Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánynak tulajdonképpen...

A kormánynak tulajdonképpen mi baja van a panelekkel az utóbbi időben?

Figyelt kérdés
Időről időre előjön ez a téma, hogy a paneleket le vagy vissza kell bontani, mert meleg van meg csúnya meg mittudomén és mindenki lakjon kertes házakban, mert hogy az úgy nekik jobb lesz. Tudom, hogy egyelőre csak önkéntes alapon menne a dolog, ha a lakóközösség beleegyezik, de attól félek, hogy ha valamit ennyire pedzegetnek akkor az előbb utób kötelező lesz... Mi olyan nagy probléma ezekkel az épületekkel? Panelban nőttem fel, ott lakok most is, és semmi olyat nem látok, ami miatt bármit is le kéne bontani. Le kéne menni vidékre, falvakba, és meg kéne nézni, mikben laknak emberek, és utána lehetne mondani, hogy mi az emberhez méltatlan lakókörülmény. Ha úgy néznének ki a lakótelepek, mint Ukrajnában vagy volt Jugó egyes részein, még megérteném, na de így? Még csak nem is a mélyszegény réteg lakja, hanem javarészt a középosztály. A panelek az ingatlanpiac egyik legnépszerűbb szereplői. Egy szóval, nem látom ennek a hirtelen jött ellenszenvnek az okát.

2017. nov. 20. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Ez az önkormányzat dolga nem a kormányé
2017. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem akarnak támogatást adni a korszerűsítésre, vagy valamelyik haver akar meggazdagodni belőle.
2017. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Alig épül új lakás, ha kevesebben laknának panelban az jobb lenne az építőiparnak is (gazdaságnak is), gondolom igazából ezért viselik ennyire szívükön a sorsunk.


Amúgy meg én is panelban lakok de azért ha választani lehetne akkor kb. az emberek 70-80%-a tuti a magánházat választaná, mert azért elég idegesítő tud lenni amikor minden második héten valaki épp felújít és hiába a szomszédos panelben teszi úgy hallatszik mintha mellettem fúrna, gyerek nincs hol játsszon, kutya (az új gyerek) nincs hol szaladgáljon, nyáron meleg, télen hideg és kb nulla privát szférád van, ha rendesen megdöngeted az asszonyt azt is hallja a szomszéd.

2017. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Az, hogy a paneleket nem örökéletűre tervezték. Előbb-utóbb olyan szinten fel kell újítani azokat (nem szigetelgetésre és nyílászárócserére gondolok, hanem komoly statikai felújításokra), hogy ugyanannyi pénzből akár új házakat is építenének. Nyilvánvaló, hogy ettől a többnyire egyszerre jelentkező költségtől minden önkormányzat fázik, ráadásul ha életveszélyessé válnak épületek, a lakókkal is kezdeni kell valamit.
2017. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A jó édes ***** válasza:
21%
Visszabontani csak a 10 emeletnél magasabb paneleket akarták - ennek elsősorban tűzvédelmi okai vannak (lásd: londoni lakástűz az idén). Szerintem egyébként borzasztó csúnyák a panel lakótelepek, ahogy a város fölött a horizonton elterpeszkednek. Magyarországon nem véletlenül irtanak tűzzel-vassal minden magas épületre és felhőkarcolókra tett próbálkozást: nem a magyar tájépítészetbe valóak.
2017. nov. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az érveket. Nem kérdéses hogy valamilyen komolyabb felújításra szükség lesz, gépészeti szempontból mindenképpen, ez pedig kötve hiszem hogy drágább lenne mint a bontás+új lakások építése. A statikai részével lehetne vitatkozni, sok olyan véleményt is hallottam már, hogy iszonyat stabilak, akár 100 éveket is kibírnak. Igazából nem is hallottam olyanról, hogy bárhol szerkezeti probléma lett volna, kivétel azt a szerencsétlen pécsi huszon akárhány emeletest, de az tudtommal nem hagyományos panel volt, és építéskor elrontottak vele valamit. Azt is elfogadom, hogy sokak szerint csúnya, de azért még nem lehet milliók otthonát lebontani, amiért esetleg egy életen át dolgoztak, mert másoknak nem tetszik.
2017. nov. 20. 19:34
 7/13 A jó édes ***** válasza:
100%
Sztálin és Lenin is egész életen át dolgozott a művéért, s milliók haltak meg miattuk, mégis lebontottuk a szobraikat.
2017. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Le kellene mind bontani ott úgy is csak libsik meg komcsik laknak.
2017. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A panelek k_rva rondák.

Se nem modernek, se nem szép műemlék jellegűek.


Egyszerűen, rondák, sok rontják a városképeket.

2017. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak gumicsont, nem lesz belőle semmi.
2017. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!