Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért háborog mindenki azon,...

Miért háborog mindenki azon, hogy a budapesti orvosegyetem magánklinikát fog nyitni?

Figyelt kérdés

[link]


Nem látom,hogy ezzel mi a baj.

Ez az egyetlen módja,hogy egyáltalán legyen minőségi egészségügy.


Én évek óta csak magánklinikán kezeltetem magam,ha valami bajom van.

Mondjuk nem is értem,hogy akinek komoly,felelős álláspozíciója van, mint nekem,hogy lenne ideje órákat, fél napokat várni egy vérvételre vagy tüdőszűrőre.


Én ebben látom a jövőt, a privát vagy részben privát egészségügyben.

A normálisabb cégek szerződésben állnak ilyen intézményekkel és az ott dolgozók a legtöbb ellátáshoz ingyenesen vagy nagy kedvezménnyel hozzáférnek.



Szerintem, inkább legyen fizetős egészségügy, mint,hogy egyáltalán ne legyen.Ugyanis, nagyon komoly probléma az egészségügyben dolgozók elvándorlása.


2017. dec. 10. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Milyen mindenki? Én pl. leszarom. Ne általánosíts!
2017. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom mások miért háborognak de nemrég halottam egy érdekes megközelítést, miszerint magánklinikákon és állami egészségügyben is dolgozó orvosoknak nem érdeke a jó állami ellátás, mert akkor nem lehetne pácienseket szerezni a magánpraxishoz.
2017. dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Ez bocs, de marhaság. Jelenleg a magánklinikákon sokkal szűkebb az elérhető beavatkozások palettája, mint az állami egészségügyben, jellemzően elsősorban diagnosztikus és ambulánsan, vagy egynapos sebészet keretében elvégezhető ellátások vannak, várólista nélkül vagy igen rövid várólistával. Plusz még a szépészeti, elsősorban nem támogatott műtétek, ill. szülések. Még messze nincs annyi magánklinika, hogy az állami egészségügy konkurrenciát jelentsen.
2017. dec. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Tudsz számolni? Akkor menj ki egy temetőbe! Keresd fel azokat a hantokat, amiket a Nagy Értelmiségi Fülkeforradalom alatt hánytak, és próbáld kikövetkeztetni, hogy milyen idős emberek feküsznek alattuk!


Hát ezért háborognak...


Különben sem háborog mindenki: Te sem. Hogy Te miért nem háborogsz, abba meg inkább ne is menjünk bele!

2017. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Mert az emberek nagy része elvárná, hogy az állam a TB-n keresztül biztosítson mindenkinek megfelelő ellátásokat, szolgáltatásokat, amit szeretnének. Egy magánklinika igénybevétele nagyobb anyagi kiadásokkal jár, nem mindenki engedheti meg magának. Tehát ez is azt mutatja, hogy nőnek a társadalmi különbségek.
2017. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Mert mondjuk kötelezően levonják a fizetésemből a TB-t, és nem mindig akarok duplán fizetni egy nyavalyás vérvételért.

Mellesleg nem mindenki engedheti meg magának a magánkórházakat. Szerencsére én megengedhetném, de felháborít, hogy akinek nincs á pénze, az akár meg is dögölhet.

2017. dec. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"inkább legyen fizetős egészségügy"


És akinek nincs rá pénze, hogy magánkórházban gyógyuljon?

Egyértelmű, hogy oda csak a tehetősebb páciensek mennek gyógyulni, akik ki tudnak perkálni x összeget...

Legalábbis én így gondolom.

2017. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

"inkább legyen fizetős egészségügy"


Az egészségügy mindig is fizetős volt, ha nem vetted volna észre. A baj ott van, hogy a befizetett TB-det rohadtul nem arra költötték, amire kellett volna. (a Te gyógyulásodra, az eü fejlesztésére stb)

A magánkórházak esetében csak annyi történik, hogy nincs benne az állam, ergo nem az államon keresztül fizeted biztosítás formájában az ellátásod költségét, hanem helyben egy összegben, gyakorlatilag az állami biztosítót megkerülve.

Ez azért rossz, mert az ember effektíve kétszer fizet, erre lett volna megoldás a többiztosítós rendszer 2007-től, ami új biztosítókat nyitott volna az államin kívül a magánrendelések, magánkórházak irányába.

2017. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Megkapod az ellátást az állami egészségügyben is, csak várnod kell az MRI-re, CT-re, műtétre, ha nem sürgős az ellátásod, és nem egyágyas, színes tévés szobában fekszel. Semmi olyan gyógyító beavatkozást nem végeznek magánban, ami állami intézményben nem elérhető (tekintsünk el a csöcspuffasztástól és az arcfelvarrástól, az nem gyógyító jellegű kezelés.) Vannak egészségpénztárak is.:-) A magánkórház viszont nem küld érted mentőt, ha karambolozol, nem tart fenn sürgősségi osztályt, ahova bevihetnek stabilizálni, se traumatológiát, idegsebészetet stb, hogy összeférceljenek. Ezek ugyanis sokba kerülnek, nem éri meg nekik, és csak egy kis része mindannak, ami szintén nem érné meg üzleti szempontból. Ezért fizetsz tb-t.
2017. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%

Jó, legyen magánbiztosítás, de akkor ne fizessünk az államnak ami másra költik, lopják el! Mindenki jó egészségügyet akar, jó gyógyszerekkel, nem ilyen szrokkal!

Egy nagy Lófszt h ha magán leszt akkor az államira jut több! Igazgatók elteszik! Ne legyen több lépcsős magán! Annyi adót fizetünk, h az nem igaz, gondoljatok már bele az árukon hány % forgalmi adó van! Pofáznak h várólista van egy fszt! Szocializmusban nem volt várólista! Ez egy nagy kamu, mert csak a finanszírozást akarják visszafogni! Ja, és mi a legújabb? Alig lesznek antibiotikumok, egyétek a paracetamolt! A dokik nem fognak felírni! Még akkor se amikor tényleg kell! És ami legbrutálisabb! Vérvételt a politikusok minimalizálni akarják, h ne kelljen rá többet költeni! Jó vicc mi? Nincs vérvétel, betegség sincs diagnosztizálva!


Persze, h az egész nem szól másról mint h azért rossz az egészségügy mert ez az orvosok érdeke, h sokan menjenek a magánpraxisba, bicskanyitógató árak vannak! Meg a politukusoknak is jó, ha szr az egészségügy, mert nem kell rá sokat költeni!

2017. dec. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!