Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak, ti a millió...

Baloldaliak, ti a millió baloldali párt közül hogy döntitek el, hogy kire szavaztok?

Figyelt kérdés

Nekem a jobboldalon könnyű, mivel csak két párt van, és az egyik egy undorító korrupt párt.


(De attól hogy ti baloldaliak vagytok, nem pontozlak le titeket, mivel épp a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.)


2017. szept. 6. 09:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azért olyan sok választásuk nekik sincs, ha nem akarják, hogy elvesszen a szavazatuk. Parlamentbe jutásra, csak két baloldali pártnak van esélye, az MSZP- nek és a DK-nak.
2017. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szögezzük le: mindenki úgy szeretne szavazni, hogy egy "jó" pártot választ. Olyant, amelyikben bízhat, hogy az ő érdekében cselekszik.

Azt is leszögezhetjük: sok embernek lehet sokféle érdeke, tehát nyilvánvaló, hogy (ha a tévedéseket kizárnánk) több párt fog szóba jönni.


Csakhogy a mai Magyarországon az emberek döntő többsége sok mindenben csalódott, és egyáltalán nem lát olyan pártot, amely "jó". Az érzelemből szavazókról nem beszélek, ott érvnek nincs helye, csak szimpátiának. Tehát olyan helyzet van, hogy elvileg egyetlen pártra sem lehet szavazni, viszont szavazni muszáj, különben látatlanban elfogadom, bármi történik.


A pártok programja ökölszabálynak jó lehet, bár ez se igaz. Ugyanis a társadalom annyira meg van vezetve, hogy minden párt azt lesi, ki milyen hazugságot hall szívesebben, és aztán azt mondja.

Megreformáljuk az oktatást! - hogyne. És hogyan? Miből? Kiknek az egyetértésével, vagy gáncsolásával? Kit küldök el és kit teszek a helyére? Honnan tudom, később is az én javaslataim szerint jár el? - hát ennyire reformálják meg.

Rendbe tesszük az egészségügyet! - hogyne. Kérdések lásd előbb.

Munkát, fizetést adunk! - hogyne. Kérdések, lásd előbb.

Rendet teszünk az utcákon! - hogyne. Kérdések, lásd előbb.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a program semmit se ér, csak annyit, a programokat kényszer szülte, és végrehajtani csak akkor lehet, ha a majdani másképp szavazók is akarják (mert ők is a végrehajtók között lesznek). Azt kellene megérteni végre, ha a Fidesz nyer, folytatja a hatalomépítést, tesz jó lépéseket is, de alapvetően minden ellenkezést ellehetetlenít. Ha más nyer, a programját akkor tudja végrehajtani, ha radikális változást hoz. Ha nem teszi, a fideszes vezetők mindent elszabotálnak, semmi se fog változni, kicsit más lesz a stílus. A radikális változáshoz sok ember kell, a saját szavazó elégtelen. Mert az a sok ember fogja mind csinálni a változást (a párt csak irányítja), és ha nem ért vele egyet, el fogja (ő is) szabotálni. Fél év és minden összeomlik.


Azt kell felfogni, egy párt (amelyik nem a Fidesz) csak akkor tud bármit kezdeni a győzelmével, ha a döntő többség hajlandó végrehajtani a programját. Nem kell vele pontosan egyetérteni! Csak annyit kell látni, az a dolog úgy nem káros. Hogy én másképp csinálnám - persze hogy másképp, de egy bonyolult feladatnak sok megoldás van. Kérdés, megoldás-e!


Azt kell itt látni, lényegtelen, ki kire szavaz. Az lényeges, ami utána történik. A szavazás egy pillanat. A mai káosz felszámolása horribilis munka. Az ország fele, harmada nem képes rá. Csak a döntő többség. Tehát az én kérdésem csupán annyi: felérik e elegen ezt ésszel? Majd akkor.

2017. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Általában az eddigi tevékenységük fényében szoktam szavazni.

Jövőre ez máshogy lesz, egyrészt mert úgyis a fidesz fog nyerni (akár még 2/3 is lehet, bár szerintem nem lesz), igazából szinte mindegy, kire szavazol, az a lényeg, hogy ellensúlyozza a fidesz túlsúlyt, mert komoly programot úgy sem fog tudni folytatni egyik párt sem, sem az országgyűlésen belül, sem azon kívül. Érdemben nem fog változni semmi sem a következő választási ciklusban, ha csak valami drasztikus dolog nem történik.

2017. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%
Látom irtózatosan fáj egyeseknek az igazság. De semmi baj, álmodozzatok csak, közben a fidesz ismét becsalja magának a kétharmadot, amit a hazaáruló pártocskáitok legitimálnak. Élvezzétek a fasizmus újabb négy évét.
2017. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Így van, mert az összes ellenzéki párt hazaáruló a fidesz kivételével.
2017. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!