Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország vs Szlovákia vs...

Magyarország vs Szlovákia vs Románia?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, ezek közül hosszú távon mely országnak vannak a legjobb gazdasági kilátásai és miért?

Jelenleg ugye Magyarország és Szlovákia gazdaságilag körülbelül egy szinten vannk. Románia valamivel lennebb, de a különbség nem óriási. Figyelembe véve mindent (eladósodottságot, migrációt, népességfogyást, befektetőket, roma kérdést stb.), melyik országra milyen jövő vár? 10-20 éves intervallumban gondolkodom, jobban előrelátni, valamennyire reálisan szerintem nem nagyon lehet.



2017. szept. 9. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
ugyanaz kiszolgálo országok nyugat csicskásai
2017. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Roma kérdés? Csak nem vagy rasszista tezsvír?
2017. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: nem vagyok rasszista.
2017. szept. 9. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Szlovákia. Ott sikerült elérni a legmagasabb béreket.
2017. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Szlovákia már most is megelőzött bennünket, hamarosan Románia is.
2017. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Románia hatalmas népesedési problémákkal küzd, így középtávon nem tudom hogy tudják ezt kezelni.

Szlovákia bizonyos dolgokban előttünk járnak (pl GDP/fő, minimálbér), másban mi vezetünk (pl. infrastruktúra). Akárhogyis, mindent összevetve körülbelül egy szinten áll az ország, ha van is különbség az nem számottevő, szerintem.

Megalapozott válaszokra lennék kíváncsi, nem ilyen minket mindenki megelőz, mi vagyunk a legrosszabbak típusú válaszokra.

2017. szept. 9. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Szlovákia és Románia pusztulat a köbön.
2017. szept. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem Szlovákia.

Romániában hatalmas mértékű az elvándorlás, 2007-től kb 4 millió román ment nyugatra, az ottani nyugdíjrendszer totális csődben van, ráadásul több cigány is él ott.

Magyarországról inkább ne is beszéljünk, mert nem sok jót lehet elmondani.

2017. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!