Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orvosok igazából jól keresnek?

Az orvosok igazából jól keresnek?

Figyelt kérdés

Egy átlagos, 10 év munkatapasztalattal rendelkező orvos egy átlagos állami kórházban a közalkalmazotti bértábla alapján bruttó 250 ezer ( kb nettó 170 ezer ) forintot keres. Ez kevés, senki nem száll vitába, főleg hogy fárasztó, megterhelő és felelősségteljes munka az orvosi.

Ugyanakkor a kórházban az orvosok kapnak hálapénzt. Egy-egy műtét után több tíz, több százezer forintot is kaphatnak, a beteg pénztárcája és az ellátás minősége szab határt az összegnek ( rokonok a szülésznek például majdnem 120 ezer forintot adtak ).

Ha egy hónapban csak 15 beteget lát el és mindegyik csak 30 ezer forintot ad, az plusz nettó 450 ezer forint ( de ennél a betegek száma is jóval magasabb és az átlagos hálapénz is jó eséllyel meghaladja ezt ). Ami a fizetéséhez hozzáadva már nem is olyan rossz, nettó 600 ezer forint körüli ( feletti ) fizetés jön ki neki.

Ebből kiindulva az orvosok fizetése nem is olyan rossz a hálapénz miatt, igaz?


Ui: tisztában vagyok vele hogy nem minden orvos kap hálapénzt, főleg nem minden egészségügyi dolgozó. Azzal is tisztában vagyok, hogy ennél jóval többet érdemelnének mind az orvosok, mind az ápolók, mind a mentősök és az összes egészségügyi dolgozó. Az írás nem az orvosok ellen szól, csupán megfogalmazódott bennem hogy nem is keresnek rosszul országos viszonylatban.


2017. nov. 14. 14:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ebben az országban senki nem keres jól csak néhányan majdnem elérik a "hanyatló nyugat" minimálbér szintjét.


Köszönjük viktorka

2017. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Az orvosok egy semmirekellő népség. Mindet kivágnám az országból."

Trollriadó! Jelentettelek!


"Egy nőgyógyászati daganatsebésznek pl 7 év a rezidens ideje. Ehhez jön az egyetem 6 éve, vagyis 13 év után lesz kezdő szakorvos. (Igaz ez bármelyik szaksebészre,, szájsebészeti, kézsebész, idegsebész stb)."

Ezért nem is igazán értem, hogy a jogászok 5 év iskola után miért kapnak "dr" jelzőt!

Míg egy mérnök vagy főleg az orvos 10+ évet tanul érte!

2017. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 19:13!


Az orvosok is kapnak doktori címet az alapképzés után és a jogászoknak is szakvizsgát fiúk kell, amit min 3 év gyakorlat előz meg.

2017. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Andizsuzsi ***** válasza:

* szakvizsgázniuk


Tehát egy jogász is min 8 év után dolgozhat önállóan.

2017. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!