Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt mondták a minap egy...

Azt mondták a minap egy műsorban, hogy a magyar nettó átlagbér 198000 ft. Ezek tényleg ennyire hülyék, vagy nem tudnak súlyozott átlagot számolni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 7. 08:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

A statisztikát mindig úgy kell készíteni, hogy azt mutassa, amit mutatni szeretnél.

Ez egy egyszerű átlagszámítás, amit a milliós havi fizetések ennyire el tudnak torzítani. Egy mediánérték vagy egy eloszlási görbe sokkal jobban jellemezné a valóságot, de akkor esetleg nem az jönne ki a számokból, hogy milyen baromi jól teljesítünk.

2017. okt. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Tipikus Fidesz számítás, az ország jól teljesít :DDD
2017. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%

Ennyi.

És még benne sincs az, hogy sokan zsebbe kapják a fizetést.

Valszeg egyébként nagyobb lenne.

2017. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
5%
Annál azért szerintem kicsivel több. Úgy 300 ezer körül lehet.
2017. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

ma 08:38


Vagy hogy a Fidesz akkori propaganda szlogenjét idézzem...

"Magyarország jobban teljesít" :D

Vagyis a FIDESZ-KDNP teljesít "jobban", mert ugye a FIDESZ-KDNP maga a MAGYARORSZÁG :D

2017. okt. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván a statisztikusok nem tudnak számolni, akik matekot tanulnak egyetemi szinten, te viszont tudsz a 3-as matekérettségiddel...


Esetleg nézz utána a módszertannak, hgy mi alapján számolnak, mielőtt lehülyézel valakit.


[link]

2017. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem tudnak számolni. Matolcsi Gyögy nettó bére 3 325 millió forint. Az én nettó bérem 110 ezer. Kettőnk átlagbére 1 717 000 forint. De jól élünk!!
2017. okt. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
8%

"Az én nettó bérem 110 ezer."


Amihez zsebbe kapsz még vagy 50 ezret.

2017. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%

Én elhiszem. A nettó 110 ezres átlagot simán felviheti Orsós és Matolcsy + ezek rokonainak, csókosainak átlaga. A többiekről (pl. a madárfejű Petike) már ne is beszéljünk. A magyar menedzserek is szégyentelenek a cégeknél.

Amilyen ostoba nép ez, szerintem nem egy ember van aki elhiszi, hogy ez az átlagbér a plebs esetén is.

2017. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

"az átlag nő, a számok jobban teljesítenek, de ezt nagyon kevesen érzik.


Egy példával élve, ha egy osztályban van tíz gyerek, és az egyikük kap tíz almát, akkor átlagban minden gyereknek van egy almája. Csakhogy ténylegesen kilenc gyereknek nincs egy se"

2017. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!