Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a dologról? Én látom nagyon rosszul a helyzetet?

Figyelt kérdés

Annyiszor latni a tv-ben,interneten hogy egy X gyermekes csaladnak adomanyt gyujtenek,elelmiszerre,ruhakra stb... (Nem csak a kisebbsegrol van szo) Van sok rossz helyzetben levo magyar csalad is. Nos,aki tudja hogy nekem erre arra is alig telik,minek vallal gyereket??? Es nem egyet!! 2-3 gyermeket. Ha en tudom hogy magam is alig birom ellatni az anyagiak miatt,akkor nem fogok szulni meg 2 gyereket hogy ok is nelkulozesben noljenek fel,mert ugye nincs penz elelemre,ruhazatra,iskolaztatasra. Foleg karacsonykor van tele ezzel a media. Lehet velem van a gond de keptelen vagyok felfogni ezeknek az embereknek a gondolkodasat. Igen azt megertem hogy sokszor mas tenyezo is befolyasolja egy csalad tovabbi eletet,mikor pl az egyik vagy mind ket szulo sajnos onhibajukon kivul eltavoznak(betegseg,baleset) igy arvan maradnak a gyermekek. Igy minden segitseget megerdemelnek.

De az olyanok,akik meg fiatalok is,dolgozni is tudnanak es meg sem probalnak javitani az eletminosegukon,csak szulni 2-3 gyermeket es nelkulozesben nevelni oket,ahelyett hogy eloszor a sajat eletet tenne rendbe,es ne azert kelljen a mediat keresni hogy adomanyozzanak,keresse a mediat azert hogy dolgozni akar.Nem hiszem hogy ne talalna munkat es vannak jo lelku emberek akik ebben is biztosan segitenenek.

Lehet kicsit osszetett amit irtam de az ilyen emberek az en szememben onzoek! Egy szo mint 100... aki tudja hogy nincs meg egy gyermek felnevelesehez valo korulmeny az NE vallaljon gyermeket. Ne kelljen a gyermeknek/gyermekeknek szegeny korulmenyek kozott felnonie,majd kesobb talan az ilyenekbol lesznek a zulott kamaszok,tisztelet a kivetelnek aki kepes a legrosszabb helyzetbol is kikerulni!



2018. jan. 1. 18:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Van akiknek amikor gyereket vállaltak még jól ment de ilyen a mai világ biztos munkahely nincs, egyik napról másikra kirúghatnak stb, netán vállás, vagy az egyik szülő elhalálozása után egy embernek azért nem egyszerű, a legtöbb esetben pedig efajta dolgok vannak ( romák kivétel)
2018. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"HakapesziM-nak van valami fogalma, hogy működik a világ a többieknek és a kérdezőnek meg látom nem nagyon."


Szerintem a kérdezőnek is van fogalma róla és te tévedsz bizonyos esetben. Nyilvánvalóan sok olyan helyzet van amikor megvolt a biztos jólét, jöttek a babák és azután ütött be valami nem várt probléma. De gondolom sokan szülhettek felelőtlenül is. Egy ideid néztem egy szánalmas műsort, ahol sokszor gondolkodtak úgy ha jól emlékszem, hogy majd megoldjuk valahogy. Mi van akkor ha valaki így szül babát?


-Nincs babakocsira pénzünk

- Majd megoldjuk valahogy. Eddig is megoldottuk valahogy a többi dolgot.


Van egy videó a neten ami cigányokról szól. Mély szegénység és sok sok gyerek kombináció. Vitték benne nekik az ingyen kaját az adományozók. Mit láthattak ők? Nekünk nincs elég kajánk, de nembaj, mert hoznak nekünk.

2018. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez rendkívül egyszerű, de nem ennyire egyszerű az, hogy miért munkakerülők. Hanem az, hogy amit elmondtam rájuk is vonatkozik, halmozottan elfelejtjük.

Azt látja, nem ma, nem tegnap, hanem gyerekkorától, és ahogy nagyon helyesen megfogalmaztad generációk óta, hogy alamizsnából élhetnek. Miért van egyáltalán ez az opciója? Mert azt látja folyamatosan, azt éri, sőt már tudja, hogy az erőfeszítése, a dolgozni akarása, amit csinál az teljesen értelmetlen ugyanis teljesen eredménytelen. Nem keres a közmunkával például magára sem eleget, ezenkívül nem is becsülik meg. Nem támogatják érte, hogy munkát vállaljon, legyen belőle valami, vigye valamire, csak azt, ha nem teszi akkor az tűnik fel. Semmi más. A jogai nem, csak az elvárások vele szemben. Következésképpen, semmi motivációja, arra, hogy változtasson, és egy idő után akaratereje sincs. Innentől már leírtam korábban. Vegetálásba süllyed, züllött lesz stb.

2018. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

“keptelen vagyok felfogni ezeknek az embereknek a gondolkodasat”

Mert nem gondolkoznak.

Ez a szomorú igazság...


Nemtudom, hogy keveredett ide az elszegényedés stb mert nem erről volt szó...azokról volt szó akik putriban élnek és gyereket vállalnak (akár többet is). Ezek az emberek buták, nem gondolkodnak ahogy írtam.

Mi a véleményem? Szomorú...

2018. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!