Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, ma Magyarország...

Mit gondoltok, ma Magyarországon egy nyíltan meleg politikusnak lehet esélye/jövője?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy DK-ban, LMP-ben, Momentumban, Párbeszédben képviselőként/a párt fontos tagjaként?


Esetleg mondjuk független polgármester jelöltként vagy hasonló?


2017. okt. 10. 23:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%

Lehetne, de nem azért mert "meleg". Sosem értettem ezt: nyíltan meleg. Kinek mi köze hozzá? És kit érdekel?


Művészek, televíziós szereplők jutnak eszembe, pl. Antal Imre, Gobbi Hilda, köztudott volt róluk, de nem teregették ki a szennyest és mindenki szerette őket.


Ez ilyen hülye nyugati divat, kiállni és tüntetni vele: .uzi vagyok! Ki kérdezte?


Ha jól végzi a dolgát, el fogják fogadni, bár tény, egy politikus már helyből gyanús, de nem azért mert ilyen vagy olyan a szexuális irányultsága.

2017. okt. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
45%

Lol mennyi homofób.


A felsorolt pártokon belül szerintem nem lenne ebből hátránya. Simán indítanák képviselőnek. Az már lehet, hogy miniszterelnök jelöltnek nem mernének berakni egy meleget, még akkor se ha ő a legalkalmasabb ember párton belül... Na de nőt se mindegyik mer odatenni, szóval ez valahol még érthető.

2017. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%

10:


Valószínűnek tartom, hogy egy meleg politikus nem azzal debütálna hogy "jónapot, meleg vagyok"...

Az úgy szok' lenni, hogy jön a politikus, aztán a sajtó elkezdi szétkapni, kiderül hogy meleg. Akkor rászegezik a kérdést. Ha valóban az, akkor el is árulja, mivel nemigen van más választása.... ha elzárkózik a kérdéstől, azzal is beismerné. Szóval innentől van egy köztudottan meleg politikusunk, akit onnantól lehet szívatni ezzel. Ebben az országban ugyanis az emberek ezt szeretik csinálni. Vannak helyek ahol ezt már meghaladta a társadalom és nem téma mindez. Remélem eljutunk arra a szintre egyszer.

2017. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
6%

Nem értem, miért kéne egy politikusnak kérkednie azzal, hogy meleg? Semmi közöm hozzá, hogy otthon a négy fal között kivel csinálja. Nem tartozik a közvéleményre a magánélete.

Végezze jól a dolgát szakmailag. Aki már ezt használja fel az érvényesülésre, ott már valami sántít.

2017. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetne. Ehhez az kellene, hogy ne kezelje a szexuális orientációját valami érdemként, hanem természetes dologként. Ez annyira nem egyszerű dolog egyébként, pl. a nemrég megválasztott brit parlament összetétele fölött is sokan büszkélkedtek, hogy mennyi meleg van benne, pedig ennek semmilyen szakmai relevanciája nincs. És mindez egy olyan országban történt, ahol évszázados demokratikus hagyományok vannak.
2017. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
72%

"Lehetne, de nem azért mert "meleg". Sosem értettem ezt: nyíltan meleg. Kinek mi köze hozzá? És kit érdekel?


Művészek, televíziós szereplők jutnak eszembe, pl. Antal Imre, Gobbi Hilda, köztudott volt róluk, de nem teregették ki a szennyest és mindenki szerette őket.


Ez ilyen hülye nyugati divat, kiállni és tüntetni vele: .uzi vagyok! Ki kérdezte?


Ha jól végzi a dolgát, el fogják fogadni, bár tény, egy politikus már helyből gyanús, de nem azért mert ilyen vagy olyan a szexuális irányultsága."


Eléggé álságos hozzáállásod van. A hozzád hasonlók mondják mindig "kit érdekel, hogy meleg", de azért ha valakiről "gyanítanád" akkor már egyből elkezded b..uzizni.


Nem Nyugatról átvett baromság, hanem teljesen normális, hogy megelőzze a zsarolhatóságát. Aki emiatt neheztel az ilyen emberre az képmutató.


Ha jól végzi a dolgát, akkor valóban kevésbé fontos, hogy meleg. Viszont az ezen felháborodók sosem veszik figyelembe, hogy egy heterónak nem kell rejtegetni a szexualitását, mert az egész életük egyfajta "pride". Egy melegre már a hozzád hasonló álszentek akkor is "ferdeszemmel" néznek, ha rá mernek nézni a párjukra.


Én úgy gondolom, hogy szükség lenne egy jobboldali, nyíltan meleg politikusra, mert az komolyan változást hozna. Sokan hajlamosak azt hinni, hogyha meleg valaki akkor kizárólag balliberális.


A fent felsorolt pártokban vannak melegek. De én ismerek Fidesz és Jobbik szavazó melegeket is.


Álságos vagy abból a szempontból is, hogy te azokat a melegeket tartod "jó"-nak akik egész életükben titkolóztak. Ez a "Struccpolitika" mindig is dedós, szánalmas volt nekem.

2017. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
47%
Személy szerint leszarom ki meleg és ki nem (nem liberalista hozzáállás miatt hanem mert egyszerűen nem érdekel). De a magyarok többsége fasiszta úgyhogy nem sok esélye lenne. Csak egy példa. Nekem meg olyan hibám van hogy elég nagy az orrom. Ezért rendszeresen zsidónak néznek (nekem mindegy mert velük sincs bajom). Múltkor odajött hozzám egy vén fazon csak úgy és elkezdi mondani hogy minden a zsidók hibája és még az ő alacsony nyugdíja is. Egyértelmű hogy ő is zsidónak nézett és gondolta odakínál nekem. Ez az eset jól jellemzi az átlag magyart. Szégyen.
2017. okt. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
16-os vagyok: Látom a sértődött, korlátolt agyúak lepontoztak. Hát egészségükre, ennél nagyobb örömük ne is legyen. Csak az igazságot írtam le.
2017. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nyilván nem arról van szó, hogy "ezzel reklámozza magát".


De mondjuk adott egy budapesti kerület (netán a főpolgármesteri cím), ahol van egy nagyon ígéretes jelölt.

Tegyük fel, hogy 45 éves férfi, sikeres ember és csak az utóbbi időben 'robbant be' és vált ismerté.


Ugyanakkor 25 éve együtt van egy másik férfival. 20 éve együtt élnek.

A barátaik tudják ezt.


A kampány során hozzá szegezik a kérdést és elkerülendő a dolgot: felvállalja.


Ebből mekkora hátránya lehet(ne)?



Csak úgy mondom azoknak, akik szerint 'nem kell mindenkinek tudni, hogy kivel hemperegsz', hogy egy kapcsolat nem erről szól.

Egy normális kapcsolat nem csak addig kapcsolat, míg szex van, hanem kapcsolat az utcán, kapcsolat ha elmennek enni, kapcsolat, ha együtt vannak.

(És akkor is, ha nem.)

2017. okt. 11. 19:45
 20/25 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk itthon nem tudják szétválasztani a magánéletet és a munkát.


Nem értem miért kell pl egy jó politikusnak tisztességes férjnek vagy családapának lennie.

Felőlem lehet szoknyapecér is,a lényeg,hogy jól kormányozzon!

2017. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!