Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország mennyire önálló...

Magyarország mennyire önálló ország?

Figyelt kérdés
Mennyire függünk más országoktól?

2017. okt. 2. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Teljes önellátásra képes, ám mesterségesen függővé téve.
2017. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Egy ország minél kisebb, annál kevésbé önálló. Egy ország normális működéséhez nagyon sok minden kell, aminek a gyártására, termelésére nem képes. Ezeket másoktól veszi. Nálunk például nincs aranybánya, se banánültetvény.


Tökéletesen csak az az ország nevezhető önállónak, amely működéséhez egyetlen más országot sem vesz igénybe. Se eladási, se vételi célból. Ilyen ország nem létezik. Minél fontosabb és nehezebben beszerezhető dolog kell egy országnak, annál függőbb. Nyilvánvaló, hogy kicsi országoknak lehetnek sokféle igényeik, aminek az előállítására nem képesek.


A függőség azonban nemcsak ettől, hanem más országokhoz való viszonytól is erősen függ. Ha nekem banánra van szükségem, amit a szomszéd ország termel, és én ezzel jóban vagyok, nincs gond. Minden megy magától, nem érzem, hogy függnék a szomszédtól. Ha azonban rosszban vagyok vele, hol ad, hol nem ad banánt. Kereshetek máshol, drágábban. De még az is lehet, hogy annak a máik helynek is elmondja a szomszéd, hog velem nem lehet kijönni, ekkor ő is vagy drágábban ad, vagy nehezebben, vagy sehogy. Ezer gondom lesz banánügyben. Minthogy egy országnak nemcsak banánra, hanem ezer más dologra is szüksége van, létrejön egy bonyolult kapcsolatrendszer. Ha az ország mindenkivel jóban van, nem érzi a függőséget, hiszen a dolgok maguktól mennek. HA azonban sok másikkal rosszban van az ország, nagyon megkeseríthetik az életét, és erősen függőnek érezheti magát.


A függés tehát egyszerre objektív (a lehetőségektől függő) és szubjektív (az országnak a többivel való kapcsolatától függő). Az előbbi adottság, az utóbbi kiküszöbölhető, vagy a végtelenségig fokozható. Az ország vezetésén múlik.

2017. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Soha nem volt teljesen önellátó. Ma sem az, nem is lehet. Nincs elég tőke, nincsen saját ipar,a mezőgazdaság is meghalna, ha nem lennének az Uniós pénzek.
2017. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon korlátozottak az ország lehetőségei, Nagyon függünk más országoktól energetikailag oroszországtól (főleg a gáz miatt) de legfőképp Németországtól és az Erópai uniótól
2017. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!