Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak hány éve van...

Magyarországnak hány éve van még hátra szerintetek?

Figyelt kérdés
A helyzet nem túl biztató. A fiatalság tömegesen kivándorol. A létfontosságú szakmákban hiány van, az egészségügy haldoklik. Ezek szerintem olyan mélyen gyökeredző gondok, amiket már egy esetleges kormány váltás sem oldhatna meg. Én is amint tehetem külföldön próbálok szerencsét és valszeg ott is fogok maradni, mert elegem van ebből az országnak mondott izéből.. Ti hogyan látjátok ezt a dolgot?

2017. aug. 4. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Azért még közel sem vagyunk olyan kevesen, hogy javíthatatlan lenne a helyzet. Te is azért mész el, mert

"elegem van ebből az országnak mondott izéből". Ha egy kormányváltás képes lenne helyrehozni a dolgokat (mondjuk felhasználná hozzá Mészáros vagyonát is), akkor nem lenne ilyen ok az elvándorlásra.

2017. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát, ha minden borul akkor én is kiköltözök Ausztriába, Németországba, esetleg ha nagyon jó szakember leszek akkor Svájcba. A svájciak amúgy nagyon befogadóak ha jó szakemberekről van szó, a mosogatókat viszont nagyon lenézik, ha nem svájci állampolgár, de a jó szakembert viszont nagyon megbecsülik és befogadják. Szóval, ha borul az ország, akkor én is elhagyom a süllyedő hajót, ennyi.
2017. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Időpont ma 17:44


Igy van. Csak egy darabig olyan kormány nem lesz...így marad a távozás. És akkor már reménytelen lesz a helyzet. Én 8 évet adok. Ha marad a Fidesz még 2 ciklust, garantált a vég.

2017. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Fiatal lehetsz még, 20 éve ugyanezeket mondogattuk. Volt már rosszabb is, aztán mégis élünk.
2017. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

"Fiatal lehetsz még, 20 éve ugyanezeket mondogattuk. Volt már rosszabb is, aztán mégis élünk."


20 éve nem volt unió... most szabad a vásár. Aztán mégis élünk. Ja, csak nem mindegy hogy...

2017. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
* volt unió, csak M.o. nem volt tagja úgy értettem
2017. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Pár 10 év , de ki tudja ....

Engem nem nagyon izgat én kint vagyok angliában és a szüleim is itt élnek lassan 2 éve és rejtéjesen meg élek a fizetésebmől albérlet , kocsi meg minden mellet és nem kell fusizni a melo mellet mint otthon . Jaa és szakmámban dolgozok itt is csak itt nem rongyos 180 ezres bruttoval szurják ki az ember szemét , ki számoltam nagyjából napi 30ezer forintnyi fontot keresek igaz drága itt is a megéhetőség , de meg lehet élni és semmivel se dolgozok többet mint otthon még talán kevesebbet is mivel reggel 7-től délután 5-ig melozok és nem kell maszekolni mellete mint otthon ....

2017. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan. Mi Németországban élünk, Münchentől nem messze. Én gyári melót végzek, a nejem konyhakisegítő. Telik 2 autóra, nyaralásra, kirándulásra, miközben tisztességesen tudunk gyereket nevelni. Tudjuk fizetni a hiteleinket is, nincs elmaradásunk. Miért mennénk vissza?
2017. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
10, 100, 1000, vagy ki tudja? Ez megjósolhatatlan, függetlenül az ilyen- olyan tendenciáktól, jóslatoktól.
2017. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Ezek csak nekünk gondok. Hidd, el, hogy tekintélyes tábora van ennek a rendszernek! Azoknak megvan a szakember és 1. osztályú orvosi ellátás is. Karrier, kertvárosi lakás és zsenge prosti. A tömegük nem hatalmas, de a pofájuk az óriási...

Jól látod: kormányváltás semmit sem old meg. Egyáltalán: véres polgárháború(k sorozata) hozhat itt csak javulást.


Ez a rendszer stabil és bevált mintákat követ: ami Latin-Amerikában évszázadok óta működik, illetve 1945 előtt nálunk is.

Azt látnod kell, hogy ez a nagyokosok világa: "tudás alapú társadalom". Így ha nem tartozol a észkombájnok közé, azaz nem ilyen családba születtél, jobb ha odébb állsz, amíg megteheted.

2017. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!