Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szavaznátok Magyarországon...

Ti szavaznátok Magyarországon egy nem magyar nemzetiségű elnökjelöltre? (Momentán orosz emberről van szó)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez az egész nagyon hülyén hangzik, meg mielőtt félreértené valaki nem arról van szó, hogy ,,nagy a pofája” és elnök akar lenni, csak egy ismerősömmel vitatkoztunk a témán és kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. (Tudom hogy ez nem reprezentatív minta az egész országra nézve, de jobb mint a semmi. Egy olyan emberről van szó aki itt született, magyar iskolába járt stb... Gyakorlatilag csak amiatt nem számít magyarnak hogy anem magyar a nevem meg a szülei. Kultúrálisan, meg sehogyan màshogyan nem mondanám meg az ember hogy nem magyar. Mert szerintem, ha úgy adódna a helyzet nem a az ember nemzetiségén múlik, hogy hatékonyan tudná-e a tisztségét végezni., de ugye a politikában mindent kijátszanak az ember ellen. Szerintetek mennyi esélye lenne egy ilyen embernek? (Megmondom őszintén szerintem nem sok) ti szavaznátok egy ilyen emberre, ha szerintetek jó öltetei vannak? És szerintetek mit reagálna a társadalom?

2017. nov. 21. 06:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

Hiába szavazzátok le az 5-öst, igaza van.

Elnökre nálunk nem lehet szavazni. A köztársasági elnököt a parlament választja meg, a miniszterelnököt meg a pártja kijelöli. Képviselőkre szavazhatunk.

Tehát mi a kérdés? Hogy szavaznék-e nem magyar képviselőjelöltre vagy szavaznék-e olyan pártra, aminek nem magyar a miniszterelnök jelöltje?

2017. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Jogos, hogy nem szavaznak elnökre. Elnézést. Akkor úgy pontosítom, hogy bizalmat adnátok-e neki. És köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. nov. 21. 17:10
 13/14 anonim ***** válasza:
84%
Én szavaznék. Zrínyivel, Damjanichal, Bem apóval, stb. sincs semmi bajom...
2017. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom Orbán magyar nemzetiségű.És amúgy NEM.Egy Moszkvicsot megint az Ország élére? nem volt elég a 40 évnyi Átkos-rendszer?
2018. jún. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!