Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szavaztatták meg a...

Miért nem szavaztatták meg a Csongrád megyében élőket a megye átnevezéséről?

Figyelt kérdés
Engem nagyon felháborít, hogy nem írtak ki népszavazást erről. A Csongrád megyeiek 99%-ban elutasítanák ezt a hülyeséget. Ki hatalmazta fel Lázárt erre? Senki nem kér ebből. Pár Csanád érzelmű ember? És a többséggel mi van?

2017. okt. 3. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Számomra irreleváns, hogy hívják a megyét. Ameddig normális neve van, nem zavar. Furcsa lesz majd megszoknom, de a Magyar Királyságra utaló elnevezés még jobban is tetszik.
2017. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Minek szavaztatnák meg? Pártunk és kormányunk tudja, hogy mi a jo a helyes!!! Ennyi!
2017. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért,megváltoztatták?Nem is hallottam erről
2017. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez is épp azoknak az agyhalottaknak jó, akik a rovásírásos településneveket kirakatták. A Nagy Magyarország hívők.

Akkor válasszák le Csongrád megyéről, és legyen önálló megye, ahogy a királyságban volt. Az én megyémet ne csúfítsák el ezzel csanádosítással. Én a csongrádi részen élek.


De a lényeg, hogy ennyibe nem nézik az embereket. Valami hülye kitalálja, 1 hét múlva már meg is szavazzák. Se egy közvélemény-kutatás, hogy van-e ennek legalább egy 60-70%-os támogatottsága, vagy nincs, de igazán korrekt egy referendum lett volna. És ez egy megye. Holnap Budapestet nevezik át?


Mert jólvan, a Lenin utcát nevezzék át, de ezt végképp semmi nem indokolja.

2017. okt. 3. 20:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Még nincs átnevezve, de már megszazazták, hogy Csongrád-Csanád megye lesz. Azt nem tudom, hogy mikortól.
2017. okt. 3. 20:56
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem, hogy ne tudnád, hogy pártunk és kormányunk csillagászati magaslatról szarik az istenverte nép szájába. A legutolsó, amire kíváncsiak, az a "nép szava". Ha egy kellően magas rangú agyalágyult barom Csongrád-Csanádot akar, akkot Csongrád-Csanád lesz az a qurva Csongrád megye.
2017. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Pest megyét még ezelőtt át akarták nevezni, azt hiszem, Pest-Pilis megyére (a Királyságban Pest-Pilis-Solt-Kiskun volt), de a megyei közgyűlés leszavazta. Nálunk ez nem történt meg, sőt, elsöprő többséggel megszavazták a változtatást: 13 igen, 1 tartózkodás, 1 nem lett az eredmény. Ebbe nem csak a kormánypárti közgyűlési tagoknak volt beleszólása, de elég sok ellenzékinek is, beleértve az MSZP-t és a Jobbikot is. Ezután az Országgyűlés gond nélkül megszavazta a névváltoztatást. 2020. jún. 4-től lesz érvényben az új név.


Egyébként a következő névváltoztatási kísérlet Nógrád megyét fogja érinteni, Nógrád-Hont megyére akarják átkeresztelni.

2017. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!