Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem "érdekes",...

Szerintetek nem "érdekes", hogy a legrosszabb munkáltatóknál van komoly munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

[link]


Én a győri Audinál voltam gyakornok, egy gyakornoknak nagyon nem egyszerű bekerülni még akkor sem, ha gépészmérnök vagy villamosmérnök.Eléggé telített a cég, kivéve, amikor bővít, mert akkor folyamatosan veszi fel az embereket.

De, bizony ott nincs munkaerőhiány.Sori dolgozóból van, de közel nem akkora, mint a cikkben említett cégnél.Azt finoman hozzátenném, hogy a soron dolgozók többet keresnek, mint sok helyen egy kezdő diplomás.



Minden multinacionális cég tud többet fizetni, csak igyekeznek a béremeléseket kitolni minél jobban.



Ahogy hallottam, ez a Flex nevű cég egy rabszolgatelepre hasonlít, nem csak a betanított munkások menekülnek onnan,hanem a képzettebbek is.


2017. okt. 25. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Fizessenek rendesen és nem lesz ember hiány ilyen egyszerű. Nálunk is az van. Érdekes a cég francia gyára tud 6-800 ezret fizetni egy melósnak. Nálunk 160- a kezdő nettó. Ugyan azt gyártjuk ugyan oda adjuk el ugyan annyiért csak mi többet termelünk. Tehát kifogás nem lehet. Ha adnának 250 nettót minden gondjuk megoldódna. De jobb úgy hogy ukránokat hoznak akik nem beszélik a nyelvet. Csak a leg alja munkát tudják így ellátni
2017. okt. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tatabánya ipari park, itt már egész műszak van ukránokból, igaz nem dolgoznak és nem beszélnek magyarul de a létszám megvan, jah hogy mért egy egész műszak ukrán? mert volt olyan okos a gyárvezetés hogy 5 év alatt emeltek 2000 forintot a fizetésen és nem értették mért mennek az emberek 10 esével a hr re. Az már csak hab a tortán hogy könnyű fizikai munkára keresnek embert de egy munkadarab 10+kiló és napi 800X megemeled.
2017. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!