Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi változott 2013-ban, hogy...

Mi változott 2013-ban, hogy addig nőtt a szegénység és a gazdasági leszakadásunk, azóta meg egy javuló pályára léptünk?

Figyelt kérdés

Nemrég nézegettem a GDP éves növekedését, és 2013-tól 2016-ig vagyis az elmúlt 4 évben már kicsivel(9%-al) a V4-es országok átlaga fölött nőtt a gazdaságunk, míg 2002-2012 között messze alatta. A szegények száma meg szintén 2013-tól kezdett el megint csökkenni, 34,8%-ról 25,6-ra.

[link]

[link]



2017. dec. 1. 21:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Megtanultak statisztikát kozmetikázni. Komolyan elhiszed, hogy 10% szegény hirtelen jómódú lett?
2017. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%
2013 körül változtatták meg azt a módszert, ami eldönti, hogy ki számít szegénynek.
2017. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

ha megnézitek a grafikonokat azóta is csökkent ez a szám, vagy azóta is állandóan változtatják? (amúgy erről a változtatásról link?)

Arról nem is beszélve, hogy pl. a súlyos anyagi depriváció módszertana az egész EU-ban egységes.

2017. dec. 1. 21:43
 4/23 A kérdező kommentje:

Én simán el tudom képzelni, hogy 1 millió magyar 3-4 év leforgása alatt eljutott arra a szintre, hogy legalább 7 dolgot meg tudjon engedni a következőkből magának.

"Anyagi depriváció : azon személyekre vonatkozik az anyagi nélkülözés, akikre az alábbi

kilenc problémából legalább három jellemző: 1) hiteltörlesztéssel vagy lakással kapcsolatos

fizetési hátralékuk van; 2) a lakás megfelelő fűtésének hiánya; 3) váratlan kiadások fedezetének

hiánya; 4) kétnaponta hús, hal, vagy azzal egyenértékű tápanyag fogyasztásának hiánya; 5) évi

egyhetes, nem otthon töltött üdülés hiánya, 6) anyagi okból nem rendelkezik

személygépkocsival; 7) anyagi okból nem rendelkezik mosógéppel; 8) anyagi okból nem

rendelkezik színes televízióval; 9) anyagi okból nem rendelkezik telefonnal."

2017. dec. 1. 21:48
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
A világgazdaság most meglehetősen szárnyal. Ez nyilván hatással van ránk is, már csak azért is, mert az értéket teremtő cégek jelentős része multi. Ha jönne egy 2008-as szintű válság, az ugyanolyan keményen magával rántana minket, mint annak idején.
2017. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#5 csak nekünk szárnyal? mert szerintem szárnyal Csehországnak, Lengyelországnak meg Szlovákiának is és ha ők a rossz körülmények között jobban tudtak fejlődni akkor most a jobbak között miért kicsivel a mi szintünk alatt fejlődnek?
2017. dec. 1. 21:57
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Egy dologban egészen biztos lehetsz: ha a Fidesz nyer a választásokon, utána kemény pénzügyi megszorításokra számíthat a középréteg és az alsóbb társadalmi rétegek, ha nem nyer a Fidesz, akkor az új kormány teljesen üres kasszát talál, amiből már a templom egerei is eltűntek.
2017. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
13%

7# te aztán tudod mi?


Kérdező felesleges bizonygatni, mi változik csőcselék úgy sem fogja fel

2017. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
#7 Érdekes dolgokat állítasz, olyat amit még az ellenzéki pártok sem. Esetleg alá tudod támasztani ezt? Vagy csak kitalaltad
2017. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

más már írta, vége lett a válságnak, mindenki fejlődik.

Ez nem is csoda, amíg a németeknek jól megy addig nálunk is van fejlődés, nekik pedig most nagyon jól megy.


2013-ra múlt el a világválság minden hatása.

Én most nem néztem meg a GDP alakulásokat, de az csalóka ám, ha dollárban nézed az árofolyamokat úgy tűnik hogy világ GDP csökken pedig csak a dollár erősödött.

A Visegrági országok mind más valutát használnak korona, złotyi, euro és forint itt mind számít, hogy milyen az átváltási árfolyam.

Szerintem ha valóban jól állunk annak az egyik oka hogy nálunk volt 2009 után az egyik legnagyobb visszazuhanás a régióban. A legjobban a lengyelek bírták ki, de a szlovákok is csúnyán megzuhantak.

a szegénység meg persze, hogy csökken ha nő a bérek vásárlóértéke

de azért ez így se tökéletes Indexen jelent meg egy elemzés a visegrádi országok összehasonlításáról, egy hónapja érdemes elolvasni

[link]

2017. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!