Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem érzitek úgy, hogy a...

Ti nem érzitek úgy, hogy a 80-as évek volt Magyarország Aranykora, és azóta csak visszafelé haladunk?

Figyelt kérdés

Én 90-ben születtem, tehát a 80-as években és azelőtt felépített világ csak egyre rothadó gyümölcseit élvezhettem, de szerintem ebben a korban volt a legjobb magyarnak lenni. Volt saját iparunk és mezőgazdaságunk, a boltok polcain helyi termékek voltak, az oktatás magas színvonalú volt és nem fertőzték meg szélsőjobbos dogmák.


Amikor 80-as évekbeli műsort nézek, olyan érzés fog el, mintha egy sci-fit látnék egy magasabb rendű társadalomról, olyan mértékű az összetartás, az egyenlőség, a tudományos világnézet, olyan emberekkel is általában jobban kijövök, akik ebben a korban szocializálódtak.



2017. dec. 14. 14:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
51%

Azt azért tegyük hozzá, a 80-as éra volt a keleti blokk felbomlásának kora is.

Miben volt az oktatás magas színvonalú?

2017. dec. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

"Miben volt az oktatás magas színvonalú?"


Objektív és semleges képet festettek a magyar középkorról és újkorról, nem istenítették azt, nem mondtak olyanokat, hogy a magyarok a Sziriuszról származnak, meg a Turulmadár tojt minket a világ össze tudásával együtt.

2017. dec. 14. 14:23
 3/34 anonim ***** válasza:
47%

'Objektív és semleges képet festettek a magyar középkorról és újkorról,'


Konkrétum? Csak érdekelne.

2017. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

"Konkrétum? Csak érdekelne."


Végigvették a magyar történelmet, István királyt, a tatárjárást, Mátyást, Dózsa Györgyöt, Rákóczit, a 48-as forradalmat, de nem istenítették se a pogány kort Koppánnyal, se István istenítését valami turbókeresztényként, se azt, hogy Mátyás alatt überkirály volt élni, hanem tényszerűen elmondták, hogy ezek történtek velünk a múltban, egy szűk felsőosztálybeli réteg jól élt, a többség szenvedett, de most itt van végre a modern kor, amiben mindenki élhet központi fűtéses panellakásban, a boltban van kaja, lehet menni dolgozni bárkinek, és jó a közbiztonság, miközben Nyugaton a Tőkésosztály a mai napig kizsákmányolja a Munkásosztályt, rossz a közbiztonság, ott van Franco Spanyolországa, vagy Pinochet Chiléje, vagy akár Reagan Amerikája, ahol egy felső pénzügyileg előnyös és klerikális réteg a mai napig kizsákmányolja az átlagembert.

2017. dec. 14. 14:31
 5/34 anonim ***** válasza:
70%

,,Volt saját iparunk"

Amit az Állam tartott még életben, öntöttek bele pénzt dögivel. Eltűnt az állami pénz egyből veszteséges lett mindegyik és becsődölt.


,,mezőgazdaságunk, a boltok polcain helyi termékek voltak"

Mezőgazdaság is hasonló okok miatt volt. Ott is mentek az állami pénzek a TSZ-ben. Helyi termékek meg akkor is hiába voltak a polcokon, ha a magyar akkor is inkább vette a rosszabb minőségű, de olcsóbb külföldi termékeket, mert ,,hülye leszek majd annyit fizetni érte, csak azért, mert magyar" felkiálltással.


,, az oktatás magas színvonalú volt és nem fertőzték meg szélsőjobbos dogmák"

Csak a balos dogmák, miszerint '56-os tüntetők hazaárulók voltak, stb. Ott se volt már jó minőségű oktatás, azon a szinten ragadtunk le most is, azért nem haladunk előre, mivel még mindig azokkal a módszerekkel és mentalitással lehet csak tanítani, miközben már lassan mindenki lehagy minket az oktatásban.


,,Amikor 80-as évekbeli műsort nézek, olyan érzés fog el, mintha egy sci-fit látnék egy magasabb rendű társadalomról"

Dehogy volt magasabb rendű társadalom. Ugyanolyan volt, mint most is. TV-ben csak a szépet mutatták, arról nem beszéltek milyen mértékben volt jelen az alkoholizmus például.


,,olyan mértékű az összetartás"

Olyan mértékű volt az összetartás, hogy elég sokan III/III-as ügynökök voltak és minden hazugságért besúgták még a legjobb barátjukat is, csak, hogy elismerő buksi simit kapjanak.


,,az egyenlőség"

Dehogy volt egyenlőség, aki párttag vagy annak rokona volt az egyenlőbbnek számított, mint a többiek.


,,a tudományos világnézet"

Ezt se értem mire hozod fel, miért volt jobb akkor a tudományos világnézet.


,, olyan emberekkel is általában jobban kijövök, akik ebben a korban szocializálódtak"

Ez meg végképp nem értem ettől mitől lett volna jobb a '80-as évek, mint most.


Én se éltem a '80-as években, de tudom, hogy amiket te leírtál az egyszerűen csak máz, a szép visszaemlékezés része, közben meg közel se volt olyan fenékig tejfel az a rendszer.

2017. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
60%
Ja, hogy te ezt a marxista, osztályharcos tanítást magas színvonalúnak tekinted...
2017. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
37%
Fú, kérdező, te is sokat unatkozhatsz, ha ezeket képes voltál ide bepötyögni.
2017. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
63%

#4

Én ugyan ebben a rendszerben jártam iskolába de pont ugyanúgy tanítják, csak kihagyják a "bezzeg most milyen jól élünk a kapitalista nyugathoz képest" kezdetű szöveget.


Mellesleg te honnan veszed az információidat, ha te is rendszerváltás utáni gyerek vagy? A kérdésed szerint 80-as évekbeli sorozatokból, ami elég vicces azért.

2017. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%
Ja, az oktatási résznél kihagytam szintén '56-tal kapcsolatban, hogy elég sokan szívnak még most is mikor történész szakon vizsgáztatónak kifogják azokat a professzorokat akik még a szocializmusban tanulták mit kell tanítani, mivel simán megbuktatnak, hogyha nem ellenforradalmároknak hívod a tüntetőket, nem úgy adod elő ahogy a szocializmusban volt előadva. Ez mitől jobb, mint a szélsőjobbos dogmák?
2017. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
67%

'hogy elég sokan szívnak még most is mikor történész szakon vizsgáztatónak kifogják azokat a professzorokat akik még a szocializmusban tanulták mit kell tanítani, mivel simán megbuktatnak, hogyha nem ellenforradalmároknak hívod a tüntetőket, nem úgy adod elő ahogy a szocializmusban volt előadva.'


Ezt a csengeri múzeum vezetője alapján megerősítem, bár ő szerencsére csak részt vett egy órán, amit Krausz Tamás tartott. A tanár olyan masszív Sztálin-imádatot nyomott le, hogy csak arra várt, mikor léphet már le onnan.

2017. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!