Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz munkaalapú társadalma...

A Fidesz munkaalapú társadalma valahogy úgy néz ki, amilyen a Kádár rendszeré volt?

Figyelt kérdés
Azaz leforditva képzetlen emberek kamu munkakörökbe való behelyezését jelenti, ami egyenlő azzal, hogy lehet, hogy semmi értékelhetőt nem csinálnak ezek a dolgozók, pusztán arról szól a dolog, hogy a kormány elmondhassa, hogy mindenkinek ad munkát?

2017. dec. 3. 20:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

Honnan jön ez a "Kádár-rendszer" - jelen helyzet összehasonlítás járvány?


A Kádár rendszerben aki nem dolgozott a munkahelyén, az azért tette, hogy pihenjen a munkaidő utáni fusizásra, mimásra. Vagy várt a rosszul szervezett, meg nem érkezett anyagokra.

De a tsz-ekben, az iskolákban, a legtöbb gyárban dolgozni kellett, még ha amit termeltek nem is volt elég jó minőségű. A KGST piacra ment főleg, ami meg nyugatra, azt jobban ellenőrizték.


Nem tudom, milyen kamu munkakörökre gondolsz. Az biztos, hogy vannak helyek, ahol kevesebb ember is végezhetné ugyanazt a munkát. De hiába akarják a Lázárék csökkenteni az állományt, tiltakoznak; és egyszerűbb megvárni, hogy nyugdíjba mennek az emberek.

2017. dec. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#7-es szerintem te max képeslapon láttál francia éttermet. 50€ egy emebernek egy kifőzde szintű kajálás? Részeg vagy amúgy? Mégis hol az Eifel toronyban? Hülyeségeket ne írkálj már.
2017. dec. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha Orbán "teljes foglalkoztatottság" - ról szóló dumájára gondolok, akkor azért van némi hasonlóság.
2017. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

"#7-es szerintem te max képeslapon láttál francia éttermet. 50€ egy emebernek egy kifőzde szintű kajálás? Részeg vagy amúgy? Mégis hol az Eifel toronyban? Hülyeségeket ne írkálj már."


Párizsban dolgoztam fél évig hidd el tudom miről beszélek

2017. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
"Pillanatnyilag 350 ezer "felesleges" munkavállalót alkalmaznak a közszférában..." (Demján)
2017. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
"Sanyikám az ég áldjon meg legalább te tudnál számolni" (Gyurcsány)
2017. dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jó, lehet hogy több! (Sándor)
2017. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!