Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért rettegnek...

A magyarok miért rettegnek annyira a migránsoktól, amikor egy darab nem akar idejönni, közben meg a gazdaság lassan összeomlik a kivándorlástól és a munkaerőhiánytól, de az meg egyáltalán nem foglalkoztatja őket?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a hozzáállást. Valami huszadrangú problémával úgy el bírnak lenni éveken keresztül, közben meg nyakukon a csőd, de az abszolút mellékes.

Valami magyarázat erre?



2017. okt. 29. 19:52
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
20:19: hozzáteszem: ilyenek jönnek a kötvényekkel.
2017. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
64%

"A magyarok miért rettegnek annyira a migránsoktól, amikor egy darab nem akar idejönni"


Azért mert otbán leoltotta őket.


"közben meg a gazdaság lassan összeomlik a kivándorlástól és a munkaerőhiánytól, de az meg egyáltalán nem foglalkoztatja őket?"


Amíg orbán leoltva tudja tartani a szavazóit addig hatalmon tud maradni, és ápszolut nemérdekli hogy milesz Magyarországgal.

Erre egy példa alább.


Orbán Viktor miniszterelnök például 2013 novemberében azt állította, hogy


Magyarország a 3-4. helyen áll az európai uniós tagállamok sorában az iparnak a GDP-hez való hozzájárulási arányát tekintve.

Az Eurostat adatai szerint 2012-ben és 2013-ban is a 10. helyen álltunk. Persze módszertani eltérések lehetnek a számításban, de ekkora különbséget nem magyarázna.

2017. okt. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
68%

"De hogyan? Ezek nem ebben az országban élnek? Vagy ennyire igénytelenek, hogy ami jelenleg Magyarországon történik, az nekik teljesen rendben van és normális?"


Az emberek bizonyos részét csak az érdekli h legyen kaja , cigi és pia. Pl nagybátyámék.

Többségüknek fogalma sincs az aktuálpolitikáról.


Tőlem egyik ismerős megdöbbenve kérdezte h mi ez a menekült kampány h szavazzunk nem-el.

Na szerinted ?

2017. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
61%

"A magyarok miért rettegnek annyira a migránsoktól"


mert a kormánypropaganda ugyan azt csinálja mint a nácik a zsidókkal, csak most a fidesz a migránsokkal, annyi a különbség hogy a fidesz uszít közben letelepíti őket persze pénzért saját zsebbe


"amikor egy darab nem akar idejönni"


átvonulni is undorodtak nem hogy letelepedni, ezek jobb élet reményében vándoroltak nem a rosszabbéba


"közben meg a gazdaság lassan összeomlik"


a gazdaság nő a viktátor szerint igaz ezzel csak a fidesz ért egyet nemzetközi szemmel elborzadnak a csökkenésen


"kivándorlástól és a munkaerőhiánytól,"


a viktátor megmondta az ország jobban teljesít és ha ő mondja tuti úgy van béget is neki a 1.5 milla birkanyáj de ha megkérdezed őket van e rokonuk aki emigrált az a válasz : jó hogy nem fognak itt dolgozni 84 ezerért

2017. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
44%
Mit nem értesz? Megmondta az Orbán meg a FIDESZ, hogy ez a legnagyobb BAJ, mert a Soros csinálja! Akkor pedig az ugy van. Mert ö nagyon okos. Azt is tudja és megcsinálta, hogy kevesebb mint 0,3=2/3. Meg itt is gyakran lehet olvasni, hogy nem vagyok fideszes, de a migrantok kezelését azt jol csinálja Orbán. Szoval nem is értrem mit beszélsz félre?
2017. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
60%

Van egy mondás,hogy a népnek kenyér kell és cirkusz.


Úgy látszik a magyaroknak a cirkusz prioritást élvez a kenyérrel szemben.

2017. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

#13


Hallod, az én nagybátyámék is ilyenek. Közben meg folyamatosan bújja a netet és ontja rám a baromságait, amit a vilaghelyzete.blogon és hasonló elmebajos oldalakon olvas össze.

Kész elmebaj, ami itt megy. 2010 előtt, amikor még fiatal voltam és az MSZP kormányzott, én is ilyen mélymagyar voltam, de nekem 1-2 év Fidesz-kormány és a 18-19 éves kor elérése elég volt ahhoz, hogy kiábránduljak ebből az egészből.

Úgy néz ki, hogy egyesek örökre ezen a szinten ragadnak...

2017. okt. 29. 20:42
 18/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyén szintjén mindenki a saját problémáját akarja megoldani.

Ha valakinek felajánlanak a szakmájában egy külföldi melót, vagy körülnéz és maga talál, akkor szerinted az mennyire jut eszébe hogy ha kimegy igaz hogy 3-4x annyit keres mint itthon, de növeli a munkaerőhiányt? Semennyire. A munkaerőáramlás gazdasági jelenség, a munkaerő oda fog menni ahol jobban jár.

Attól hogy a "magyarokat elkezdi érdekelni", attól még nem fog változni semmi, amíg nem lesz változás a munkaerőpiacon, vagy a gazdaságban.

2017. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, nem tudom hol élsz,de Vas megyében nincs semmi gond. Nincs kivándorlás, van 2 fejlett kórház a közelemben, nem hullanak patkányok az égből,van rendes fűtés és fejlett. A gyerekem iskolájában nincs éhezés, van kréta, van lap, van patron a nyomtatóba. Kevesebb 444-et kéne olvasnod.
2017. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
8%

"közben meg nyakukon a csőd, de az abszolút mellékes." 


Mármint szerinted a magyar gazdaság a csőd felé tart?

Érdekes, de még kormánykritikus oldalakon is azt olvasom hogy növekszik a gazdaság teljesítménye, felminősítések vannak.

[link]

Stabilan-novekszik-a-magyar-gazdasag-

gazdasag/2017/06/07/a_vartnal_jobban_nott_a_ma

2017. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!