Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Választáskor miért jobb olyan...

Választáskor miért jobb olyan pártra szavazni, aki ellenszenves és nem képviseli az elveimet, mint egyáltalán nem szavazni?

Figyelt kérdés

Ha azt kérdezik, hogy a karodat, vagy a lábadat vágják le, én azt mondom, egyiket sem és elszaladok. Aki választ és oda tartja a karját, az meg panaszkodik, hogy miattam vágták le a karját. Én ilyenkor nagyon megszánom a másikat, a másik, meg gyűlöl ezért.


Miért kéne választanom hóhért?



#magyar #választás #két rossz közül
2017. dec. 14. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezt most minden cinizmus nélkül mondom: Magyarországon rengeteg párt működik, tehát a politikai paletta eléggé színes. Ha ezek közül egyikkel sem tudsz azonosulni, akkor valószínűleg téged egyáltalán nem érdekel a politika (ebben az esetben viszont tényleg jobb, ha otthonmaradsz)...
2017. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk aki olyan pártra szavaz, amit ellenszenvesnek talál és nem képviseli az elveit...azt azért elküldeném kivizsgálásra.

Szavazni csak olyanra érdemes, amit tényleg jónak gondolsz. Van bőven választék a Fidesz-MSZP-Jobbik trión túl is bőven.

2017. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

" én azt mondom, egyiket sem és elszaladok"


Kivéve hogy egyáltalán nem. Nem szaladsz te sehova. Valamelyiket le fogják vágni, és te döntesz az én karomról vagy lábamról is. Ha azt választod, ami nekem (is) rosszabb, akkor nem jár a keksz.

2017. dec. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Stratégiai okokból.

Mert ha épp az a párt van hatalmon, akit én nagyon nem szeretnék hatalmon látni, és csak egyetlen olyan párt van, amelyik gyengíthetné a hatalmon lévő párt erejét, akkor könnyen lehet, hogy arra az egyetlen pártra szavazok - még akkor is, ha történetesen szembemegy az elveimmel. Ha elszaladsz, azaz ha nem szavazol senkire, akkor végképp feladod szavazati jogod, és onnantól fogva tényleg visszás, ha a rendszerre panaszkodsz, mert akkor mégis milyen alapon? De ha te a szavazást ennyire elviselhetetlennek érzed, hogy a kínzással hasonlítod össze, hát akkor tényleg jobb, ha otthon maradsz.


El kell dönteni, melyikkel nyersz többet. Azzal, ha segítesz a kisebb pártnak abban, hogy gyengítse a nagy pártot, vagy azzal, ha otthon maradsz. Ha otthon maradsz, mindenképp vesztesz, ha a kisebb pártra szavazol, még van esélyed arra, hogy a nagyobb párt gyengül, és így a jövőben talán az a párt kerül hatalomra, akire már tényleg szívből szavazol.


Persze, többszáz párt van az országban, csakhogy az 5% alatti pártra szavazni olyan, mint otthon maradni.

2017. dec. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

winsxs - Kicsit kusza, amit írsz.

Ha egyik 5%ra esélyes pártot sem szeretném a hatalmon látni, akkor, már nem is lehet véleményem a jelenlegi rendszerről? Ez önmagában ellentmondásos. Azért nem szavazok rájuk, mert olyan gondolataim vannak, amikkel ellentétes, amit képviselnek. Ezt hívják véleménynek..

De ezeken felül megértem azokat, akik stratégiai okok miatt szavaznak azokra, akikkel nem tudnak azonosulni csak azért, hogy nagyobb ellenfelet legyőzzék.


És bizony, végig kell gondolni és dönteni, hogy melyik taktikával nyerek többet. Ellenben, ha valamennyi taktikával csak veszítek és nem nyerek semmit, akkor azt választom, ami a legkevesebb költséggel jár.

2017. dec. 14. 21:33
 6/12 A kérdező kommentje:
#3 Nem kértem kekszet. Főleg vadidegen emberektől.
2017. dec. 14. 21:37
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen esetben jobb othon maradni, a protest szavazásnak nincs értelme azzal csak csödörből vödörbe kerülsz
2017. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Ha hasznossá akarod tenni magad, akkor szavazz bárkire csak a Fideszre ne!
2017. dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, en egyelőre még találok olyan pártot, amely nem ellenszenvespolitikai elveim meg nincsenek, sőt azt hiszem, az ideológiak inkább csak károkat okoznak.
2017. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyébkent, ha meg nem lesz "pártom", akkor meg aszerint szavazok, hogy lehetőleg egy pártnak se legyen "teljhatalma",
2017. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!