Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják folyamatosan a...

Miért akarják folyamatosan a jó foglalkoztatottsági adatokat a közmunkások és a külföldön dolgozók "magas" számával cáfolni a kormány kritikusai, amikor nélkülük is a rendszerváltás óta most dolgoznak a legtöbben?

Figyelt kérdés

2017. nov. 29. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

A magyar társadalom túlságosan átpolitiziált.


Aki az adott kormányt preferálja, az vakon egyetért majdnem minden döntésével.


Aki nem szereti, annak pedig soha semmi nem lesz jó. Tehet bármit a kormány, szó szerint bármit, lehet akármilyen eredmény, aki ellenzéki az azt megcáfolja.

2017. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Na akkor nézzük a tényadatokat :

adatpárok 2010 - 2016


Összesen (ezer)

3 703,8 - 4 302,4 5


Belföldön dolgozik :

3 655,3 - 4 184,1 5 (+528,85)


Külföldi telephelyen dolgozik

48,5 - 118,3 (+69,8)

(ne felejtsük el, hogy 2012ben nyílt meg ténylegesen a szabad munkaerőáramlás lehetősége)


közfoglalkoztatottnak tekinti magát

66,6 - 220,2 (+153,6)


akárhogy is nézzük, majdnem fél millió + foglalkoztatott aki nem közmunkás és nem is külföldön dolgozik


[link]


Bár tudom, hogy csak provokálni és megmondani akartál a kérdéssel, úgyhogy lehet is lepontozni :)).

2017. nov. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

"aki ellenzéki az azt megcáfolja."


a cáfolat, meg amikor magát hisztisen földhöz verve üvölti hogy ez hazugság, mert nem fér bele a világról alkotott képébe az két külön dolog

2017. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Ez mindig játék a számokkal,azokat is beleszámítják akik egy hét alatt legalább egy órát dolgoznak.Ha itthon lenne a kb.600 ezer külföldön dolgozó és van kb.300 ezer közmunkás,mindjárt más lenen a mutató.

Nem is a munkahelyek számával van gond,hanem azzal hogy tisztességes munkával sem lehet megélni,nagyon alacsonyak a bérek.

2017. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#2 szerintem a szövegértésre gyúrjál még rá, mert én is pont azt mondom, hogy fals dolog a közmunkások és külföldön dolgozok számával támadni a foglalkoztatottsági adatokat, amikor azok nélkül is lényegesen jobb, mint bármikor ezelőtt.
2017. nov. 29. 12:48
 6/14 anonim ***** válasza:
egyszer már megírtam azt a választ, ami eredetileg nem ide szólt, csak benne maradt ez meg az
2017. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4 20 éve másképp számolták azokat akik dolgoztak? A közmunkásokat meg ne számold(amúgy 220 ezer van, külföldre ingázó 105 ezer), mert nélkülük is 4,15 millióan dolgoznak.


A munkanélküliségi ráta már más tészta, de ha írod a 600 ezret aki külföldön él akkor írd már azokat a külföldieket is akik meg nálunk dolgoznak. Arról nem is beszélve, hogyha mondjuk hazajönne 15-20 ezer orvos meg ápoló akkor azért szerintem lehetne nekik munkát találni. A különböző építőipari szakmunkásokról vagy felsőfokú végzettséggel rendelkezőkről nem is beszélve.

2017. nov. 29. 12:54
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
azért milyen vicces, hogy a lepontozó ballerhorda már megérkezett, de egy érvet nem tudtak felhozni 4-en (annyi kell egy 0-ázáshoz)
2017. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Talán ha a gondolataidat alátámasztanád valamiféle számokkal, és linkekkel akkor lenne miről beszélni.
2017. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Azért, amiért a baloldaliak szerint mai napig havi 70 ezerért dolgoznak pótlékokkal együtt az emberek napi 12 órát hétfőtől vasárnapig.

Persze mikor meg kellene nevezni a helyet, akkor valahogy nem megy.

Mostanában az is nagyon menő, hogy a kormánypropaganda miatt az emberek rettegnek a migránsoktól és állandóan betelefonálnak.

Persze mikor mondtam, hogy na hogy is van ez, akkor szegény kemény 4 db esetet tudott belinkelni.

Jól pofára ejtettem őt is.

2017. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!