Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges a magyarországi...

Lehetséges a magyarországi népesség újbóli növekedése?

Figyelt kérdés

Elsősorban a természetes szaporulat növelésére gondolok. Kérlek ne azzal gyertek, hogy ez egy élhetetlen hely, teljes a kilátástalanság és ezért nem lehet szülni. Nálunk sokkal szegényebb országokban sem fogy a népesség. Ráadásul a környező országokban is fogynak a magyar emberek, még gyorsabban is, mint Magyarországon.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a nem túl távoli jövőben láttok-e arra esélyt, hogy ez a tendencia megforduljon? Mit gondoltok a mostani intézkedésekről (pl. CSOK), mennyire hatásosak? Ezeket mivel pótolnátok, hogy oldanátok meg, ha a ti kezetekben lenne az irányítás? Nem általánosságokra gondolok, hogy életszínvonal növelése, munkahelyek teremtése stb., hanem konkrét, a népességnövekedést megcélozó direkt intézkedésekre.



2017. szept. 8. 18:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
Míg egyetlen (!) átlagos magyar személy ökológia lábnyoma nagyobb, mint egy eldugott afrikai falu teljes népességéé (ahol a szerencsétlenek a tiszta vizet se ismerik), addig bizony ugyanannyira, ha nem jobban szükséges nálunk a népességcsökkenés, ugyanis az 1700-as évek óta robbanásszerűen túlszaporodtunk. Ha úgy tetszik: ideje visszafogyni egy élhető,normális szintre.
2017. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Biztos azért nem szülnek a magyar nők, mert a magyar emberek átlagos ökológiai lábnyoma túl nagy. Ezt te sem gondoltad komolyan. Legjobb esetben is, ez csak egy szempont a sok közül.

Egyébként lehetne jobban ügyelni pl a környezetvédelemre, csökkenteni a fölösleges fogyasztást, ezt támogatom, de nem hinném, hogy erre a legjobb és kizárólagos megoldás az, ha Magyarország népességét csökkentsük.

2017. szept. 8. 22:15
 13/19 A kérdező kommentje:

Egyébként a kérdés nem az volt, hogy kinek mi a véleménye a népességnövekedésről illetve csökkenésről, hanem hogy van-e esély a növekedésre, és ha igen, azt hogyan valósítanátok meg.

Beszélhetünk arról a kérdésről is amit te felvetettél, de azt jó lenne egy másik kérdés keretén belül :)

2017. szept. 8. 22:29
 14/19 anonim ***** válasza:

Tájékozódj, mielőtt találgatsz: [link]

[link]

2017. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, a kérdés nem erről szólt, külön kommentben kértem, hogy ne térjünk el a kérdéstől.

Másrészt ez egy szempont, más befolyásoló tényezők is vannak.

Harmadrészt nézőpont és prioritás kérdése, hogy kinek mi a fontosabb és mi alapján döntjük el, hogy mi jó és mi nem. Ez amit felvetettél a környezetvédelem szempontjából döntő. Viszont ha csak ezt vesszük sem tűnik ennyire egyszerűnek a helyzet, mert például a rengeteg afrikai ember közül sokan akarnak majd Angliába költözni, így az ő fogyasztásuk is növekedhet.

Én jómagam nem rendelkezem autóval és igyekszem kímélni a környezetet, közvetlenül és közvetve is.

2017. szept. 8. 23:40
 16/19 A kérdező kommentje:
Anglia természetesen csak egy példa volt.
2017. szept. 8. 23:41
 17/19 A kérdező kommentje:
Máskülönben az amit küldtél egy jelenlegi felmérés eredménye, ami például az országonkénti széndioxidkibocsátást szemlélteti. Erre mondtam, hogy más alternatívák is lehetnek. Például fejenként csökkenteni a kibocsátást a mi országunkban is, illetve legfőképp a még fejlettebb országokban. Persze ez az életszínvonal bizonyos fokú csökkenését is magával vonhatja, de valamit valamiért. Másrészt okosan is lehetne, kiegyensúlyozottabban. Annyi fölösleges dolgot megveszünk, vagy ha például a közlekedésre is gondolok, sokszor indokolatlanul ülünk autóba és még sorolhatnám. Összetett ez a kérdés, te a legegyszerűbb megoldást javasoltad úgy, hogy gyakorlatilag nem is ez volt a kérdés.
2017. szept. 9. 00:02
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem igazán, ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy ez a támogatásokon, jóléten múlna, hiszen akkor Nyugat- Európában migránsok nélkül is rendben lenne minden a népességgel. De nincs.
2017. szept. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező!

Te mennyivel járulsz hozzá a népességnövekedéshez?

2017. szept. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!