Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szavaznátok Magyarországon...

Ti szavaznátok Magyarországon egy nem magyar nemzetiségű elnökjelöltre? (Momentán orosz emberről van szó)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez az egész nagyon hülyén hangzik, meg mielőtt félreértené valaki nem arról van szó, hogy ,,nagy a pofája” és elnök akar lenni, csak egy ismerősömmel vitatkoztunk a témán és kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. (Tudom hogy ez nem reprezentatív minta az egész országra nézve, de jobb mint a semmi. Egy olyan emberről van szó aki itt született, magyar iskolába járt stb... Gyakorlatilag csak amiatt nem számít magyarnak hogy anem magyar a nevem meg a szülei. Kultúrálisan, meg sehogyan màshogyan nem mondanám meg az ember hogy nem magyar. Mert szerintem, ha úgy adódna a helyzet nem a az ember nemzetiségén múlik, hogy hatékonyan tudná-e a tisztségét végezni., de ugye a politikában mindent kijátszanak az ember ellen. Szerintetek mennyi esélye lenne egy ilyen embernek? (Megmondom őszintén szerintem nem sok) ti szavaznátok egy ilyen emberre, ha szerintetek jó öltetei vannak? És szerintetek mit reagálna a társadalom?

2017. nov. 21. 06:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tehát ugye az a kérdés, hogy ez kizáró tényező-e szerintetek. Mert racionálisan ez semmit nem jelent, csak ezt negatívan kijátszva, az emberek többsége valószínűleg ellenségesen áll a (szer tem) egy ilyen emberhez.
2017. nov. 21. 06:49
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Én szavaznék ilyen emberre,
2017. nov. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Shai-Hulud ***** válasza:
61%

Miért ne szavaznék rá? Lehetne bármelyik magyarországi nemzetiségű, mondjuk sváb, vagy szlovák, vagy román, esetleg cigány, attól még ugyanúgy magyar állampolgár, tehát választható.

Hogy ténylegesen mennyire képviseli Magyarország érdekeit, az pedig a programjából derülne ki. Ezek után már csak a szavazókat kellene meggyőznie, hogy ő valóban méltó erre a megbízatásra, és valóban jó miniszterelnök lenne belőle.


Egy nemzetiségi politikusnak persze mindig nehezebb dolga van. Egy magyar nemzetiségűről alapfeltételezés, hogy Magyarország érdekeit tartja szem előtt, de egy más nemzetiségűnek arról is meg kellene győznie az embereket, hogy nem a saját nemzetiségének, és főleg nem a származása szerinti anyaországnak az érdekeit képviseli. Ez nem egyszerű feladat, és ahogy mondták már egypáran, nem elég becsületesnek lenni, de annak is kell látszani.


Ha meg tud győzni arról, hogy valóban Magyarország érdekében politizál, akkor igen, szavaznék rá. De ugyanúgy, mint a többi politikusnál, ha átver, ha csalódok benne, akkor soha többé nem tudja megszerezni a bizalmamat.

2017. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Most is 1,5 millió szavazója van egy romának.

Orosz? nincs különbség az se kevésbé Magyar mint a roma miniszter jelenleg.

2017. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Magyarországon nem lehet közvetlenül szavazni sem miniszterelnök jelöltre, sem államfőre.


Szóval nem értem a kérdést...

2017. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
Oroszra simán, viszont németre vagy osztrákra semmiképp.
2017. nov. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%

"nem értem a kérdést...".


Valahonnan kérj kölcsön egy kis eszet.

2017. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

'Oroszra simán, viszont németre vagy osztrákra semmiképp.'


Csak érdekelne, mire fel ez a nemzetiségi megkülönböztetés? :)

2017. nov. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem kedvencem Orbán, de nagyon érdekelne, honnan veszik a roma származást.
2017. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Bármilyen nemzetiségű jelöltre szívesen szavazok, ha azokat az értékeket képviseli amivel egyetértek.


Lehet orosz, német, cigány, magyar, román, zsidó, arab, zimbabwei, pakisztáni, amerikai vagy svéd is, ha


1. szabad demokratikus jogállamot akar,

2. kiáll az esélyegyenlőség és a társadalmi szolidaritás mellett

3. fenntartható társadalmat épít

4. törekszik az emberiség egységének, jólétének és felemelkedésének elérésére

5. elkötelezett a béke ügye mellett

2017. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!