Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon azoknak van...

Magyarországon azoknak van munkájuk, akiknek nincsenek bérigényeik. Ezt nevezi a kormány munkaerő hiánynak?

Figyelt kérdés

Érdekes, más országokban az a munkaerőhiány, amikor már jóléti bérekért sem akar dolgozni senki. Itt meg azért mert nem akarnak 350-550 Euro közötti bérért dolgozni, ráadásul elvárásokkal, szakemberek, akkor már munkaerő hiány van. Miközben egy ilyen ember külföldön valahol 2000-3000 Euro között keres.


Nem kellene definiálni valahogy ezt? Hogy az "éhbérért nem akarok dolgozni" és a munkaerőhiány az más fogalom?


2017. szept. 28. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Definiálom: ha csak olyasmihez értesz, amire semmi igény (esetleg semmihez nem értesz), de nem akarsz "éhbérért" dolgozni, akkor dögölj éhen.
2017. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Ez szakmától függ. Van olyan szakma amelyiket kénytelen megfizetni a cég mert különben bezárhat. Ezekben a szakmákban a legjobbak már mind külföldön dolgoznak.

A bolti eladónak pedig nem fog többet fizetni a tulaj mert mindig lesz valaki aki elvállalja a munkát hulladék pénzért.

Addig amíg a cégvezető luxus BMW-vel jár lenne pénz fizetésre is. De minek fizessen többet ha kevésért is dolgoznak.

Két magyar milliomos beszélget:

- Te fizetsz a dolgozóknak ?

- Én nem. És te ?

- Én sem. És bejárnak dolgozni ?

- Be.

- Nem kellene tőlük belépő díjat szedni ?

2017. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

A keleti blokk egy olyan hely lett ahol azért dolgoznak hogy ki tudják fizetni a számlákat és legyen mit enni.

A gazdagabb országokban azért más célokért.

2017. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
2. válaszoló: bocs hogy megszólítalak de ez nem vicc. Velem megtörtént régebben. Informatikai cégnél az "acél városban". Új autót vettem mire a főnök felháborodott hogy merészeltem mert nem azért fizet szarul hogy én autót tudjak venni. Nem sokkal ezután kiléptem és nyugatra költöztem majd vállalkozni kezdtem. Azóta normálisan keresek és ha jobban igyekezek akkor többet mint az a beképzelt f...fej.
2017. szept. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
350 meg 550 euró mint éhbér, hallod te se jártál még Kelet-Magyarországon. :-D
2017. szept. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Mi lenne ha nem mindig a Németországhoz mérnénk magunkat? Németországtól még a nyugati országok jó része is el van maradva
2017. szept. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

Megvan a megoldás!

Kirúgjuk a zorbányékat, aztán egyből fémillió lessz a minimálbér, amit a kérdező a hat általányosával közmunkában is meg tud majd keresnyi! A szakmunkássak meg duplájját, oszt mink leszünk a kánaján. Mer mindenki tuggya, hogy a fizetésset aztat a kormány aggya ám!


Komolyra fordítva: Hülyeség netovábbja, amikor egy kormányon a német bérszínvonal hiányát kérik számon egyesek, pár évvel azután, hogy a csődöt hajszálon múlóan megúszva az IMF lélegeztetőgépéről épp csak lekerült az ország. És itt most nem az orbánék, de egy csodarabbi vezetése alatt is irreális lenne. Ez most így eléggé hónaljszagú próbálkozás, van ezer más dolog, amibe bele lehet kötni, ne ilyen szar kérdéssel égessük magunkat.

2017. szept. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
ha olyan egyszerű lenne egy hatalmas béremelést csinálni akkor már rég megtették volna mivel akkor az a párt az nem csak 2 harmadot kapna de ez nem így működik még a második legfejlettebb úniós országban Franciaországról beszélek sem valósult ez meg fele annyit keresnek mint a Németek (1200-1500€)
2017. szept. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 árokpart ***** válasza:
Nem volt 2010-ben államcsőd, sőt minden paritás tekintetében jobban álltunk mint most.
2017. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 érdekes akkor miért van az hogy a kényes hitelminősítők egyre feljebb minősítik az ország adósságbesorolását?
2017. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!