Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért terjesztik azt hogy a...

Miért terjesztik azt hogy a bérunió arról szól, hogy az Eu fizettessen mindenkivel ugyanannyi bért?

Figyelt kérdés

Mindenki böfög bele az ilyen témákba azzal hogy a Jobbik úgyse fog ide béruniót csinálni, mert minden csődbe menne ha 2000 eurókat kellene fizessen, s hazugság stb.. stb.. blablabla



Közbe a hatalmas nagy tudósok el sem olvasták hogy miről van szó, csak okoskodnak, s tudálékoskodnak.



Egyrészt a bérunió nem egy 4-8 éves program, hanem egy 50-100 éves. És nem az a kezdeményezés lényege hogy mától holnapra 3000 eurót keressen az asztalos, hanem hogy ne az a folyamat menjen tovább mint ami ment, hogy 2004-ben még 4x-annyit keresett a német mint a magyar, ma meg már 5x-annyit.


Vona szerint ezt nem lehet úgy orvosolni hogy idehívunk 100 gyárat, s aztán tüntetünk, hogy fizessenek úgy mint Svájcban. Addig nem lesz egyenlő bér, amíg érdemben nem veszünk részt az Eu-s piacban, nincsenek nemzetközi cégeink, termékeink (vagy ha vannak is, akkor kevés vagy már felvásárolták), egyszerűen versenyképtelenek vagyunk mindennel. És nem csak mi, hanem az egész régiónk. Ez a lassan 15 év bebizonyította hogy nem közeledünk hanem távolodunk, hogy nem fejlődünk, hanem leépülünk, nem erősek leszünk hanem még kiszolgáltatottabbak...



Aki azt gondolja hogy ezt Magyarország önerőből megoldja az gondolja végig mégegyszer. Csak az Eu segítségével fogunk bár odáig eljutni hogy közeledjünk Nyugat-Európához és ne távolodjunk. És nem ingyen pénzt várunk, a munka nagyrészét mi kell elvégezzük, viszont a lehetőségeket mi magunknak nem tudjuk megteremteni. Erről van szó. Ez ellen van bárkinek is ellenvetése?



2017. szept. 14. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"a bérunió nem egy 4-8 éves program, hanem egy 50-100 éves" Kihangsúlyozom 50-100 éveset írtál. Tehát ha ma egy munkás (asztalos) kevesli a bérét azért szavazzon Vonára, hogy 50-100 év múlva annyi legyen a bér mint nyugaton amikorra ő már halott lesz és az akkori munkáját robotok csinálják majd? A világ gyorsan változik, a politikusok ellenzékként mást ígérnek mint amit csinálnának a kormányon ez köztudott. Szerinted a szavazók gondolkoznának 50-100 éves tervben? Vona ha nyerne akkor se tudna szerintem béruniót csinálni, de ha ez 50-100 éves program szerinted, akkor ehhez addig a Jobbiknak kéne végig kormányoznia ami megint nem reális. Nekem itthon sincsenek anyagi gondjaim, de ha asztalos lennék 100%, hogy kamu ígéretnek tartanám és inkább azonnal mennék nyugatra minthogy egy olyan dolgot támogassak ami nem reális és meg se valósulna ameddig dolgozom.
2017. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

50 - 100 év múlva már nem lesz Európai Unió, csak kontinens kormány, mert az emberek megengedik mindezt és nem tesznek ellene semmit.


Nem a béreket kell emelni, hanem a fémdarab és papírdarab fizetőértékét megtartani.


Miért kell ennek az országnak mindent utánozni és mindenbe benne lennie?

Arról pedig évszázadok alatt gondoskodtak a nyugat - európai gyarmatosító országok, hogy bizonyos országok önerőből semmit ne tudjanak tenni és kiszolgáltatottnak, alacsonyabb rendűnek érezzék magukat, kisebbrendűségi érzésük legyen. Az az állapot, amiben Európa és a Föld lakossága van - a bűnözést is beleértve - az több évszázadnyi munka eredménye...

Az, ami pedig ezután következik egy 1850-es és 1870-es években kidolgozott terv alapján történik...

Az, hogy a magyar társadalom összetétele és gondolkodásmódja a korrupcióba, az önelveszejtésbe torkollott és nem hajlandó az események mögé nézni és meglátni az igazi mozgatórugókat és felébredni, öntudatossággal, szeretettel cselekedni, amit a folyamatos népbutítás által értek el az oktatási rendszeren, mindenféle hírközlési csatornának köszönhetően.

Az is gond és bajt keletkeztet, hogy otthon, a fotelben ülve sokan szakembereknek hiszik magukat és azonnal minden és mindenki felett ítélkeznek, miközben sem hozzáértése, sem szakértelme, szakmai végzettsége nincsen egy bizonyos helyzet józan, elfogulatlan megítéléséhez és egyoldalúan néz és nem lát egységlátóan.

2017. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mért miről szól?


Minden kormány célja az, hogy növelje az életszínvonalat.(a bérunió is ugyanez csak pepitába) Ez többé kevésbé sikerül is nekik, mert elég megnézni, hogy a bérek reálértéke folyamatosan nő.

Ahhoz, hogy azonos bérszinten legyünk hasonló gdp/fő értékkel kéne rendelkezzünk. Ez meg sajna nem a törvényi kereteken hanem a cégeken múlik akik jelen vannak az országban.

Szlovákoknak, Szlovénoknak, Balti államoknak sikerült a miénknél jobb felzárkózási tempót összehozni, szóval nem lehetetlen, nyilván ehhez jobb munkát kéne végezzünk ahelyett, hogy valaki mástól várjuk a megváltást.

2017. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert ez tipikusan egy olyan összetett kérdés, amit nagyjából a zöm nem ért meg, viszont kivétel nélkül mindenki késztetést érez, hogy véleményt mondjon róla.


Minthogy az ember nagyon nagyon sokféle, az ezzel kapcsolatos vélemény is nagyon sokféle. Ennyi között rengeteg ostobaságot találni nem nehéz.

2017. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 1/4 Időpont ma 15:05


Nem magadra kell gondolni, hanem a következő generációra, a bérunió nem egyenlő a Jobbikkal, tucatnyi külföldi, nem a Jobbik által alapított párt/szervezet is beállt mögé, és itthon sincs szükség még arra sem hogy a Jobbik kormányra kerüljön. A magyar kormány és az EU támogatása kell hozzá. Az EU nyitott volt eddig a kezdeményezéssel szemben, és ha majd 2022-ben új kormányunk lesz valahogy, akkor lehetséges hogy nyitottak lesznek erre is.



Biztos sokakban megformálódott a kérdés, hogy há mégis hogyan zárkóztassuk fel Magyarországot, de megkell érteni, hogy ehhez a problémához a Jobbik kevés, ezért kér segítséget, és ha lesz is megoldás, megnyugtatom proliékat, nem fog egy plakátra kiférni, de még kettőre sem.

2017. szept. 14. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ma 16:05 nem is magamra gondoltam írtam, hogy nekem nincs anyagi gondom. De sok választó biztos magára fókuszál és nem a következő generációra. Amúgy írtad, hogy az EU és Magyarország támogatása kell amihez a Jobbik nem is kell, tehát félreértettem, én azt hittem, hogy a Jobbiknak "kampányolsz".
2017. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem beszélsz olyan választékosan, hogy mindenki más hozzád képest csak böfögjön, hogy a retorikádról ne is beszéljek.


Mindegy, hogy hány éves tervről beszélünk, az a helyzet, hogy a munkaerő piac is piac, és a piac lényege, hogy a kereslet-kínálat aránya szabja meg az árakat. Bizonyos keretek között lehet szabályozni a versenyt, de teljesen kiiktatni nem. Különben annyit érnénk el, hogy a külföldi cégeknek egyszerűen nem éri meg Magyarországon dolgoztatnia. Nagyobb gyáraknak Európában sem. Amúgy addigra tényleg rendesen átrendeződik a munkaerőpiac a robotosítás miatt, és akkor tényleg az lesz a kérdés, hogy mi a jobb: századannyi embernek ötszörös fizetés, vagy inkább az egészséges munkaerőpiac. Mellesleg HA így is lenne, akkor a szerencsés munkavállalóknak csak az egyik kívánsága teljesülne, hiszen az anyagiak mellett legalább olyan fontos a hosszútávú létbiztonság, a megfelelő munkakörnyezet, stb. Viszont ha a munkáltató és a munkavállaló is tisztában van azzal, hogy az adott munkára két napon belül száz másik megfelelő ember is jelentkezik, akkor a munkáltatónak a dolgozó annak ellenére, hogy kénytelen megfizetni, értéktelen, és ezzel a munkavállaló is nagyon tisztában van, szóval ezerszer jobban menne a kizsigerelés, ami miatt a dolgozó egészsége a sok stressz és munka miatt pár év alatt teljesen tönkremegy. De a Jobbik hogyan kívánja azt elérni, hogy legyen fedezet mindenre?

2017. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

# 7/7 Időpont ma 15:47


Ne haragudj de szerintem teljesen összefüggéstelen, témába nem vágó és zagyva amit írtál. Írnák róla véleményt, ha megtalálnám hol függ ez össze bármivel is, vagy egyáltalán amit írtál abban pl. az érveléseidnek milyen köze van a kijelentéseidhez.


Te könyveld el hogy hülye vagyok, s nem tudok szöveget értelmezni, és mindenki boldog ;).



Ja, még annyit hogy: "Mindenki böfög bele az ilyen témákba azzal hogy a Jobbik úgyse fog ide béruniót csinálni", a mindenkit nyílván nem a Föld 7 milliárdos lakósságának minden személyére értettem. Annyit jelent a hétköznapi beszédben ez, hogy sokan.

2017. szept. 15. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!