Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire mondják, hogy fidesznyik...

Kire mondják, hogy fidesznyik Magyarországban? Mit jelent ez pontosan?

Figyelt kérdés

2017. dec. 13. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

a szavazókat szeretik sértegetni ilyen fajta jelzőkkel bár a fideszbirka népszerűbb.


Hogy miértelme van azt ne kérdezd mert hogy ezzel szavazatokat nem csábítanak át az hótziher

2017. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ConnectCare ***** válasza:
69%

A Fidesz egy tömegpárt, azaz nem egy ideológiát követ (pl. mint a Munkáspárt, ami akkor is kommunista, ha a kutya nem szavaz rá), hanem a minél nagyobb népszerűségre törekszik. Ennek megfelelően egyes döntései akár saját korábbi döntéseinek is ellent mondhatnak.


Én azt hívom fidesznyiknek, aki ettől függetlenül mindig képes megindokolni, hogy a Fidesz politikája miért a lehető legjobb megoldás, valamint, hogy más alternatíva miért nem jöhet szóba sem.


Egyszerűbben fogalmazva, akinek akkor is csak a Fidesz, ha az éppen az anyját kívánja eladni a piacon.

2017. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg a "csinovnyik" figurája ihlette a "fidesznyik" elnevezését a fidesz szavazóbázisnak. A csinovnyik mint a begyöpösödött, szűklátókörű, szolgalelkű, a hatalom pici, szánalmas jelentéktelen kis bábja aki nem kérdőjelezi meg a korrupciót, semmit, sőt kifejezetten élvezi, fekszik neki a vezetgetés stb nem ragozom. Ebből a karakterből meríthettek akik először fidesznyiknek nevezgették őket.
2017. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Értem már a szót, csak a contextet nem, ahol ők használták.
2017. dec. 13. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
A megkeseredett balliberális szavazók szitokszava mint a fideszbirka. Az ilyenek saját szerencsétlenségüket ezzel próbálják kompenzálni. Inkább szavazni mennének de oda meg nem járnak
2017. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Jó- jó, de a kormánypártiak mit kompenzálnak a "lipsizéssel" és társaival? Ők mitől vannak megkeseredve?
2017. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:24


Ja, meg a libbantakkal, meg a liberókkal, meg a libernyákokkal.....más se ömlik a szájukból csak az ilyenek. Vajon ők mit kompenzálnak ? :DDDD

2017. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tegnap 11:08 Ezt jó olvasni, mert én is a Fideszre szavazok majd (persze a jövőre soha sem mondhatunk teljesen 100% ot) de ez nem illik rám, sőt messze van tőlem amit írtál. Azt azért még tegyük hozzá, hogy mai Magyarországon elvből szidja majdnem mindenki a másik oldalon állót, ami szomorú. Vannak olyanok mint a tegnap 11:08 as válaszoló, akik konkrét esetekre mondják, de a nagy többség elvből rámondja az összes emberre aki a másik oldalon áll. Szóval a legtöbb ellenzéki az összes Fideszesre mondja, hogy birka, narancszombi, fidesznyik stb. Szimpla lealacsonyítás amivel az a baj, hogy nem ők döntik el, hogy ki a buta "birka" és ki nem az. Ami szomorú hiszen én sem illetem jelzőkkel a másik oldalt. Nem baj hadd mocskolódjanak, a jelen állás szerint veszíteni fognak, marad nekik a mocskolódás.
2017. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!