Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy a magyarors...

Egyetértetek, hogy a magyarországi rossz bérszínvonal részben a szociban felnőtt és szocializálódott még aktív 40-es,50-es generációnak köszönhető?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akik most a 40-es, 50-es éveikben járnak.

Azt vettem észre, hogy ez a generáció kissé szolgalelkű és kevés pénzért is elvállalja a munkát.

A sztrájk és munkabeszüntetési programoktól megriad, sőt még spicliskedik is.


Egy rendszerváltás után szocializálódott nem vállalja el kevésért, sőt, gondolatban megmutatja a középső ujját és elhúz külföldre.



Az én szüleim is a negyvenes éveik legvégén járnak,bár mindegyikük diplomás (anyám főkönyvelő, apám üzemmérnök), mégis van bennük egy kis "prolis" mentalitás.Tudom,csúnya ezt mondani, de ez az igazság.Vannak dolgok, amikben nagyon minimalisták és kevéssel is beérik,miközben van lehetőség a többre,jobbra.

Én világ életemben utáltam ezt a mentalitásukat és rengetegszer veszekedés is volt emiatt.



Amikor lediplomáztam, a szüleim szerint az első kínálkozó lehetőséget el kellett volna vállalnom, mert "kezdésnek jó, kezdőként nem szabad annyira sok pénzt kérni".

Nem hallgattam rájuk, a 3. cég, ahova jelentkeztem és felvettek, 35 százalékkal több bért kínált, mint a legelső.Így naná,hogy őket választottam.


2017. szept. 4. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Jaj balázska, már kezded?
2017. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Egyrészt igen, valóban ez a probléma.

Másrészt pedig az alacsonyszintű termelékenysége az országnak.

2017. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
50 éves korodra ad néhány pofont az élet, és majd leszállsz a magas lóról.
2017. szept. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem. Ez nem az életkortól függ. Van, aki fiatalon is beéri kevesebbel, akár félelemből, vagy akár azért, mert reálisan látja, hogy nem is ér többet a tudása, aztán muszáj valamit csinálni, ha nem akar pénz nélkül lenni.

És idősebbek között is van sok vállalkozóbb szellem, aki könnyen vált. De ez is az adott végzettségtől, tudástól függ. Vannak olyan szakmák, amivel örül valaki, hogy elhelyezkedett. És vannak olyanok, amivel könnyebb válogatni.

Az alacsony bérszínvonal meg a gazdasági teljesítménnyel függ össze, nem az emberek lelkületétől.

2017. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem emiatt.

Igen, 40 és 50 évesen sokszor már a kevesebb fizetéssel is beérik csak legyen munkájuk. Ilyen idős korban örülnek, ha még felveszik őket valahova.

A probléma az, hogy nincs semmi olyan az országban, ami tényleges bevételt termelne. Németország azért olyan gazdag, mert neki van olyan ipari termelése, amiből bevétele lesz. Elég az autóiparjukra gondolni. Itthon mit tudsz felsorolni, ami bevételt termel az országnak?

2017. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Abszolút NEM! Mekkora hülyeség ez már...


A bérszínvonal szerinted attól függ, hogy ki mennyit kér? Eszednél vagy? Akkor miért nem kértél te is havi tízmilliós bruttót?


Egyébként nem tudom hol élsz fejben, egy rendszerváltás után született nem vállalja el kevésért????? aham persze, közben ők szoktak már aprópénzért is ugrani minden munkára.

2017. szept. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A termelékenység bizonyos Magyarországon jelenlevő nemzetközi cégeknél bőven eléri a nyugati szintet is.

Pont egy ilyen cégnél dolgozom termeléstervezőként, voltam kiküldetésen is az anyacégnél.


Bizony tudnának többet fizetni, de ameddig az emberek nem követelik, addig bolondok lennének béreket emelni.Ha én lennék a tulajdonos, elnök-vezérigazgató helyében én sem emelnék ameddig nem követelik.


Nyugat-Európában éppen olyan vacak bérek lennének, mint Magyarországon,hogyha az emberek nem állnak a sarkukra és harcolják ki a magas béreket, jó munkakörülményeket, munkavállalóbarát jogi környezetet.



Ez a termelékenységi tényező, főleg a kereskedelmi multiknál nagy tényező, ugyanis Magyarországon alacsony a vásárlóerő.

Erre volt egy Apple teszt.Hány Iphonet tudsz megvenni magyar átlagfizetésből?

2017. szept. 4. 13:46
 8/13 anonim válasza:
100%

kérdező: a mai 40 évesek már a "demokráciában" nőttek fel, mert aki pl 1977-ben született, az már az érettségijét is 1995-ben tette le


és jó esetben 2000-2002 körül végzett az egyetemen ( véletlenül az Órbán-kórmány alatt)


5: Németország gazdagságának három alapja van:


1: az összerabolt náci aranyrudak és egyéb aranytárgyak


2: A II.vh. után nyújtott vissza nem térítendő, Marshall-terv által nyújtott segély


3. Nem volt az ország 2/3-ában kommunizmus


4. Olyan világszerte ismert cégeik vannak, mint BMW, Mercedes, Audi, Volkswagen, Opel, Braun, Siemens


Ilyenekkel Magyarország SOHA nem fog rendelkezni.

2017. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

ne kamuzzál már, akkor téged a szülők 20-25 évesen csináltak


akkor eléggé felelőtlenek voltak


én már elmúltam 30, de még bőven a karrieremet építem, nem is érdekel a család egyelőre,


de nem is fogok hiteleket nyögni az biztos, mégis meg lesz mindenem

2017. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
15%

de igazad van kérdező a te szüleidnél már ott fellelhető a proli mentalitás, hogy 20-25 évesen bevállaltak téged


nekem, ha fizetnének sem kellett volna 25 évesen gyerek


ez csak a városi prolikra, vidéki parasztokra és Semjén után szabadon, PC-Módon megfogalmazva "egyes népcsoportokra" jellemző

2017. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!