Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltak arról, hogy...

Mit gondoltak arról, hogy "Isten" törvényekben szerepel?

Figyelt kérdés

A "nemzeti összetartozás kifejezéséről szóló törvény" szövegében olvasható, hogy

"Mi, a Magyar Köztársaság országgyűlési képviselői, akik hiszünk abban, hogy Isten a Történelem Ura ...".

Szerintetek jó vagy nem jó, hogy ez belekerül egy törvénybe? Elvégre egyáltalán nem mindenki hívő az országban.


2010. jún. 1. 22:38
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem értem, hogy miért nem Jehova szerepel a fidesz törvényében??
2010. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
80%

Én ugyan hívő vagyok,de nem tartom helyesnek,és nem is hiszem,hogy igaz is. Kizárt,hogy minden országgyűlési képviselő valóban Isten-hívő!

Ez csak a Fidesz részéről hála az Egyházaknak,amiért a híveiket pokollal fenyegették,ha nem a Fideszre szavaznak.

2010. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
30%
Azt, hogy meg kell erősíteni a történelmi egyházakat (katolikus, református), mivel fajtánk és kultúránk fennmaradásának is záloga ez. Ezért jó, hogy törvénybe is vették. Példaképem, Szent László király annak idején kardlappal terelte a népet a templomba.
2010. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Azért Szent László király máskor élt, más körülmények között. Akkor egész Európában kötelező volt a kereszténység, ez volt a fennmaradás záloga, most ez nem így van. Tehát akkor szerinted, utolsó válaszadó, kötelezővé is kell tenni a vallásosságot?
2010. jún. 1. 22:48
 5/56 anonim ***** válasza:
100%

olvasd már el.

"akik hiszünk abban, hogy Isten a történelem Ura, s azok akik a történelem menetét más forrásokból igyekszünk megérteni..."

Tehát azok is akik hisznek és azok is akik nem. Maximum a sorrenden lehet vitatkozni.

2010. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
De Isten ki van emelve, külön szerepel...
2010. jún. 1. 22:53
 7/56 anonim ***** válasza:
73%
én nem tartom szerencsésnek, hogy belevették. Még így se, hogy utána írták azt is, hogy mások másképp gondolják.. ezzel épp hogy kihangsúlyozzák a különbséget a hívők és nem hívők között.
2010. jún. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
34%
Hát a tendenciák nagyon is azt mutatják, hogy most is a fennmaradás záloga a vallásosság. Hanyatlik a kultúránk, iszonyú mértékű a népességfogyás. A lengyeleknél, ahol erős az egyház, nem igazán van ebből probléma. És a hívő családoknál több gyerek is van. Szóval mégiscsak úgy néz ki tévedsz. De nem kell kötelezővé tenni, akik nem vallásosak a tendenciák szerint úgyis a kihalás felé sodródnak, a vallásosak pedig megmaradnak.
2010. jún. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Ez viszont felveti - bár ez egy másik kérdés lehetne - hogy a kultúra hanyatlása mindenképpen csak a valláson (vagy egyáltalán azon) keresztül állítható-e meg?

A magam részéről meggyőződéses ateista vagyok, de (egyesekkel ellentétben) engem érdekel más véleménye.

2010. jún. 1. 22:57
 10/56 anonim ***** válasza:
53%
Szimpla erőfitogtatás, semmi több. Buta kdnp. Ha jönnek népetszámlálni ott se fogok felelni a vallási kérdésre. Még ha el is visznek akkor se. Borzalmas ez az egész. Törvénykezésbe nem kéne istent beleírni. Elmúlt már a középkor, elég volt már belőlük akkor is.
2010. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!