Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mikor vettétek komolyabban...

Ti mikor vettétek komolyabban az országot, a rendszerváltás előtt vagy az után?

Figyelt kérdés

Én a rendszerváltás utánit egyáltalán nem tudom komolyan venni. Például mert a gazemberek lettek erősebbek minden szempontból. Vagy mert például a lakótelepeken az az emberek céltalan és értelmetlen időtöltése hogy kutyát vonszolnak maguk után. Vagy a panelház ablakából is kutya ugat ki. Nincs bajom az állatokkal, csaj egy modern korban és egy civilizált lakótelepen komoly elfoglaltsága kellene hogy legyen az embereknek a közterek összepiszkítása és kutyák hajnali ugattatása helyett.

Vagy mert az aluljárókban tömegével fetrengenek a hajléktalanok. Vagy mert a közpénzeket gazdagoknak adják, miközben a kórházakban például az ajtó kilincse évek óta sebkötöző gézzel van felfogatva nehogy leessen.

Persze előnyösebb a demokrácia és a kapitalizmus, csak hát mi magyarok a rendszerváltással azt értük el hogy a korábbi rosszat csináltuk mégjobban. A régi rendszerben elkezdődött a tolvajok meg más gazemberek megerősödése és a rendszerváltás csak kedvezőbb táptalajt adott nekik. A jót kéne mégjobban csinálnunk. És mi lesz az országgal például újabb 30 év múlva?



2017. dec. 17. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

"És mi lesz az országgal például újabb 30 év múlva?"


Annyiból biztosan jobb lesz, hogy te már nem fogod itt a kommunizmust siratni.

2017. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Utána, 20- 22 évig.
2017. dec. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 azért ne igyál előre "elvtárs", nem biztos hogy sikerülni fog teljesen visszahoznotok a kádári időket a KISZ titkárotok, és KGB ügynökötök vezetésével...
2017. dec. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg értelmezni, amit írtam, buta proli.
2017. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Túrórudi2:


Értem én, ezért írtam.

(Túrórudi2 egy fideszkomcsi, ezért ahogyan a vezérelvtársai (pl kövér "mszmp" laca, felcsúti KISZ titkár, stb) komcsizik, hátha így kevésbé látszanak bolsinak).

2017. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani: a rendszerváltás idején 11-12 éves voltam és azon kívül, hogy kellemes gyerekkori emlékeim vannak, felnőttként képtelen lettem volna a Kádár-rendszerben élni. Akik visszasírják a szocializmust, azok elfelejtik, hogy mennyi minden vált elérhetővé számunkra (is), melyekről a Kádár-rendszereben még csak nem is álmodhattunk.
2017. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!