Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki írna nekem hasznos...

Valaki írna nekem hasznos információt az országgyűlési határozatról?

Figyelt kérdés
Olyanra lennék kíváncsi,hogy milyen körülmények között hozhassák meg,mikor veszíti hatályát stb.(már rákerestem,de sok hasznosat nem találtam)

#politika #parlament #országggyűlés #országggyűlési határozat
2017. okt. 13. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1) beterjeszti valaki. (Témamegjelölés körülmények leírása, magyarázat, hogy miért kell, határozati javaslat -benne a hatályba lépés kívánt idejével, szükséges szavazati többség...)

2) x idő múlva megszavazzák, hogy napirendre veszik-e, vagy sem

3) ha napirendre kerül, és nem söprik le, akkor megtárgyalják, és szavaznak róla

4) ha megszavazzák, akkor az államfő elé kerül és x időn belül döntenie kell, hogy visszaküldi átgondolásra, vagy alkotmányossági aggály miatt az alkotmánybíróság elé terjeszti felülvizsgálatra, vagy aláírja, és akkor hatályba lép.

----------------

Hatályát veszti ha

- kiderül, hogy alkotmányellenes, és az alkotmánybíróság érvénytelenítteti

- ha más törvénnyel felülírják.

- ha a határozott időre szól, és lejár.


meg még egy sor ilyesmi.

2017. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!