Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, ma Magyarország...

Mit gondoltok, ma Magyarországon egy nyíltan meleg politikusnak lehet esélye/jövője?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy DK-ban, LMP-ben, Momentumban, Párbeszédben képviselőként/a párt fontos tagjaként?


Esetleg mondjuk független polgármester jelöltként vagy hasonló?


2017. okt. 10. 23:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

ha ezzel akar befutni, hogy ő meleg akkor nem hinném, hogy lenne esélye vagy jövője, akkor csak rétegember lehet aki képviseli a melegeket.

Ellenben ha le is tesz valamit az asztalra és jó politikus akkor a többség számára teljesen irreleváns, hogy meleg vagy sem. (ugyanakkor ma a fajsúlyos politikusok egytől egyig megosztó személyiségek, így tuti megkapná bélyegként de ez a saját táborában nem hiszem, hogy gond lenne)

2017. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
Bízom benne. A két dolog ugyanis nem releváns.
2017. okt. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nyilván nem arra gondoltam, hogy ezzel akar befutni, de tegyük azt, hogy az adott emberről ez elég köztudott.


Ma Magyarországon a meleg politikusok rejtőzködnek, ez tény és ez ihlette a kérdés.


A Jobbikban pl néha vannak 'melegbotrányok', ezért gondolom egy Jobbik-Fidesz nem 'esélyes' egy olyannak, aki nyiltan meleg, mert nem hagynák előrejutni és ha kiderülne a szavazók is megszorongatnák.

Vagy rosszul gondolom?

2017. okt. 10. 23:41
 4/25 anonim ***** válasza:
35%

az Mszp-t is kihagytad, pedig szerintem a DK-ban van az igazi proli kemény mag.


Nem vállalják fel, mert ez is egy támadási felület de balon emiatt tuti nem túrnának ki senkit, sőt szerintem még jobbon se ha amúgy az adott politikus népszerű és hozza a szavazatokat.

2017. okt. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Az MSZP-t azért hagytam ki, mert bár elvileg támogatja a melegeket sok szempontból a szavazóik között pl a melegházasság vagy az örökbefogadás vagy a hasonló dolgok támogatása 30-50% között lehet.


De lehet azért ez is a kérdés. Ahogy az is lehetne, hogy a jobboldalon tudna-e érvényesülni egy meleg politikus, tekintve, hogy elég sok "kiszólásuk" van erről?

2017. okt. 10. 23:52
 6/25 anonim ***** válasza:
21%
Nincsen jövője. Mindenkinek a segg meg a kaki jutna eszébe, gusztustalan. Amit mondana, az egész embert azzal atonosítják az emberek, ami az először eszükbe jut róla. Nem véletlen Orbán sikere, hogy hasonlít Mátyásra az igazságosra !
2017. okt. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%

Már megint a homoszexuálisok reklámozása.


Ha valaki olyan nélkülözhetetlennek tartotta magáról az egész világgal csak a nemi irányultságát közölni, én nem tartanám a politikában komoly embernek. Nem a munkája, a hobbijai, a családja, a kutyája-macskája, hanem a párválasztása befolyásolja elsősorban. Hogy lenne megfelelő a KÖZért tenni?


Teljesen logikus, hogy a saját hozzáállása miatt nem lenne esélye. Egy valamire való pártban. Függetlennek sem, ugyanazért.

2017. okt. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Pár ciklussal ezelőtti MSZP-ben márpedig volt sajtótájékoztatón coming out. A Párbeszédben is van nyiltan meleg tisztségviselője.


"Az MSZP-t azért hagytam ki, mert bár elvileg támogatja a melegeket sok szempontból a szavazóik között pl a melegházasság vagy az örökbefogadás vagy a hasonló dolgok támogatása 30-50% között lehet."

Viszont a kérdésed nem arra vonatkozott. Szerintem elég széles azoknak a tábora, akik a szexuális irányultságuktól függetlenül (szakmai, politikai stb.) teljesítményük alapján ítélnek meg egy embert, de nem támogatják az azonos neműeknél az örökbefogadást, netán még a házasságot sem. Egyébként mondok egy meglepőt: fogyatékos pár, így egy enyhén hallás sérült is akár törvény szerint nem fogadhat örökbe gyereket.


"Ha valaki olyan nélkülözhetetlennek tartotta magáról az egész világgal csak a nemi irányultságát közölni, én nem tartanám a politikában komoly embernek."

Itt nem kell feltétlenül a reklámozásra gondolni. Előbb-utóbb úgyis kiderül, mert van egy rosszakaró, és a bulvársajtó vagy a politikai ellenfél terjeszti a hírt. Akkor tagadja le? Egyébként az, aki titkolja, zsarolható, támadható, de aki felvállalja, az nem. Nyilván más a helyzet egy választáson, ha valakiről kezdettől fogva tudható, vagy a választások előtti napokban tör ki a botrány.

Amúgy meg hülyeség ezzel jönni, hogy "nélkülözhetetlennek tartotta magáról az egész világgal csak a nemi irányultságát", mert szerintem ha van partnered, házastársad, akkor te is ezt teszed. Kezdjük azzal, hogy van gyűrű az ujjadon? Megváltozott a lányneved az esküvő után? Az utcán ha sétálsz a barátnőddel, előfordul, hogy megfogod a kezét, netán megcsókolod, megöleled,átkarolod stb.? Gyerekeddel kimozdulsz otthonról? Kiteszel a családodról képet az irodádban? Beszélgetsz-e a munkahelyeden arról, hogy mit csináltál a szabadságodon? Csak mert ezek közvetlenül vagy közvetve mind-mind ezt is jelzik.

2017. okt. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Nem a munkája, a hobbijai, a családja, a kutyája-macskája, hanem a párválasztása befolyásolja elsősorban. Hogy lenne megfelelő a KÖZért tenni?"

Bocs, ezt nem tudtam értelmezni többszöri nekifutásra sem. Nyilván bennem van a hiba, de kifejtenéd, hogy én is megértsem?


Ja, és nem azért nem értem, mert homoszexuális vagyok, és éppen a párválasztáson jár az eszem, mert heteroszexuális nős ember vagyok.

2017. okt. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
#9, azt mondja teljesen jogosan, hogy aki nem képes magában tartani h kivel hentereg, az nem való politikusnak.
2017. okt. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!