Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Betiltják az iskolai karácsonyt?

Betiltják az iskolai karácsonyt?

Figyelt kérdés
Itt a gyk-n mostanában minden második kérdés arról szól, hogy húzott valakit a kérdező, és lövése sincs róla, mit adjon neki. Akit ismerek kb. mindenki utálta ezt a szokást, csak plusz stresszt és kiadást jelent, amikor sok családnak már tankönyvre, füzetre stb. sincs pénze, erre még egy plusz kiadást rájuk sóz az oktatási rendszer.

2017. nov. 27. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nem mikulásajándék volt?

Én arra emlékszem.

2017. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Normális helyeken párszáz forintos összeghatárt húznak az ilyen ajándékozáshoz.
2017. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én ezt utáltam mint a szart, emlkékszem egyszer kekszet vettem az ilyesmire és a tanár jól le is cseszett hogy nem értékesebb ajándékot vettem
2017. nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Málunk anno pont emiatt volt probléma hogy sokaknak ez nem fért bele a keretbe. Eleinte 500 ft-os értékbe kellett gondolkodnunk hogy ne legyen az hogy egyik kiad rá akár több ezret mert voltak tehetősek, egyik meg maximum 200 ft értékben vesz valamit, mert az fér neki bele. Persze sokaknak az 500 ft is problémás volt, pedig akkor még többet ért mint ma ezt hozzáteszem.

Aztán emlékszem még arra hogy olyannal is próbálkoztunk hogy ott technika órán csináltunk ilyeneket, mindenkinek mást kellett csinálnia, és húztunk nevet, aztán mindenki személyre szabta annak akinek a nevét húzta és úgy adtuk át, persze titokban mert így csináltuk emlékeim szerint. Ezt a részét még jópofának tartottam.

2017. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Betiltani nem kell, de nyilván kötelezővé se kell tenni. Egy osztályközösség el tudja dönteni, hogy kell-e, vagy ha nem megy a demokrácia, akkor az osztályfőnök. Nálunk annó megvolt a húzás, majd 10 percen belül mindenki tudta ki kit húzott, és mentek a cserélgetések, amíg végül mindenki a saját barátját kellett megajándékoznia. Magyarán értelmetlen az egész.
2017. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez eddig kötelező volt? Én azt hittem tanári kezdeményezés, de egyébként meg is kérdeztek minket, hogy akarunk-e ilyet mivel persze a többség akarta kellett...


Emlékszem én kb költöttem 2ezret azt az én ajándékom kb 500 forintot ért...

2017. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Elavult szokás, az osztály fele sem keresztény tehát fölösleges megtartani.

Rá kéne már eszmélni hogy vagy az egész világ ateista lesz vagy kiirtják egymást.

2017. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Akkor ha jól sejtem, ti otthon, a családdal sem ünneplitek a karácsonyt, ugye?
2017. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kovpet ***** válasza:

# 7: Már szerintem nincs sok köze az átlagos ember által ünnepelt Karácsonynak a valláshoz.

Az emberek meg, ha nem a vallás miatt irtják egymást, akkor irtják majd más miatt. Sajnos ehhez nagyon értünk.

Mondjuk tény, hogy újabban (és régebben is) főként a vallások miatt irtottuk egymást. De az anyagi javak is nagy szerepet játszottak azért.

2017. nov. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%

"#7 Akkor ha jól sejtem, ti otthon, a családdal sem ünneplitek a karácsonyt, ugye?"


Gondolom otthon a családdal nem ünnepled a sabbatot, hanukát, ramadánt ugye?


Nem nem ünnepeljük mert nem tartozik egy mai modern ember életéhez az hogy egy megjelölt napon hányásig egye magát az ember és utána minden szart adjanak egymásnak amire szükségük sincs.

Szeretni minden nap kell egymást nem csak pár kijelölt napon, pluszba szakadok a röhögéstől amikor mindenki tőlem akar januárba kölcsön kérni mert elverte az egész éves pénzét karácsonyra.

2017. nov. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!