Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzék egyszerű...

Ha az ellenzék egyszerű többséggel jutna hatalomra mit várnál el tőlük? Hát akkor ha kétharmaddal?

Figyelt kérdés
Szegénység, munkanélküliség, egészségügy, oktatás, menekültek, korrupció, elszámoltatás, nyugdíjrendszer, közbiztonság, kivándorlás témakörökben.

2017. dec. 22. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Mindkét esetben először is valami jogállamhoz hasonló keretek megteremtését.

Polt Péter elmozdítását,

Új köztársasági elnök választást(és választás típust),

Új médiatörvényt, stb.

- innentől kezdve akit kell el lehet kezdeni kivizsgálni, nem mintha nem tudnánk, hogy Pénztáros Lőrinctől mettől meddig mi van ugye.


Nagyfokú szociális reformot. (ezt darabokban kifejtem)

Szakszervezetek támogatását.

Normális bérlakás és közmunka programot.


Nyilvánvaló oktatási reformokat, speciel tandíj csökkentését vagy kiírását, tananyag csökkentését, tanórák csökkentését, stb.


Az egészségügyről beszélni se kell, valamiféle béremelést, több beruházást, például a tisztaságba felszereltségbe, kórházépítésbe stb.


Működő határrendszert, de a dögöljetek meg kampány kiirtását. 1200 embertől nem fogunk csődbe menni, márpedig egyszerre csak annyit kellene befogadni így kompromisszumos alapon. Mert ez a kampányolás, boszorkányüldözés felesleges, és méltatlan. Aki legalábbis ismeri az EU alkotmányát...

Ezzel együtt objektív globalizációkritikus lépéseket. Multik adózzanak ahogy kell, bérezzenek ahogy kell, jelentsenek be ahogy kell. stb, ehhez hasonlók.


Már ezek akadályoznák,a kivándorlás mértékének növekedését, de mivel nem elég, valami normális bérezést, lakástámogatás bevezetését, és ehhez hasonlókat. Tudniillik ezek hiánya okozza a kivándorlást , minek után máshol ezekben sokkal több lehetőséget biztosítanak.

2017. dec. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Az első válaszoló listáján túl:

Választási rendszer módosítását

ÁSZ stb. megpucolása a fideszesektől.

Köztévé kiegyensúlyozott működtetése, pár királyi csatorna megszüntetése.

többkulcsos adó

TAO megszüntetése

CSOK megszüntetése,és helyette más lakásprogram

Környezetvédelmi minisztérium

2017. dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

ja igen ezeket kihagytam. :-)

Akartam írni, a választási rendszer arányosítását, és a nagyszabású környezetvédelmi reformot is. Azt írtam, csak nem soroltam végig, hogy a független szervezetek függetlenítése, tehát a Fideszesek kirakása ilyenekből.

2017. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Független korrupció elleni ügyészség

KSH adatkozmetikázások kiküszöbölése: '89-től egységes szemléletű számítási rendszer, mert ha pl. ha egy rakás emert nem számítunk szegénynek, akit korábban annak számítottak, úgy könnyű jólétet hazudni.

Átláthatóság. Minden közérdekű adat legyen kereshető és áttekinthető formában a neten, ha nincs, személyes felelősségre vonás lehetőségét.

Politikusok és családtagjaik vagyonbevallása és adózásának nyilvánossá tételét, bűncselekménynek nyilvánítás, a hamis adatok beadása.

Minden politikussal szemben vagyonosodási vizsgálat.

2017. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Az első két válaszolót kiegészíteném azzal, hogy ügynökakták és titkosítások feloldása, a még élő egykori kommunisták, ügynökök elszámoltatása, a '90-es évekbeli privatizáció még élő felelőseinek elszámoltatása, az elmúlt 3 évtized politikusainak felelősségre vonása, továbbá korrupció ellenes ügyészség felállítása román mintára.

Ja és Magyarország csatlakozzon az EU-s ügyészséghez. A többi teljes mértékben megegyezik az első két válaszolóval.

2017. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Korrupció felszámolása, ügynök akták titkosításának feloldása, a Fidesz házitévéjévé züllesztett közmédia átalakítása, médiával kapcsolatos törvénykezés teljes reformja, választási törvények demokratizálása stb..


És új választások kiírása, miután megtörtént az elszámoltatás és bűnözők börtönbe kerültek.

2017. dec. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak dögöljek meg azt nem értem, hogy azokkal az igényekkel amit megfogalmaztunk ki a fene nem tud egyetérteni? :-) Csak mer lepontozták mindent.
2017. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7, Jó kérdés! Ezek szerint Orbán, Mészáros és a többi stróman is szokott gyakorizni. :D Örüljünk ennek, addig se lopnak!
2017. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem lessz itt változás gyerekek. Mszp reméllhetőleg nem éri el a parlamenti küszöböt, a többi söpredékkel egyetemben....
2017. dec. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szóval te az egypártrendeszer híve vagy? Orosz befolyással, kontrollált médiával, korlátozott szólásszabadsággal...

Értelek. Csak nekem ez a véleményem, hogy én éltem ilyen korszakban, és nem biztos, hogy jó.

Erősen pirul az a narancsszín!

2017. dec. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!