Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fog össze az ellenzé...

Miért nem fog össze az ellenzék a Fidesz ellen?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt látom,hogy egyszerűen nem akarják leváltani a jelenlegi kormányt. A jelenlegi helyzet tökéletesen megfelel nekik,és még pénzt is kapnak ha bekerülnek a parlamentbe.

Fél év van választásokig,de még mindig ideológiákon veszekednek,és senki nem akar szövetkezni a másikkal. 3%-os pártok jelentik ki,hogy 2018-ban magukban is nyerni tudnak (Együtt), 1-2% -os pártok akarnak egyedül kormányt váltani ( Momentum) és senki nem akar tárgyalni a Jobbikkal,pedig együtt simán el lehetne zavarni Orbán Viktort.


Komolyan, ennek mi értelme? Elég sarkított példa,de a második világháborúban is inkább összefognak az angolszászok Sztálinnal,hogy Hitlert megállítsák,annak ellenére,hogy a két ideológia homlokegyenest eltért a másiktól.


2017. okt. 31. 15:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

Miért?Olyan rossz lenne a helyzet?

Szerintem az ellenzéki pártoknak nem céljuk h leváltsák Orbánt.Engem se érdekel őket se.El se megyek szavazni.

2017. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Sok párt hiteltelenné válna, főleg a rendszerkritikus Jobbik, LMP, tán a Momentum is, túl nagy a távolság az ideológiáik között (az MSZ(M)P nem állna össze a "nácikkal", a Jobbik nem állna össze a komcsikkal), és még nem elég nagy a baj, hogy szükség legyen az összefogásra. És lássuk be, az MSZP még a Fidesznél is rosszabb volt.
2017. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Akkor viszont nem kéne hőbörögni,meg sírni,hanem be kéne az ellenzéknek fogni a száját,és örülni,hogy csurran-cseppen nekik egy kis alamizsna. Ugyanez igaz a választó polgárokra.

Minden nap jönnek a stadionokkal,Mészáros Lőrinc-el meg az egészségügy/oktatás haldoklásával.

2017. okt. 31. 15:29
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

"Komolyan, ennek mi értelme? Elég sarkított példa,de a második világháborúban is inkább összefognak az angolszászok Sztálinnal,hogy Hitlert megállítsák,annak ellenére,hogy a két ideológia homlokegyenest eltért a másiktól."


Elég erős hasonlat de értem én csak tudod az a kérdés hogy mit akarnának megállítani? A korrupciót? ugyan úgy loptak azok is semmi sem változna a másik dolog, annyi eljárást indítványoztak a szocik úniós intézményeken keresztül hogy hihetetlen. Szerinted ezek az eljárásokat felfüggesztenék ha kormányváltás lenne?


Mert ha ebben a hitben élsz akkor elárulom hogy ez egy óriási tévedés lényegébena szocik a saját sz@rjukat kéne hogy megegyék ezt jól tudják ők is ezért hagyják a bukott politikusaikat a pártok élén hogy még véletlenül se kerüljenek kormányra

2017. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%

Amelyik baloldali párt már volt kormányon, az hiteltelenné vált a többség szemében. Miért nem akkor bizonyítottak?! Egyébként is mániákusan ragaszkodnak az összefogás helyett a saját elveikhez. Az előző választásnál összefogtak a látszat kedvéért, de rögtön a választások után már kígyót-békát kiabáltak egymásra.


Na meg nincsenek könnyű helyzetben sem. Az Fidesz annyira kisajátította a médiát, hogy akiben egy kicsit is vetélytársat látnak, azonnal kicsinálják. Jönnek a megmondó embereik és éjjel-nappal azt harsogják a kormánypárti adásokban, hogy ki hogyan csalt, lopott, milyen szemét, áruló, stb. Tök mindegy, hogy igaz, vagy sem, csak hasson az agymosottaknál. Teljesen bebetonozták magukat, így nehéz a szerte-szét húzó ellenzéknek.

2017. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

"és még nem elég nagy a baj, hogy szükség legyen az összefogásra. És lássuk be, az MSZP még a Fidesznél is rosszabb volt."

Te 2-es!!Szerinted ha nincs még nagy baj akkor miért mennek a fiatalok/középkorúak tömegestül más országokba ??Miért van óriási munkaerőhiány?Miért van romokban az egészségügy?

2017. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az összefogás csak addig tartana, amíg a Fideszt leváltják. Az, hogy mi lenne utána, inkább jobb bele sem gondolni, bár a mostani helyzet sem túl rózsás.
2017. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

"Te 2-es!!Szerinted ha nincs még nagy baj akkor miért mennek a fiatalok/középkorúak tömegestül más országokba ??Miért van óriási munkaerőhiány?Miért van romokban az egészségügy?

"


Ha szerinted ez csak az utóbbi 8 évre jellemző akkor elég fiatal lehetsz vagy csak szimplán hülye már megbocsáss

2017. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Talán a fidesz szavazok látnak,éreznek valamit,amit Én nem,vagy jobban a dolgok mögé látnak,esetleg okosabbak. Én személy szerint nem érzem azt,hogy ennyire dinamikusan fejlődne az ország,és tényleg akkora jólét lenne itt,mint ahogy azt az M1 csatorna kifejti.

Elég szalonképtelen ország lettünk már Európa szemében ezzel a sok populista politikussal és oligarhával.

2017. okt. 31. 15:50
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek veled,ha összefognának simán el lehetne zavarni Orbánékat,a Fidesznek van 2 millió híve se több, se kevesebb.1 egyéni jelölt kell,ha a pártok totojáznak akkor meg majd lép a nép és kiválaszt egy esélyes ellenzékit és arra adja a szavazatait.Kellene egy szervezet aki kijelölne minden körzetben egy jelöltet és azt mondaná ,hogy szavazzon mindenki arra ki Orbán bukását akarja.Mi lenne ha a nép a kezébe venné a sorsát?Lassan elfogy az ország mindenki elmegy nyugatra ,nyugdíjas ország leszünk teljesen,miközben az egészségügy katasztrofális helyzetben van,de más területeken is hatalmas a baj.Pl.Szlovákiában 30%-kal magasabb a nettó minimálbér!Építsünk már végre egy normális országot,ne csak migránsozás és Sorosozás legyen.
2017. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!