Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állam nem tartja helyesnek,...

Tgt kérdése:

Az állam nem tartja helyesnek, ha a gyerek vegetáriánus, és az iskolai menzán nem biztosít vegetáriánus ételt. Jól teszi?

Figyelt kérdés
[link]

2017. dec. 7. 17:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

Micsoda egy dietetikus társaság jár ide!


Ez a legjobb eddig:


"Gyereknek kell a hús hogy ne egy liberális szrrá váljon"


meg is van a kapcsolat a liberalizmus és a táplálkozás között :-DDDDDDD


de a másik se rossz:


"Miért szerinted egy fejlődőben lévő szervezetnek nincs szüksége húsra?"


Na akkor nézzük ezt a témát, nincs szüksége húsra, arra van szükség, hogy az esszenciális aminosavakat elegendő mennyiségben megkapja, ami azt illeti ez nem csak gyerekre igaz, felnőttre éppúgy, nyilván sokkal könnyebb állati fehérjéből beszerezni, de közel sem lehetetlen növényiből.


De én vagyok a kivétel köcsöglibsi, aki közben húst is eszik...

Tudjátok mi libsik elsősorban gondolkodni szoktunk, ezért vagyunk libsik mert tudjuk, hogy hiába mondja a párt 1+1 még nem lesz három. A neuronok meg elsősorban glükózzal működnek, tanulság, ne egyél semmiféle szénhidrátot, akkor tán nem libsisedsz be. Bár valószínűleg előbb leszel halott...

2017. dec. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%
Egy vegetáriánus menü (ugyan olyan energia és fehérjetartalommal) sokkal drágább lenne, szóval ez szükségszerűség. Amúgy nem kell rántott karfiolt bevinni, vihet szendvicset is és azt ott eszi meg ahol akarja.
2017. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
53%

Nem gondolom, hogy az állam ellenezné, hogy valaki vegetárius, vagy mi a tököm.

Egyszerűen arról van szó, hogy van egy keret, ennyi jut, nem fognak 100 hülyegyereknek 120 félét főzni. Ha nem tetszik, lehet otthon is enni.

2017. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha a gyerek nem akar enni húst, attól még felkínálhatja neki, de ne only sülthús legyen azon a tányéron, legyen mellette kiadós, vagy kiadós közeli krumpli is pl, vagy rizs. Aminek csak a kiegészítése lenne a hús. A levesből max a gyerek kipecázza; de kimondottan húsokra kiélezett ételeket én még nem nagyon láttam menzán, ami mellé ne járt volna még valami. Ilyen fullos húsalapúakat nem szoktak adni. Különben is, lehet, hogy a szülei kedvéért vega, akkor meg ott az iskolában sutyiba miért ne kóstolhatná meg, ha kedve tartja? Jó a tápanyagértéke, van benne pl vas, hasznos dolgok a szervezetnek. Szóval szerintem amúgy ki tudja válogatni a húsfalatokat a gyermek, kikerüli, ha nagyon akarja. Nem kell hlyének nézni a gyerekeket:D Úgyis csak azt eszi meg, amit kíván:D Na jó, az mondjuk azért zavaró volt, egyszer az egyik kislány nem kért levest, mert nem szerette azt a fajtát, kitalálta, hog
2017. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
*na jó,ezt majd leírom ,később, véletlenül elküldtem
2017. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
8%
Rágó és tépőfogakat nem párolt répához teremtett a természet. Erről ennyit
2017. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nagyon nem jól teszi, én emlékszem iskolás koromban a menzán csak heti 1 szer volt húsnélküli nap elég sokszor voltam éhes sajnos a hússal a mai napig úgy vagyok ha megérzem az ízét a számban rögtön rókáznom kell (ne kérdezzétek miért jó magam sem tudom de érdekes módon a kolbászt,halat, fasírtot megtudom enni, a többit nem)


Amúgy visszatérve néhány válaszra, ne keverjétek a vegetariánust a vegánnal. A vegán még tejet sem iszik és tojást sem eszik stb.


"Gyereknek kell a hús hogy ne egy liberális szrrá váljon"

Belőlem hazaszerető jobboldali gondolkodású állampolgár lett

2017. dec. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 zgyzgy ***** válasza:
100%

Nem értem.

Az étkezést törvényileg nem lehet szabályozni.

Mindenki azt eszik, amit akar.

Ha ez valakinek nem tetszik, pereljen...

2017. dec. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felháborító, főleg hogy világszerte minden orvos elismeri hogy a vegetáriánus táplálkozás ugyanolyan egészséges mint bármelyik mindenevő étrend sőt sok esetben egészségesebb. Csak a beszűkült Magyarországon nem.
2017. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!