Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért van, hogy az állami...

Az miért van, hogy az állami érdekeltségű cégek és a közszféra "régiófüggetlenül" (rosszul) fizet?

Figyelt kérdés

[link]


Emiatt a cikk miatt írtam ki a kérdést.



Komoly probléma,hogy egy Sopronban,Győrben vagy Budapesten dolgozó közalkalmazott vagy állami cég( posta,vasút,hulladékszállítás....stb) alkalmazottja ugyanannyit keres, mint egy békéscsabai vagy egy bajai.Pedig, az előbbiekben sokkal magasabbak a megélhetési költségek,az ingatlanokról nem beszélve, drágább az élet.


Aztán meg nekiállnak sivalkodni az állami cégek, mint ez a hulladékszállítási cég is,hogy "nincsembernincsember brühühü".

Persze, hogy nincs, Békés megyében, ahol alacsonyabb az életszínvonal,nagyobb a munkanélküliség, elmennek nettó 210 ezerért kukásnak, de Budapesten, Sopron környékén senki sem fog.Arra fele nem fognak ennyiért éjszakázni meg büdös kukákat emelgetni



Ideje lenne már becsukni azt a nagy vörös csillaggal ellátott könyvet, különben Budapesten és Nyugat-Magyarországon nem lesz postás,sem pedig kukás.

Tessék többet fizetni.


2017. dec. 4. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az alföldön sincs elég postás, stb. De sem Pesten, sem Sopronban,sem Győrben nem drágább az élet, mint az ország más részében. Csak ott több a munkalehetőség, és a többség Ausztriába jár átdolgozni.
2017. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A közszféra minden országban rosszabbul fizet, mint a magánszféra.

Szerinted mekkora hiszti lenne belőle, ha állambácsi többet fizetne egy soproni kukásnak mint egy csabainak? Rögtön mindenki mocskosorbánozna, hogy a szemét kormány az elmaradottabb országrészeket még tovább bünteti azzal, hogy kevesebb pénzt ad nekik.


És ilyenkor mindig felmerül a kérdés: Növeljük meg az adókat, hogy legyen miből magasabb béreket fizetni? Vagy csökkentsük az ápolók bérét, hogy a pesti postások többet kapjanak? Hiszen a közszférába csak az adófizetők pénzéből lehet többet tömni, a fákon nem fog pénz teremni ehhez.

2017. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

74%


Nem csalódtam.

Magánszféra :D

Az versenyszféra lesz :D

2017. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 210 ezret hol kínálnak egy kukásnak?

Mert ha ez megnyugtat a legtöbb szakképzett közalkalmazott is 110-140 között kap kézhez.

2017. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"is 110-140 között kap kézhez."


Nagyon helyes.

Rajtam állna, minimálbér plusz évi 200 cafeteria aztán helló.

2017. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Aztán nem lenne még ennyi mentős se, azt elvisz egy agyvérzés aztán helló.

Betörnek nem jön a rendőrség aztán helló!

ügyintézés önkormányzatnál nem pár óra hanem fél év aztán helló

leég a ház nem lenne tűzoltó aztán helló.

te nagyon nagy marha vagy tán meg is érdemelnéd ezeket aztán helló

2017. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Nyilván nem a mentősre meg a rendőree gondoltam, hanem a sok önkormányzati meg közig semmirekellőre.
2017. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj közszférába dolgozni Budapestre, Sopronba, Győrbe ilyen egyszerű a megoldás. A közalkalmazotti fizetésből jól meg lehet élni, tágas, kertes házban lehet élni az ország keleti, déli részén (de ott se mindenhol) egy közalkalmazottnak is. De a tipikus drága városokban, ahol alapvetően nem a magyar fizetések határozzák meg az árakat, hanem a külföldi tőke, oda csak a hülyék mennek magyar közbérért. Egyszerűen ha nem vagy tőkés, akkor az nem neked való.
2017. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7. De azokra gondoltál csak hülye vagy és most magyarázkodsz, vagy akkora műveletlen marha vagy, hogy nem tudod mit jelent a közalkalmazott?
2017. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem azokra gondoltam, de örülök, hogy te belém akarod beszélni, hogy de, rájuk gondoltam.

Tőlük nem sajnálom a pénzt, a többi semmirekellőtől igen.

2017. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!