Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg tudja nekem mondani...

Meg tudja nekem mondani valaki miért ennyire rossz a magyarok és szlovákok közti viszony? Honnan fakad?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 14:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A szlovákoknak valóban ezek a bajaik, de valamit nem szabad elfeledni: a szlovák nép nem azonos a szlovák politikai vezetéssel.

Ami ma ott folyik az azonos ahhoz, mint amikor nálunk előhúzták az antiszemita-kártyát. Csak ott magyarellenes-kártya van. A kormányuk igazából tehetetlen és béna. Romlik a gazdaság, rosszabbodnak az életkörülmények stb. Éppen ezért játssza ki újra és újra a magyarellenes kártyát, hogy eltereljék a szlovákok figyelmét az igazán lényeges dolgokról.

2010. máj. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
49%
Én komolyan gondolom. Az a terület MAGYAR föld, jogtalanul vették el, és semmit se kaptunk érte. Én épp ezért utálom a szlovákokat, a románokat pedig ezen felül más dolgokért is. Aki pedig valaha tanult gazdasági történelmet, tudhatná, hogy Trianon elsődleges célja M.o. gazdasági szétzúzása (pl. Pécs-Eszék-Zágráb kereskedelmi háromszög, északi-KHG környéki bányavidék szétverése,stb), és ezt MOST helyrehozni tetemes költségek felemésztésével lehetne.
2010. máj. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%

"Én komolyan gondolom. Az a terület MAGYAR föld, jogtalanul vették el, és semmit se kaptunk érte."

Felejtsétek már el ezt a "jogtalan" marhaságot! Elvesztettünk egy háborút. Háborúban nincs jog. A győztes megszabja a feltételeket, a vesztes meg vagy elfogadja, vagy eltűnik a Föld színéről.

Lehet mondani, hogy igazságtalan, erkölcstelen, meg hasonló, de azt nem, hogy jogtalan. Elfogadtuk. Törvénybe iktattuk, tehát ugyanúgy jogos, mint bármely más törvény.

És ha egész Szlovákiát visszakapnánk, akkor mi mennyivel lennénk jobb, mint Ficoék? Csak akkor a magyarok lennének az elnyomók. Az ilyenektől fordul fel a gyomrom.

Ok! A színmagyar területeket vissza kell adniuk. Ez stimmel. Ezzel egyet is értek. De ez a fellengzős, lenéző stílus, amit ti hangoztattok... ezzel hogy várjátok el, hogy egyáltalán szóba álljanak veletek?


"Én épp ezért utálom a szlovákokat, a románokat pedig ezen felül más dolgokért is."

Miért? Mert hülyék a politikusaik? Akkor a magyarokat is utáld Gyurcsány miatt!


"Aki pedig valaha tanult gazdasági történelmet, tudhatná, hogy Trianon elsődleges célja M.o. gazdasági szétzúzása"

Pontosan. De ettől függetlenül vesztes ország voltunk, tehát azt tehettek velünk, amit akartak. És mivel mi deklaráltuk a békét és törvényi erőre emeltük, ezért tökéletesen jogos.

Először ezt kéne beleverni abba a kicsi agyatokba, mielőtt a szent istváni országot követelitek vissza.

2010. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!