Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb, ha a Himnuszna...

Nem lenne jobb, ha a Himnusznak ez a verziója lenne hivatalos (tehát zeneileg gyorsabb lenne) és más szövege lenne?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=9HqZDRu4eTw


Véletlenül találtam rá erre a fajta Himnuszra és szerintem sokkal jobb, mint a mostani, el is képzeltem, hogy más szöveg kéne hozzá.



2017. szept. 2. 21:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

A magyar himnusz eredetileg is sokkal gyorsabbnak lett írva mint amit az elmúlt évtizedekben megszoktunk. Dallamvezetése klasszikus verbunkos szóval tessék asszociálni a "Kossuth Lajos azt üzente" c. dal hangulatára. Nem tudom kik és miért lassították le anno.... talán az volt a cél hogy az egyébként is nem kicsit búvalb.....ott hangulatára rátegyenek egy lapáttal, ezzel is földbe döngölve az emberek hangulatát.

Én nem szeretem különösebben a himnuszunkat, kövezzetek meg. Egy kesergő. Ismerve jópár himnuszt a világban, elmondhatom hogy szinte csak pozitívabb és motiválóbb himnuszok léteznek mindenfelé. Tudom, hogy "illik" ragaszkodni a himnuszhoz mert...... ööö.....mert izé, mert kell, na.... de én szívesebben énekelnék olyat ami nem csak egy sor erejéig szól a szép jövőről, azért is könyörög. Remélem nem bántottam meg senkit. Amúgy Erkel munkája zeneileg kikezdhetetlen benne, gyönyörű hangszerelés.

2017. szept. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"pontosan ki Árpád gyermeke"


Aki a magyar haza iránt érez hazafias érzelmeket és Magyarországhoz hűséges. Magyarország nem etnikai, hanem filozófiai alapú ország, tehát jobban hasonlít Amerikára, mint a többi európai országra.

2017. szept. 2. 23:14
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
Ezt a filozófiai alapot definiáld nekem.
2017. szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"Ezt a filozófiai alapot definiáld nekem."


Ha valaki a magáénak tudja a magyar nyelvet, kultúrát és Magyarországot tekinti a hazájának, a magyarokat a nemzettestvéreinek az magyar. Akkor is, ha a szülei indiánok vagy eszkimók voltak.


Ez különbözteti meg a magyar népet mondjuk a német néptől.


A németeknél az német, aki genetikailag német, tehát akinek az őseik is Hans és Hilda, a germán parasztok voltak.


A magyaroknál viszont az magyar, aki magyarnak érzi magát.


Az USÁ-ban, Kanadában, vagy Argentinában is így dől el, hogy ki amerikai, kanadai vagy argentin, nempedig származás alapján.

2017. szept. 2. 23:35
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

'Az USÁ-ban, Kanadában, vagy Argentinában is így dől el, hogy ki amerikai, kanadai vagy argentin, nempedig származás alapján.'


Tehát a te elméleted szerint aki innen kimegy az Államokba, az automatice átalakul amerikaivá, mert átvette az ő szokásaikat etc.

2017. szept. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%
Én egyetértek a kérdezővel. Mert ennyire pesszimista hangvételű ás szövegű himnusz mellett nem csoda, ha az emberek is pesszimisták... és talán meghozná a víg esztendőket is egy lelkesítőbb, pörgősebb hangvételű, mert azért valljuk be, a mostani elég letargikus.
2017. szept. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg az alcímét is és milyen korban született.
2017. szept. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"Tehát a te elméleted szerint aki innen kimegy az Államokba, az automatice átalakul amerikaivá, mert átvette az ő szokásaikat etc."


Nem elég a szokásaikat átvenni, hanem az amerikai hazai iránt kell a legnagyobb mértékű hazafiasságot éreznie, azért a hazáért kell a legszívesebben meghalnia.

2017. szept. 3. 00:50
 19/22 anonim ***** válasza:
Na tehát mégis magyarnak tekinted azt, aki kiment innen egy másik országba x okból kifolyólag, de nem vált teljes mértékben annak állampolgárává -értsd, lelkileg magyar maradt :)
2017. szept. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy minek akarnád átkölteni? Miért nem jó a hagyományos?
2017. szept. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!