Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orvosok igazából jól keresnek?

Az orvosok igazából jól keresnek?

Figyelt kérdés

Egy átlagos, 10 év munkatapasztalattal rendelkező orvos egy átlagos állami kórházban a közalkalmazotti bértábla alapján bruttó 250 ezer ( kb nettó 170 ezer ) forintot keres. Ez kevés, senki nem száll vitába, főleg hogy fárasztó, megterhelő és felelősségteljes munka az orvosi.

Ugyanakkor a kórházban az orvosok kapnak hálapénzt. Egy-egy műtét után több tíz, több százezer forintot is kaphatnak, a beteg pénztárcája és az ellátás minősége szab határt az összegnek ( rokonok a szülésznek például majdnem 120 ezer forintot adtak ).

Ha egy hónapban csak 15 beteget lát el és mindegyik csak 30 ezer forintot ad, az plusz nettó 450 ezer forint ( de ennél a betegek száma is jóval magasabb és az átlagos hálapénz is jó eséllyel meghaladja ezt ). Ami a fizetéséhez hozzáadva már nem is olyan rossz, nettó 600 ezer forint körüli ( feletti ) fizetés jön ki neki.

Ebből kiindulva az orvosok fizetése nem is olyan rossz a hálapénz miatt, igaz?


Ui: tisztában vagyok vele hogy nem minden orvos kap hálapénzt, főleg nem minden egészségügyi dolgozó. Azzal is tisztában vagyok, hogy ennél jóval többet érdemelnének mind az orvosok, mind az ápolók, mind a mentősök és az összes egészségügyi dolgozó. Az írás nem az orvosok ellen szól, csupán megfogalmazódott bennem hogy nem is keresnek rosszul országos viszonylatban.


2017. nov. 14. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

az orvosok nagyon jol keresnek, de nem a kezdok


3 nogyogyasz ismerosom van/volt, 40 felettiek, allami korhazban dolgoznak es magan praxisuk is van

5-10 millio forintos autoval kozlekednek, kertes haz budan stb.


sebesz, fogorvos szinten nagyon jol keres

videken a haziorovosok is

2017. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
A hálapénz nem kereset. De jó legyen most az. De mi lesz azokkal akik röntgeneznek ultrahangoznak?
2017. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem keresnek jól. Főleg ahhoz képest, hogy mennyi tudást, munkaórát belefektettek abba, hogy orvosok lehessenek. Mennyi idő is orvossá válni, mondjuk az egyetem elkezdésétől számítva? 8 vagy 10 év? Az orvosoknak kell az egyetemen a legtöbb lexikális tudást bemagolniuk.

Akinek a neve előtt Dr. van és az egészségügyben dolgozik és nem nem keres nettó havi 500 ezret, azt megértem, ha panaszkodik.


Hogy költhetnek Magyarországon ilyen keveset az egészségügyben és oktatásban dolgozók fizetésére? :(


Egy nem orvos (de tényleg nem)

2017. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, hogy az orvosok nevetséges bérét akarják egyesek bagatelizálni azzal, hogy de úgyis ott a hálapénz, tehát minden rendben. Nem, nincsen semmi rendben. Egyrészt ott van, hogy hálapénzt nem mindenki kap, csak aki épp közvetlen kapcsolatban van a beteggel. Másrészt fizet valaki adót a hálapénz után? Hol éri meg ez az államnak? Azon kívűl, hogy politikailag jól hangzik, hogy bár nem tudunk normális bért adni, de tökmindegy mert úgyis kőgazdagok. A betegnek jó, hogy levonják tőle a tb-t, de mégis súlyos tízezreket "kell" fizetnie egy műtétért? Kinek jó ez azon a bizonyos orvoson kívűl? Más kérdés, hogy hogyan lehet megszűntetni a dolgot. Szerintem a megoldás nem foglalkozni vele, úgy csinálni mintha nem lenne, és emelni az orvosok bérét ahogy csak lehet. Egy idő után ki fog halni az a nemzedék, akik úgy vannak programozva, hogy a dokinak bizony oda kell adni azt a borítékot. Az olyan orvost pedig, aki előre kéri a "tarifát", fel kell jelenteni és kész.
2017. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
jól keresni jól keres csak külföldön mégjobban
2017. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Falun Volvoval járnak annyira nem keresnek jól a háziorvosok :) Én egy 616 fős faluban lakom . Állítólag a wiki szerint ennyi a népesség itt
2017. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1. Vagyis egy azzal jár, tehát az összes is?


2. Rengeteg idióta ember adósítja el magát attól függetlenül hogy orvos-e vagy sem, vesz fel hitelt ingatlanra vagy autóra, csak hogy menőzhessen mások előtt.

2017. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Youtubon láttam egy videót már nem tudom mi volt a címe ,de az orvos és az orvosnak az orvos barátnője vagy felesége kiment Dubaiba mert azt mondta,hogy már nem bírták fizetni valami törlesztőt. Szóval nem egyedi eset,hogy egy orvos hitelt vesz fel ,de nem mondta pontosan ,hogy mire vette fel. Szerintem házra mert lehet,hogy nullán kezdték . Nem 1 olyan ember van aki úgy kezdi a pályafutását,hogy semmije nincsen még hol laknia sem. A szomszéd városban az orvos 31 éves koráig az anyjánál lakott. Miután összeszedett egy lakásra valót elment az anyjától. Nem kell azt gondolni,hogy attól,hogy valaki orvos már pénzes gazdag ember.
2017. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2# nem tudom mi nekik is szoktunk adni...

Fizetésük jó, itthoni szemmel ha azt nézed, hogy külföldön több akkor nem...

Viszont nagyon követelőzőek többet akarnak, valaki arra esküdött fel, hogy gyógyít valaki arra, hogy addig szed pénzt amíg bírja ennyi

2017. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

"Mennyi idő is orvossá válni, mondjuk az egyetem elkezdésétől számítva? 8 vagy 10 év? "


Egy nőgyógyászati daganatsebésznek pl 7 év a rezidens ideje. Ehhez jön az egyetem 6 éve, vagyis 13 év után lesz kezdő szakorvos. (Igaz ez bármelyik szaksebészre,, szájsebészeti, kézsebész, idegsebész stb).

2017. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!