Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha miniszterelnök szeretnék...

Ha miniszterelnök szeretnék lenni, muszáj valamilyen egyetemet elvégezni vagy elég ha kiváló szónok vagyok?

Figyelt kérdés

Vonz a politika, de főleg az hogy vezető lehessek, egy ország államférfija.


Úgy érzem nekem ez a sorsom, erre születtem.


Lehet kicsit későn kezdeném el (26 vagyok) de végülis Orbán Viktor se tudta még 26 évesen hogy miniszterelnök akar lenni, sőt, hogy egyáltalán politikus.


2017. okt. 22. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de amint magasabb pozícióba kerülsz, meg fogod kapni az "ennek még diplomája sincs" kritikát párton belül és párton kívül egyaránt, így csaknem kizárt, hogy diploma nélkül miniszterelnök leszel. Gondoljunk csak Deutsch Tamás esetére! Ha jól emlékszem, akkor jött rá a tanulhatnék, mikor sportminiszter lett.
2017. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 spectator ***** válasza:
47%
Ne aggódj! Az Európai Unió "miniszterelnökének" érettségije sincs. (Nézz utána!) Ilyen a világ. Nézd meg hogy néz ki!
2017. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Az attól függ, mi a terved. Ha megszedni akarod magad a jelen példákon felbuzdulva, akkor ügyesen kell tudnod hazudni. Mivel ezt nem az egyetemen tanítják, tehát semmi szükség rá.

Ha országot akarsz vezetni, akkor kicsit több kell mint egyetem. Kell hozzá megfelelő neveltetés (lám a mostani példa mutatja, hova is vezethet minden egyetemmel együtt), kell hozzá tapasztalat, és kell hozzá olyan tudás, amit itt nem is érdemes felsorolni.

2017. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Orbán 26 évesen már javában politizált. Plusz ugye ő már a középiskolában is KISZ-titkár volt.
2017. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Elvileg nem, hiszen egy ember képességeit nem az iskolában bemagolt lexikális anyag határozza meg, ettől még lehet kiváló szakember. Csak hát egyből kapod "az ennek még érettségije sincs" szintű proli beszólásokat.
2017. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

"de végülis Orbán Viktor se tudta még 26 évesen hogy miniszterelnök akar lenni, sőt, hogy egyáltalán politikus."


Ha politikus akarsz lenni, akkor esetleg kezdhetnéd azzal, hogy utána nézel akiről beszélsz. Orbán Viktor 24 évesen alapító tagja volt a FIDESZ-nek, 25 évesen ott ült az Ellenzéki Kerekasztalban, 26 évesen hatalmas tömeg előtt mondott beszédet Nagy Imre újra temetésén.


Amúgy ma két módon lehet miniszterelnök: 1. nagyon ismert és sikeresnek kell lenned, hogy legyen pénzed a kampányra

2. Kapcsolati tőkével kell rendelkeznek, senkit sem érdekel, hogy jó szónok vagy ha nincs mögötted egy párt ami támogat.

2017. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

3# A politológusoknak tanítják, hogy hazudjon jól.


5# Itt egyedül te vagy proli. De látszik, még eszed sincs (érettségiről ne is álmodjunk veled kapcsolatban, kommunistának olyan nincs).

2017. okt. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!