Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki patkányméreget szív annak...

Aki patkányméreget szív annak legyen szavazati joga?

Figyelt kérdés

Az ATV-n és a Hírtv-n láttam olyan videókat amelyek a Hős utcáról szóltak olyan emberekről akik csavarlazítóval és patkányméreggel lövik magukat.

Ez önmagában borzasztó, de belegondoltam, hogy az a felnőtt ember aki patkányméreggel teszi magát drogossá annak miért jár a szavazati jog? Ha önmagától szed ilyeneket egy választáson mi alapján mérlegel, fel tudja egyáltalán fogni?

A nyomort fel kellene számolni, de azok akik önmagukról sem tudnak azoktól szerintem jogos megvonni a szavazati jogot, mert egyszerűen képtelen konzekvens döntést hozni.

Pártállástól függetlenül kötelezően kellene ezeken az embereken segíteni, hogy talpra álljanak és pár generávió múlva talán integrálódhatnának a társadalomba. Nem 4-8 év kell ehhez, han3m 1-2 generáció.



2017. szept. 10. 09:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem tök mindegy? Aki csavarlazítózik, az azzal sincs tisztában hogy vannak pártok. Nemhogy szavazzon vagy fajsúllyal beleszóljon a választásokba.
2017. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hogy lenne már tökmindegy? Ez egy közös ügy, de hogy lehetne jó döntést hozni, ha a választók ki tudja hány szávaléka nem képes emberként gondolkozni.

Ami tudom, hogy a nyomorban élés következménye, de ez akkor sincs így rendben.

2017. szept. 10. 09:30
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Azért akkor már vedd bele a nem-szavazhatók közé, aki alkoholt iszik, drogozik, folyamatosan pszichikai betegségekre gyógyszert szed, fájdalomcsillapító vagy más gyógyszerfüggöek, stb., mert miért pont azokat zárnád csak ki, akik olcsó szereket használnak?
2017. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Aki nem beszámítható nem szavathat.
2017. szept. 10. 09:56
 5/18 A kérdező kommentje:

Emellett az alkoholt és a patkánymérget ne vegyük egy lap alá.

Az alkohol a kereszténykultúrából is fakad.

Persze azt sem kell túlzásba vinni.

2017. szept. 10. 09:58
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Tehát neked nem is azzal van a a bajod akkor, hogy valaki nem képes racionális döntést hozni, hanem a patkányméreg? Ennyi erővel elvehetnéd a szavazati jogát annak is, aki mondjuk szereti a Tic tacot...


ma Magyarországon nyolcszázezer stabil alkoholbeteg van, értelemszerűen ezek jobbára felnőttek, tehát szavazhatnak. De az oké ezek szerint pár száz, bár lehet még annyian sincsenek csóró szipus szavazati joga meg elfogadhatatlan.


Egy másik kérdésnél már írtam a lényeget, hagyjátok már ezt a vegyük el szavazati jogát ennek meg annak dolgot, ha elveszed valakinek a szavazati jogát onnantól kezdve politikailag még súlytalanabbá válik, tehát a politikusok elvesztik az okot, hogy foglalkozzanak a problémával. Kevés dologra mondom ezt a mostani választójog pont egy olyan, ami úgy úgy jó, ahogy van.

2017. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én nem erről beszéltem.. Tic-tac? Ne bagatelizáld el. Persze el szeretném venni a szavazati jogot azoktól akinek vörös haja van.

Nem.

Az alkohol már beépült a közös európai kultúrába.

A patkányméregfogyasztás nem.

Az alkoholizmussal is van gond, de úgy gondolom, hogy ha két választásod van, hogy mivel üsd ki magad alkohollal vagy patkányméreggel az alkoholt válaszd.

Nem egy lapon van a kettő!

Az aki mégis ilyen emberalatti, saját magára megalázó döntést hoz annak igenis kétésges a döntéshozatali képessége.

az alkohollal azért vagyok megengedőbb, mert az része az életünknek több ezer éve. Több ezer éve pedig nem volt patkányméreg amit felszívhattak volna, de ez az alkoholizmusra nem mentség.

Remélem érthető már.

2017. szept. 10. 10:17
 8/18 A kérdező kommentje:

A nyomorban élőkkel az a gond, hogy szavazati joguk van mégsem döntenek, mert ha az egyik párt 2 kg krumplit hoz nekik akkor rájuk fognak szavazni.

Akkor hol van itt a szabad választási rendszer?

Választási kényszer az rendben van?

A nyomort kell felszámolni, hogy az emberek tiszteljék a saját döntésüket 4 évenként és ne adják azt el krumpliért, és ne szívjanak patkánymérget!

De ez mindaddig amíg emberek tömegei szavaznak arra a pártra akik 4 évente egy kicsi jót tesz velük ez mindaddig lehetetlen.

2017. szept. 10. 10:20
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert állampolgár.
2017. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8%
Az alkohol ugyanolyan méreg mint a patkányméreg.
2017. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!