Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most őszintén, mi értelme van...

Most őszintén, mi értelme van a megyéket átnevezni, miért gondolt egyet a kormány és Csongrád megyét át akarják nevezni "Csongrád-Csanád megyére", de őszintén, van ennek értelme?

Figyelt kérdés

2017. okt. 1. 21:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem értem, hogy akkor már miért nem Csongrád-Csanád-Torontál megyére akarják átnevezni (a régi Torontál megye egy része is a mai Csongrád megye részét képezi) :D
2017. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Értelme semmi, csak Lázár nosztalgiázik. Régen ez volt a vármegye neve. Más megyéket is át akart nevezni, de ezt nem támogatták. Többek között Pest megyét is Pest-Pilisre. De ilyen megye soha nem volt. Pest-Pilis-Solt-Kiskun megye volt, amikor én születtem.
2017. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
2-es! Tévedsz, Lázár nem nosztalgiázik Csongrád-Csanád megye sosem létezett, az 1950-es megyerendezésig volt külön Csongrád, Békés meg volt önálló Csanád vármegye. Ekkor Csanád megyét kettéosztották Csongrád és Békés között a megyeszékhely (Makó) és a csanádpalotai járás került Csongrád a mezőkovácsházi és battonyai járás meg Békés megyéhez, gyakorlatilag a mai kelet-Csongrád megye és és Dél-Békés megye alkotta egykor Csanád megyét, aminek Makó volt a székhelye, például a mai makói városháza az egykori megyeháza.
2017. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
2.es vagyok. Kösz a kiigazítást. Csongrád megyében nem vagyok jártas.
2017. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Találtak még egy dolgot amivel a haverok zsebébe lehet forgatni pár milliárdot közpénzből. Csak ennyi.
2017. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Igen, van értelme. Magyarkodás és begyepesedettség.

Ez az értelme.

2017. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

Kedves előző válaszolók. A megyéket azt hiszem 1946 környékén, a második világháború után is átnevezték. Az akkor nem volt baj? Akkor is meg kellett szokni teljesen új neveket. És akkor szinte mindegyiket megváltoztatták egyszerre.


[link]


Elég szar lehetett a 1940-es évek végén, amikor mondjuk egy Makón lakó, Csanád megyei embernek át kellett íratnia minden papírjait, mert a megyéje nevét Csongrádra változtatták.

2017. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%
A magyarkodás még mindig jobb, mint mélyiberálisnak lenni.
2017. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"mint mélyiberálisnak lenni."


Mert, ezzel mi a bajod?

Ne a "migránsokkal" és a "melegekkel" gyere, hanem más indokot adj, mi a bajod a liberalizmussal!

2017. okt. 2. 18:23
 10/24 anonim ***** válasza:
28%

Történelmi és identitásbeli értelme van az átnevezésnek, a megszűnt Csanád Vármegye nevének megtartása.


Keresztény identitásunkról van főleg itt szó.: "A Csanád által Ajtony felett aratott győzelem után megkeresztelkedett, birtokokat kapott, és rokona, I. István megbízta a marosmenti egyházmegye megszervezésével, amelynek ispánja lett."- forrás: Wikipédia


Ma is Szeged-Csanádi Egyházmegyének hívják a helyi r. katolikus egyházmegyét.


# 8.: Nincs olyan, hogy "magyarkodás", ez nem létezik.

Magyar állampolgárok vagyunk és kész, ha akarod magadra veszed a nemzeti színeinket, vagy kitűzöd zászlónkat a házadra. Itthon vagy! Az un. "liberálisokkal", meg ne törődj, divatból teszik, majd fordul a divat.

2017. okt. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!