Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok, fideszesek titeket...

Jobbikosok, fideszesek titeket nem zavar ez?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán figyeltem fel erre. A legtöbb Jobbikos, fideszes ugye, oroszbarát, és eu-ellenes. Putyinban, és oroszországban látják a jövőt, aki megment minket. Gyakran kommunistáznak. Ezzel szemben:


1848/49 - A magyar forradalmat az osztrákok csak úgy tudták leverni, hogy segítséget kértek az orosz cártól. Gyakorlatilag a magyar szabadságharcot nem az osztrákok (Habsburgok) verték le, hanem az oroszok.


1945 - Szovjet (kommunista) megszállás. Bejöttek, elfoglalták az országot, 40 évre itt maradtak, közben gazdaságilag úgy tönkretették az országot, hogy mai napig azért vagyunk csórók, meg eladósodottak.


1956 - Forradalom és szabadságharc. Az akkori jobboldaliak lázadtak fel a kommunista oroszok ellen, akiket mint tudjuk, szintén levertek.


Szóval a kérdésem, hogy tudtok nemzeti jobboldaliként egy olyan országot éltetni, aki a történelem során 2 szabadságharcunkat leverte, és tönkretette, megfertőzte az országot azzal a kommunista rendszerrel, amit ma annyira szidtok.



2017. okt. 19. 10:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

Már Wittner is megmondta, hogy ezek a mostaniak nem szovjetek, hanem már oroszok!

Hát nem érted?

2017. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
De, engem zavar. De azt hadd kérdezzem meg, hogy téged akkor is zavartak a ruszkik, amikor gyurcsány parádézott velük? Ugye? Vagy akkor geopolitikai okokból szükséges külpolitikai iránynak tartottad, és a megbékélés szimbólumának?
2017. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Normális ember már azt taszítónak találja az oroszokkal kapcsolatban, hogy egy végtelenül primitív, sötét, tapló, elmeháborodott, bugris népség.

Mármint normális embert, aki nem maga is ilyen...

2017. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

"De azt hadd kérdezzem meg, hogy téged akkor is zavartak a ruszkik, amikor gyurcsány parádézott velük?"


Igen.

Tegyük viszont hozzá, hogy Gyurcsány sem szóval, sem pedig tettekkel nem utalt arra egyáltalán, hogy Magyarországon is olyan állapotokat akar teremteni, mint amik Oroszországban vannak.

2017. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

2-es! Engem akkor is zavartak. Én emiatt a 3 évszám miatt, soha nem tudtam úgy tekinteni rájuk mint baráti népre. Az én szememben mindig is ellenségek voltak. Viszont érdekes módon, én a németek felé érzek szimpátiát, és őket tekintem baráti nemzetnek.


1-2 világháborús szövetségek, 2. bécsi döntés, Budapest ostromakor a német katonák úgy védték azt, az oroszok ellen, mintha csak németországot védenék. Számomra ezek szimpatikussá teszik őket. De a ruszkikat rühelltem világ életemben.

2017. okt. 19. 10:26
 6/20 A kérdező kommentje:

Jah és bár egyáltalán nem szimpatikus Merkel politikája, és az az irány amely felé németország halad, de ha gazdasági szempontból kéne választanom, hogy németország felé húzok, aki az elmúlt 100 évben gazdasági nagyhatalom volt, és egy vesztes 1. vhu után 20 év alatt úgy talpraálltak, hogy volt erejük egy 2. hoz, vagy az örök csóró és gazdaságilag nulla oroszország, akkor is szintén a németek felé húzok.


Az oroszokat Nagy Péter cár próbálta európaivá tenni, kinevelni őket abból az elmaradott tapló bugris gondolkodásból, de ahogy a nép elsöpörte a romanovokat, úgy süllyedtek vissza a mélybe.

2017. okt. 19. 10:31
 7/20 A kérdező kommentje:

Jah és nemsokára Október 23-án lesznek a megemlékezések az 56-os forradalomra. Amikor majd Orbán és Vona arról beszélnek, hogy azok a hősök, meg haltak a szabadságért, és fellázadtak az elnyomó rezsim ellen, jusson majd eszetekbe, hogy pont az oroszok, a nagy barátaik voltak azok, akik ezeket az embereket megölték. Orbánék/vonáék egyik nap majd éltetik az oroszokat, következő nap meg azokat akik fellázadtak ellenük. Nah ez a gerinctelenség.


A liberális balosoknak kéne inkább a ruszkikat éltetni, hiszen liberalizmus, kommunizmus, mind mind baloldali eszmék, ők mégse teszik, helyette pont ti, akiknek gyűlölnie kéne őket. Magyarországon tényleg minden fordítva van.

2017. okt. 19. 10:37
 8/20 Alain Delon ***** válasza:
88%
Én nem vagyok egyik pártnak még szimpatizánsa sem, de amiket felsoroltál mind a nemzetközi politika jóváhagyásával történt, illetve a világháborús dolog annak volt a következménye, hogy előtte a németek a magyarokkal karöltve megtámadták a Szovjetuniót. De akkoriban olyan nagynak képzelte magát a magyar vezetés, hogy még az USA-nak is hadat üzentünk, amit odaát egyáltalán nem értettek.
2017. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Én nem találom taszítónak a hármas válaszolót, de sajnálattal veszem tudomásul, hogy ő is, mint mindenki, önmagából indult ki véleménye megfogalmazásában. Vértére is arról tudunk a legtöbbet beszélni, amit ismerünk.


Nem jó a gondolatmenet kérdező. Célirányos válogatás, van olyan is bőven, ami alapján bárkihez csatlakozás botorság. Ez csak meddő vitát eredményez. Itt nem az "oroszokról" van szó, hanem a diktátori állapotokhoz való vonzódásról. A Fidesz például nagyon kedveli a kazah, vagy üzbég vezetést, gyakran járnak oda, hívják őket ide. Egyik nép se bántott bennünket, tehát helyes a kapcsolat? Nem helyes, mert a döntő, hogy ők is diktátori rendszert működtetnek. Csak ez számít. Lehet egy tisztességes és demokratikus Oroszországgal baráti kapcsolatot ápolni, amiből kiváló gazdasági előnyünk származik. A múltat egyszer le kell zárni. Nem elfelejteni, nem fényesre sikálni, hanem helyén kezelni de lezárni. A jövőbe érdemes nézni, nem a múltba révedni. A múltat elég, ha ismerjük.

2017. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
nekem a monopolium miatt tetszenek. Elmondom mit jelent. Mindenki sír jaj már megint fidesz többség brühü. Nincs alternatíva. Na világpolitikában amerika ilyen. Mimdenkit megtámad mindnet meg akar venni. Aki ellenáll lásd görögök oroszok arabok kína de még anglia is azt egybõl szétakarják szedni. Mimdent meg akarnak venni irányítani teljesen korruptak. Ennek az ellenpolusnak a tagja oroszország. Ezért szeretem. Mert nem vette meg õket amerika. Addig van demokrácia amíg konkurencia. Ha megvettek volna mindent akkot egy eszméletlen korrupt totalitárius birodalmat építenének.
2017. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!