Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogyha egy...

Miért van az, hogyha egy fideszesnek hozok fel a kormányhoz köthető gyanús eseteket, akkor mintha nem is érzékelnék a kijelentéseimet?

Figyelt kérdés
Ennek van vmilyen tudományos háttere?Elfojtás?
2017. okt. 28. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Szektásság.

Mondd azt egy kereszténynek, hogy az istene annyira nem is lehet tökéletesen jóságos, ha ilyen világot teremtett és tart fenn és kapsz tőle kígyót-békát ahelyett, hogy elgondolkodna a dolgon.

2017. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Mert a fideszes lelke mélyén pont olyan tolvaj zsivány lenne ha hatalomra kerülne pont úgy mutyizna és a haverok közt osztaná szét a vagyont. Szóval lelki társak a pártjukkal. Nem is értik ha ezt más zokon veszi,hiszen ez a természetes ..Óó hát kicsit lop, de azért le is oszt ise oda, hát mi van abban?
2017. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez olyan mint amikor valaki szerelmes egy focicsapatba.
2017. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez a "hívő" beállítottság.
2017. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

ezeket hívják fanatikusoknak


pont olyan ostobák mint a laposföldhívők, vallási felekezetek tagjai, stb


hisznek, a hit a tudatlanság finomított szinonimája

tudni nem tudnak semmit ha így lenne nem fanatikus rohadónarancsosok lennének

2017. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fideszes vagyok (ez aaaaaaz, menjen a sok dislike, mielőtt tovább olvasnátok a soraim)...


A kijelentésed egy általánosítás, te így gondolsz a fideszesekre, és ettől tovább nem akarsz látni. Épp olyan általánosítás, mint amit én fentebb írtam a dislike-ról. Van olyan fideszes, akikről te is írsz, ahogy van olyan notórius, agyatlan dislike-oló is, akiről én írtam fentebb. Ettől függetlenül van kivétel, és igen sok. Legalábbis akiket én ismerek és fideszesek, azok nem olyan agyatlanok, mint amilyennek beállítod őket, vagy szeretnéd látni őket.


Szimpatikus-e nekem ez a rengeteg sorosozás? Nem. Szimpatikus Mészáros Lőrinc, Németh Szilárd stb? Nem. Navracsics-féle embereket szívesebben látnék. Nem is folytatom a sort, egy héten atolvasom a kormány közeli és ellenzéki médiához tartozó oldalakat, szóval tájékozottnak mondhatom magam, úgy gondolom. Tudom, hogy milyen a fidesz, de azt is tudom, mit tud felvonultatni a többi párt. Nem szimpatikusabbak, mint a fidesz. Emellett a családom (és itt harmadunokatestvérekig megyek) jól járt ezzel a kormánnyal, az intézkedéseik pozitív irányba mutattak a mi esetünkben. Lehet, hogy más párt is megtette volna, de nem tette. Alkalma lett volna rá, mégsem történtek olyan lépések, amit a mostani kormány tett.


Szóval nem tartom magam szemellenzős agymosott nemtudomminek... Mondtok a fideszesekre elég sok jelzőt. Látom a problémát, de azt is látom, mi van a többi pártnál. És szerintem ezzel sokan vannak még így.

2017. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Értjük értjük, sok ilyen szöveget olvastam már, lehet néhányat pont itt, pont tőled. Erre mindig két dolgot tudok mondani:


1, Tartsd nyitva a szemed, mert mindig feltűnhet jobb alternatíva. Lehet már van is, csak nem vetted észre. Ha már elvi szinten kizárjuk ennek a lehetőségét, azzal tetszőleges számú Mészáros Lőrincre felhizlalására adtuk meg az engedélyt.


2, Nem gondolod, hogy kínos eladni az ország jövőéjét (persze kicsit fennkölten fogalmazva) azért a plusz pár tíz ezer forintért, amit nagyon nem mindenki, csak épp a te társadalmi osztályod kap? Számold ki kicsit, hogy mennyit nyertél pl. egykulcsos adóval, meg családi adókedvezménnyel, egyéb ilyesmikkel. Utána nézd meg, hogy egy okosabb és kevésbé korrupt kormányzással mennyivel lehetne jobban működő egészségügyünk, államapparátusunk stb.

Egyébként nem hiszem el, hogy ne lenne egy párt sem, aki hasonlóan sokat fordítana család támogatásokra. Esetleg kicsit más konstrukcióban, de szociális támogatásokra szinte mind legalább ennyit tervez fordítani. Egykulcsos adó párti is biztos akad még... tehát objektíven van értelme a Fideszhez ragaszkodásnak?

2017. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7


Nem szoktam politika kategóriában írogatni ide, mert szerintem eléggé kétségbeejtő a szint. De most kivételt tettem. Ettől függetlenül, minthogy te is találkoztál hasonló hozzászólásokkal, létező jelenségről van szó.


Tényleg igyekszem minden tekintetben körültekintően tájékozódni a politikában, már amennyire ez lehetséges. Én egyelőre a fideszt tartom a legjobbnak, de ez nem azt jelenti, hogy ne változtatnam meg a véleményem később. Nyitott vagyok más pártokra is. Peldaul a Momentum, amikor feltűnt, utánuk néztem, adtam időt nekik, kíváncsi voltam, mit hoznak ki a helyzetükből. Végül nem tetszett. Ettől még lehet, hogy lesz, aki meggyőző lesz, egyáltalán nem.zarom ki. Sajnálom, ha az előző hozzászólásomból ez jött le.


Nem csak a kevés családi juttatás miatt szavazok a fideszre. Ez a kérdés sokkal komplexebb szerintem. Örültem a hozzászólásodnak.

2017. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én egyelőre a fideszt tartom a legjobbnak, de ez nem azt jelenti, hogy ne változtatnam meg a véleményem később."


Csak egy + kérdés így, nagy idő távlatából:

Szerinted van olyan jó a Fidesz, hogy megérdemelje a kétharmadot?


Szerintem a hozzád hasonló értelmes fidesz szavazóknak sokkal jobb lenne, ha átszavaznának egy kisebb, de ugyanúgy értelmes pártra (elkerülve az olyan kiégett pártokat, mint az mszp és dk) pl.: az Lmp-re.

A Fidesz elveszítené a kétharmadát, de amivel legalább már nem tudna alkotmányt módosítani, és nagyzolni, de nem is kerülne veszélybe az egykulcsos adó ésatöbbi, mert attól még a többség az övék.

2017. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!