Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért állnak olyan...

Sokan miért állnak olyan bután, pejoratívan megfogalmazva "prolisan" a Tesco sztrájkhoz?

Figyelt kérdés

Erre gondolok.

[link]


Én nem a kereskedelemben dolgozom kereskedelemben dolgozom, viszont támogatom az ottani munkavállalók ügyét.


Sok helyen Facebook, egyéb kommentszekciókon gyalázkodó kommentekkel is találkozok.

"120 ezerért dolgozok 3 műszakban, mégsem nyávogok"


"Ostobák, majd kivonul aztán megnézhetik magukat"

Ez különösen érthetetlen, kereskedelmi cég mindig létezni fog.Mellesleg az Aldi, LIDL is tud többet fizetni.



A CBA mellett a Tesco a legrosszabbul fizető kereskedelmi multi.



Ha kivonul, akkor majd jön a helyére a Walmart vagy Carrefour.



Amúgy a Tesconak a kelet-európai régiója eléggé jól menne, csak a pénzt belepumpálják a brit régióba, ami meg hanyatlik.


2017. szept. 9. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Há mer ha nekem szar, akko má a másiknak mé legyen jó?
2017. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
A CBA nem multi, tehát Tesco a legrosszabbul fizető kereskedelmi multi !
2017. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Hülyék akik ezt mondják. Ha a Tesco nem képes fizetni, akkor hagyjon itt mindent amit nehéz munkával kiépített a hosszú évek során, s majd az évi milliárdos profitokat amikről lemondanak megszerzi a Lidl, vagy az Auchan... Ilyen egyszerű a dolog.


Ha az Aldi tud fizetni, de a Tesco nem, akkor nyíljon Aldi a Tesco helyére s csókolom. Ott ha megoldották, a Tesco miért ne tudná?

2017. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez amolyan "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás. Ki nem szarja le, hogy van akinek elég a 120 ezer forintos fizetés? Akkor ő legyen vele boldog, de akinek nem elég, az hadd éljen már a sztrájkhoz való jogával.
2017. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom az is a baj, hogy kevés az alkalmazott, és sok a munka.
2017. szept. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5: Ezt jól tudod. Nekem van Tesco- nál dolgozó rokonom, aki elmondta, hogy egyre inkább csak nyugdíjasok és diákok vannak a kisebb boltokban, de még így sincs meg a létszám. Működget az ő boltja is, de a polcok fele üres, az áru a raktárban "pihen", mert nincs ember rá, hogy kirakják, stb., stb.
2017. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szántóvető ***** válasza:
66%
kikre gondolsz?a cikk alatti név nélküli trollok nem tényezők.esetleg tudsz olyan pártról vagy bármilyen tömörülésről aki ellenzi a sztrájkot?
2017. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyfajta irigység, hogy ők mernek lépni.


A "tuskó" meg ha ilyen fukar akkor vonuljon ki, ennyi! Majd lesz helyette másik.

2017. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kizárólag az adott bolt vezetőjétől függ, hogy hány alkalmazottat vesz föl! Azt nem tudom, hogy van-e rá valamilyen szabályozás, de ha akarna, szerintem 2x ennyi alkalmazottat is fölvehetne! Vagyis igazából nem tudom, hogy tényleg így van-e, de ha a Tesco kimegy az országból, akkor egy magyar cégnek kéne átvennie! Pl. a Coop-nak, de akkor több fizetés kéne + több alkalmazott + csak magyar áruk. Egy esetleges... nem tudom én milyen "katasztrófaszerűség" esetén, ha magára marad az ország, egy mezőgazdasági országnak azért jó lenne ellátnia magát legalább élelmiszerrel, hogy legalább az élelmiszer ellátás nem más országoktól függjön!
2017. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert setítek.

Ha a Tesco bért emel,az csak jó.Több lesz a fizu,pörög a gazdaság.

Ha kivonul? Kit érdekel.

Azonnal lefedik a korábban említett cégek a piaci lyukat és melegváltás-szerűen átveszik a dolgozókat sokkal jobb bérért.

2017. szept. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!