Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban olyan rossz a helyzet...

Valóban olyan rossz a helyzet Magyarországon, és menekülni kell?

Figyelt kérdés

Itt a megélhetésre gondolok leginkább.

Mindenki ezt mondja nekem, hogy külföld külföld, többen le is hülyéztek, amikor mondtam, hogy itthon vannak jó dolgok is, és nem feltétlen kell kiköltözni.

Szerencsére egész jó körülmények között élek, senki sem éhezik a családban, a gyerekek (unokatesóim) különórákra járnak, én kocsira gyűjtök, és jövőre hiányszakmákat kezdek el tanulni..

Vagy rosszul látok valamit? Aki itt szegény, külföldön gazdag lesz vagy...?



2017. szept. 8. 16:08
1 2 3 4
 11/33 wytonkelly ***** válasza:
63%
Magyarországon legnagyobb problémája területi polarizáltság. Kelet és Dél Magyarországon elszegényedett, nyomorgó, a balkánhoz közelítő élet van. Munka ha van, akkor az alacsony hozzáadott értékű, tehát alacsony fizetéssel is jár. Sajnos a keleti és déli régiókban lévő városok is nagyon rosszak. Egy előnyük van ezeknek a területeknek, (főleg falun) hogy olcsó a házhoz jutás! A Nyugat Magyarországi régiók viszont egy teljesen másik ország képét mutatják. Fejlett infrastruktúra, szekunder (ipari) szektorban lévő munkahelyek óriási választéka, nincs munkanélküliség, jó egészségügy és kiváló karrier lehetőségek. Aztán van Budapest amely szinte egyedül kínál az országban de a keleti régióban is nagyon magas hozzáadott értékű munkahelyeket, kiváló fizetésekkel. (PL: Az informatikusok bére a V4-ek közül Budapesten a legmagasabb,) Budapesten nagyon jó karrier és üzleti lehetőségek rejlenek, sőt innen sok hazai vállalat a világpiacokat is meghódította, viszont ha nem rendelkezel megfelelő szakmával, vagy nem vagy rátermett akkor Budapest életszínvonala nem igazán kiemelkedő. A kivándorlás kérdése ezért is érdekes! Nyugat Magyarországról nem igazán érdemes kivándorolni, max. ingázni. Nem fogsz sokkal jobban élni. Budapestről ha nem hiányszakmában dolgozol, vagy nem vagy rátermett akkor innen is érdemes a kivándorlás. Keletről és Délről viszont nagyon-nagyon megfontolandó a kivándorlás mivel nem igazán van kilátás a jobb életre. (Persze ha rátermett vagy, akkor mindehol kiválóan élhetsz, még a legszegényebb településen is)
2017. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
40%
Magyarország ma jobb hely mint eddig valaha volt, anyagi biztonságban élhetsz, gond nélkül munkát kapsz, ha vállalkozásod akkor megbízások tömkelegét, bátran alapíthatsz családot, tulajdonképpen lehetőségek tárházát kapjuk a Fidesztől. Ja azt elfelejtettem mondani, hogy amennyiben a kétmilliós fidesz réteg része vagy. A többi nyolcmillió koldusbotra juttatott vagy külfölre üldözött magyar meg érdekli a francot.
2017. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%

Igen, valóban ilyen rossz.

És attól, hogy te nem mész el, még más elmegy és csak még rosszabb lesz. Addig lehet húzni ezt a mókázást, amíg nem lesz vészesen kevés munkaerő, de utána? Bedől a gazdaság, ha nincs elég dolgos kéz, viszont van rendkívül sok eltartott.


Ez van. Aki ezt nem látja, az vak.

2017. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy meg nem tudom kérdező, te nem itt élsz?

Neked milyen az életed? Te elégedett vagy ezzel az egésszel? Mert ha igen, akkor mit lehet neked mondani?

Nekem van olyan turbómagyar ismerősöm, aki az egész életét végigrobotolja hétfőtől vasárnapig, mégis csak annyi pénze van, amiből el tud vegetálgatni minden hónapban. Ennek ellenére még engem szid, hogy én el akarok menni Hollandiába a Nagyszerű Magyarországról nettó 2300 eurót keresni.


Ha esetleg te is ilyen vagy, akkor mit mondhatnék neked? Mivel lehetne meggyőzni?

2017. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
91%

Na akkor egy rövid gondolatmenet:

Ha te valamit csinálsz, alkotsz dolgozol, eddig tudod követni? Akkor nincs szükség a motivációra? De azt gondolom. Na most, mi motivál? Hogy megélj, vagy, hogy elérj valamit? Előléptetés, növekvő fizetés, elismerés, javuló munkakörülmény biztosítása? Vagy csak megélj, de nem ám rózsásan, hanem éppen megélj. Legyen havi fizetésed be mehess dolgozni aztán hazamehess? Na Magyarországon etéren van súlyos probléma. Tömegek fásulnak bele a dolgozásba, és vagy beáll munkanélkülinek aztán lösz valami, alkalmikból, vagy keres jobb lehetőségeket. Nem bonyolult.

2017. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Lazy Lover ***** válasza:
65%
igen! itt szakadásig dolgozhatsz akkor se tudsz megélni rendesen ez nem élet.... jobb ha menekülsz míg lehet!!!!
2017. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
63%

Lemaradt: tehát a munka elérhetősége önmagában nem hogy nem minden, hanem kevés. Ma a megélhetés a vél. Az pedig az életeknek nem ad célt. Ezért jobb híján valaki feladja, de a legtöbben hálisten még tovább állnak.



Most nem azt mondom, hogy ez így marad. Tessék tenni ellene.

Egyébként a napnál világosabb , hogy direkt írtad a hiányszakma szót. :-) Tudod, ha a közgazdaság hiányszakma és én nem arra születtem, hogy azt tanuljam vagy dolgozzam, az nem gyógyíthatatlan?

2017. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
46%

Nem. De nem vagyunk gazdag ország. Nyugaton magasabbak a bérek és az életszínvonal, de nem tegnap óta, hanem kb. amióta az eszemet tudom.


Aki kimegy, kényszerhelyzetbe kerül, hajtani, bizonyítani kell. Új közeg, idegen nyelv, ha sikeres akarsz lenni, oda kell tenni magad.


Csakhogy az esetek döntő többségében ekkora erőfeszítéssel itthon is lehetne boldogulni, ha nem is teljesen ugyanazon a színvonalon. Csak sok embernek idehaza nem volt meg a motivációja, amit aztán kint megtalál.

2017. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
54%
Előbb fog itt kitörni a Forradalom mit, hogy menekülni kelljen innen. Számtalanszor megmutatta már ezt a történelem a színpadán.
2017. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%
#6: Nyilván nem mindenkinek jön be a számítása, de azért az elvándorlás mégsem csökken és döntő többségük, nem igyekszik visszafelé.
2017. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!