Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a kormánynak a...

Mi a baja a kormánynak a Magyar Vöröskereszttel és a Máltai szeretetszolgálatal?

Figyelt kérdés

2017. nov. 29. 19:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
13%

"Mi a baja a kormánynak a Magyar Vöröskereszttel és a Máltai szeretetszolgálatal?"


Az, hogy léteznek...ennyi.

2017. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%

"2017. évi LXXVI. törvény ellehetetleníti a munkájukat"


Mondjuk ebben pont az van, hogy egyházi szervezetre nem vonatkozik ez a törvény és a Máltaiak egyházi szervezet.


A Vöröskereszt benne lehet, hacsak nem érvényes rájuk ez a pont:

(1) Ha a külföldről támogatott szervezet által kapott pénzbeli vagy egyéb vagyoni jellegű juttatás a 2. § (3) bekezdése szerint adóévet követő évben nem éri el a Pmt. 6. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott összeg kétszeresét, akkor az egyesület vagy az alapítvány a továbbiakban nem minősül külföldről támogatott szervezetnek, és ezt a tényt - a bejelentésre vonatkozó szabályok megfelelő alkalmazásával - annak az éves beszámolónak az elfogadásától számított 30 napon belül bejelenti, amikor e körülmény bekövetkezik. A nyilvántartó bíróság a 2. § (4) bekezdésének alkalmazásával ezt a tényt is megküldi a Civil Információs Portál vezetéséért felelős miniszternek, aki ez esetben haladéktalanul törli az érintett szervezet adatait az e célra kialakított elektronikus felületről.

Mivel nem tudom, hogy honnan és mennyi támogatást kapnak, ezért így jó kérdés, hogy vonatkozik-e mindez rájuk.

2017. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tudom, hogy van- e velük baja, de ha igen, alighanem az, hogy nincsenek a "zsebükben".
2017. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!