Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aláírjátok a Római part...

Aláírjátok a Római part védelméről szóló népszavazás-kezdeményezést?

Figyelt kérdés
Október 17.-étől kezdik gyűjteni, egy hónapig.

2017. okt. 11. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Igen alá fogom írni, pazarlásnak tartom legyalulni egy szép természetes partszakaszt, csak azért mert néhány pénzes barom a tilalom ellenére ártérbe építkezett. Árvízvédelmi szempontból sem megalapozott a part menti gát terve, de legalább marha ronda. Vigyék csak hátrébb a gátat, a partot meg had élvezze aki arra jár. Lehet segítek is aláírást gyűjteni...
2017. okt. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
#1 mobilgát ronda? annak csak a földben van két méterenként egy ilyen kis része amibe ha kell beleállítják a tartóoszlopokat és felhuzzák a gátat de ezek nem állnak állandóan csak akkor használják ha kell, nem ront az semmit sem a látképen éppen ez a lényege neki
2017. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy több érvet is indokot is felsorakoztatott az első:

"pazarlásnak tartom legyalulni egy szép természetes partszakaszt, csak azért mert néhány pénzes barom a tilalom ellenére ártérbe építkezett. Árvízvédelmi szempontból sem megalapozott a part menti gát terve, de legalább marha ronda."

Te mégiscsak a leglényegtelenebbre tudtál reagálni. Esetleg ha a téma mélyére ásnál, és nem elégednél meg a felszínkapargatással, a akkor a lényeges ellenérveket is megismerhetnéd, és lehet,hogy rájönnél,hogy nem azért problémáznak sokan, hogy tízméterenként lenne egy kis lyukacska, vagy nem.

[link]


[link]


Ezek a témák sokkal fontosabbak, hogy szép-e vagy nem. Erre illenék inkább reagálni.

2017. okt. 12. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

annyit hozzáfűznék ehhez amikor a nagy áradás volt pár éve én Párkányban (szlovákia) tartózkodtam, és ott láthattam a mobilgát hatékonyságát. Párkány sértetlen volt de amikor átmentem a hídon Esztergomnál a hídról leérve már víz alatt volt minden . Aki járt arrafelé az tudja milyen magasan is van az a partól annyira megvolt áradva a Duna. Esztergomban ez hatalmas károkat okozott de Párkányban semmit.

Ezt lehet penzszórásnak venni de ha ilyen dolog van ez sokkal olcsóbb mint a károk rendezése amit az árvíz okoz. Nem beszélve az időről a károk helyrehozatala hónapokig is eltarthat míg egy mobilgát üzembe helyezése és szét szerelése 1-2 nap

2017. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért itt van egy-két különbség.

- A Római part ÁRTERÜLET volt. Akik odaépítkeztek, TUDTÁK, hogy árterületre építkeznek. Akármit nem is építhettek volna oda szabályosan.

- Most azt várják, hogy közpénzen minősítsék át az árterületet, belterületté, közpénzen növeljék az ingatlanuk értékét, amihez persze ők anyagilag nem járulnak külön hozzá. Ez persze csak egy mellékszál, nem ez a lényeg.

- A mobilgát nem ördögtől való, de az itteni terepviszonyok között nem működhet biztonságosan, a funkcióját nem látná el, és sokkal nagyobb kárt okozna, ha arra hagyatkozva felkészületlenül és hirtelen érné az ár az ott élőket is. Arról nem is beszélve, hogy egy nem működő gát pénzkidobás, amikor abból a pénzből akár működő gátat is lehetne építeni.

- Az árterületet nem viccből találták ki. Annak komoly funkciója van. Az árterület megszüntetésével más, talán sokkal sűrűbben lakott területeket veszélyeztetnek, és az anyagi kár sokkal jelentősebb lenne.

2017. okt. 13. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Azokból a házakból én nem vennék az biztos az összesből kilopták az anyagot mikor ott dolgoztam, az első áradás olyan károkat fog okozni, hogy...
2017. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!