Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogyan alakul...

Szerintetek hogyan alakul Magyarország sorsa 2018 után?

Figyelt kérdés
Szerintem a következő lépés, miután a média nagy része kormányközeli kézbe került és az emberek nagy része simán manipulálható ezáltal, a Unióból való kivezetése lesz az országnak. Sajnos simén el tudom képzelni, hogy egy esetleges népszavazáson megszavazzák, hogy lépjünk ki. Utána meg jöhet a demokrácia teljes felszámolása, aminek igazából semmi akadálya nem lenne, hiszen semmi nincsen ami kötelezhetné/szankcionálhatná a kormányt. De lehet én vagyok túl pesszimista :D
2017. nov. 4. 23:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Unióból tuti nem lépünk ki. Az a kormánynak se lenne jó. Nem lehetne mit megcsapolni. Plusz utána milyen plakátokat tesz ki agymosásra? Üzenünk .....? Kinek? Plusz az emberek nem ennyire ostobák (még..) ha kilépnénk.. itthon kisebb polgárháború lesz.
2017. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Miből gondolod hogy a kormány ki akar menni az únióból? A kidobatás pedig nem csak úgy megy hogy majd a németek eldöntik azt is ahhoz mind a 27 másik tagállamnak egyet kell értenie
2017. nov. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Én egyetértek a kérdezővel, az EU tagság feladása mindenképp Orbánék terveiben van, csak problémát okoz az, hogy a lakosság nyolc év hergelés után is masszívan tagságpárti. Viszont az utóbbi időkben tagadhatatlanul elkezdték pedzegetni a témát. Kövér László kihátrálós dumája, Lázár kijelentése, hogy nemmel szavazna, illetve pár napja néztem youtubeon Bayer Zsolti műsorát (igen, mazochista vagyok kicsit), ahol kijelentette, hogy ki kell lépni, amint beindul a kvótasztori. Véletlen? Szerintem a fidesz gépezetben nincsenek véletlenek, mindenki amit mond az meg van konstruálva. Sok fog múlni a jövő évi választáson, hogy mekkora többséget szereznek, mert a kilépéshez kétharmad kell (alkotmányt kell módosítani hozzá).
2017. nov. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Folytatják a diktatúra kiépítését.
2017. nov. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
Eleve rossz oldalról szemléled a dolgokat. A demokrácia nem ér annyit. A tényleges diktatúra, az unióból kilépés simán vállalható, ha cserébe láthatjuk a libsiket börtönbe, kínzókamrába kerülni. Esetleg még a halálbüntetésből is lehet valami. Csak képzeld el a 444 szerkesztőit, vagy a mikropártok vezetőit máglyán visítani... Az lenne ám a sivalkodás!
2017. nov. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

A kormánynak baromi nem érdeke kilépni. De ha nagyon erőltetik a kvótát vagy eldurvul a menekülthelyzet (Afrika irányából gyakorlatilag kimeríthetetlen a "migránsellátás") akkor lehet, hogy meg kell majd fontolni, vagy legalábbis feldobni, kilátásba helyezni Brüsszelnek. Az EU nincs jó állapotban, a britek már kilépnek, a Katalánok vergődnek, nagyon felerősödtek az EU szkeptikus hangok mindenhol, ha még egy ország kilép - legyen az akármilyen jelentéktelen - az láncreakciót indíthat el ami az EU végét jelentené mai formájában.


Bármi áron nem szabad bent maradni.

2017. nov. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

#5

Neked nem kéne szabadlábon lenned, idióta fideszes.

2017. nov. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kérdés most valami előrehozott kampányriogatás? Mert pont olyan dolgokkal van tele, amit a szintén könnyen manipulálható ellenzéki szavazók kétpofára bezabálnak.

De vicces, hogy pont azok aggódnak az EU tagságunkért és a demokráciánkért, akik eszeveszett mód gyűlölik azokat, akik nem oda szavaznak, ahová ők írják elő. Ha az ellenzéki demokrácia erről szól, akkor inkább maradjanak így a dolgok, ahogy vannak 2018-ban is :D

2017. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy mondanám, nem ismered eléggé a politika mozgásterét, ezért vagy pesszimista. Az országban jelentős változások jövőre sem lesznek, és ez független a választás eredményétől. Ez azért igaz, mert egy jelentős esemény (drasztikus változás) a politikában nagyon ritkán pillanatszerű. Sokkal korábban lehet sejteni. Ilyen helyzet ma nincs, és a Fidesz sem tehet bármit (és ezt ők még jobban tudják, mint a társadalom többsége).

Az ország szép lassan egyre silányabb, egyre szegényebb, de gondoljuk meg, Bangladesnél sincs szó megszűnésről, pedig legalább ötvenszer szegényebbek. A megszokás és a butaság nagyon nagy úr. Azon még briliáns hadvezérek sem tudnak tartósan úrrá lenni.

2017. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem váltjuk le a tolvajokat akkor itt hamarosan éhezés lesz
2017. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!