Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a dologról? Én látom nagyon rosszul a helyzetet?

Figyelt kérdés

Annyiszor latni a tv-ben,interneten hogy egy X gyermekes csaladnak adomanyt gyujtenek,elelmiszerre,ruhakra stb... (Nem csak a kisebbsegrol van szo) Van sok rossz helyzetben levo magyar csalad is. Nos,aki tudja hogy nekem erre arra is alig telik,minek vallal gyereket??? Es nem egyet!! 2-3 gyermeket. Ha en tudom hogy magam is alig birom ellatni az anyagiak miatt,akkor nem fogok szulni meg 2 gyereket hogy ok is nelkulozesben noljenek fel,mert ugye nincs penz elelemre,ruhazatra,iskolaztatasra. Foleg karacsonykor van tele ezzel a media. Lehet velem van a gond de keptelen vagyok felfogni ezeknek az embereknek a gondolkodasat. Igen azt megertem hogy sokszor mas tenyezo is befolyasolja egy csalad tovabbi eletet,mikor pl az egyik vagy mind ket szulo sajnos onhibajukon kivul eltavoznak(betegseg,baleset) igy arvan maradnak a gyermekek. Igy minden segitseget megerdemelnek.

De az olyanok,akik meg fiatalok is,dolgozni is tudnanak es meg sem probalnak javitani az eletminosegukon,csak szulni 2-3 gyermeket es nelkulozesben nevelni oket,ahelyett hogy eloszor a sajat eletet tenne rendbe,es ne azert kelljen a mediat keresni hogy adomanyozzanak,keresse a mediat azert hogy dolgozni akar.Nem hiszem hogy ne talalna munkat es vannak jo lelku emberek akik ebben is biztosan segitenenek.

Lehet kicsit osszetett amit irtam de az ilyen emberek az en szememben onzoek! Egy szo mint 100... aki tudja hogy nincs meg egy gyermek felnevelesehez valo korulmeny az NE vallaljon gyermeket. Ne kelljen a gyermeknek/gyermekeknek szegeny korulmenyek kozott felnonie,majd kesobb talan az ilyenekbol lesznek a zulott kamaszok,tisztelet a kivetelnek aki kepes a legrosszabb helyzetbol is kikerulni!



2018. jan. 1. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Ezek az emberek még arra sem gondolnak, hogy jövő héten mi lesz, nem hogy miből fogunk megélni 5 gyerekkel.

Sajnos nagyon sokan vannak ilyen szellemi színvonalon. Egyik napról a másikra. Csak ennyire szól nekik az élet.

2018. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

#1


Ezek nem feltétlenül cigányok. Én rengeteg ilyet látok magyarban is. A való életben és a TV-ben is egyaránt.

Szomorú nagyon az egész...

2018. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Egy kis szelet az ország jövőjéből.
2018. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Egyet értek veled. Például épp tegnap láttam a buszpályaudvaron egy hajléktalan 14 éves fiatalt. Bent mondta a toalettet üzemeltető vállalkozó a többieknek hogy mi a helyzet azzal a fiatallal. Egy ember csak akkor alapítson családot ha tudja is biztosítani a gyereke jövőjét és nem pedig megszüli és a kórház bejáratánál elhelyezett inkubátorba dobja vagy az utcára.

De az se vállaljon gyereket aki jó anyagiakkal rendelkezik ugyan, de nem teljesen normális. Mert volt olyan is a tévében hogy gazdag sírköves volt az apa, de a kislányuk éhen halt mert az anyja nem volt normális, szándékosan éheztette hogy utána eljátszhassa mások előtt a törődő anyát.

2018. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Akad köztük jó pár anya akit otthagytak vagy lecsődöltek tőlük független okok miatt . De sok lelki nyomorult is aki két poén után beterpeszt és a mexikói tv-sorozat álomvilágába kerül majd utána koppan . Nem egyszerű az élet , okosodni vagy tovább lépni nem mindenki tud .Van akiknek a halat kell adni van akiknek a hálót , de sok féregnek meg a kötelet . Ezért megfontoltabb az európai , inkább el van tágasabb helyen él stb mint tele szaporítja a sufnit meg a pusztát a csodára és a balekokra várva .
2018. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Honnan tudod, hogy jutott idáig? Egy válás például anyagi csőd, megszűnhet a munkahelye, megbetegedhet, vagy házastársa, gyereke.


Ha nem dolgozol bármi okból, idős szülőt, házastársat, gyereket ápolsz, lehet pár millió tartalékod, piszok hamar elfogy ám.

2018. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

HakapesziM-nak van valami fogalma, hogy működik a világ a többieknek és a kérdezőnek meg látom nem nagyon.


Kár is magyarázni majd kinövitek, ha ti is koppantok párszor az életben, rájöttök, hogy nincs respawnolás a pálya elején, ha beüt a krach, akkor úgy is maradtok halálotokig.

2018. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Ösztönlények.


Meg hát az utolsó 2 érvet is érdemes figyelembe venni, mert vannak akik azért kerültek nehéz helyzetbe mert megszűnt a munkahely, miegymás.

2018. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

HakapesziM-nek igaza van! Nem tudhatom hogy juthatott odaig de amennyi nelkulozo van kizartnak tartom hogy mindet valami nagy valsag erte amiert adomanyra szorulnanak.

Ahogy fent is irtam persze nem mindenki tehet rola hogy hova jutott. Viszont biztos vagyok benne hogy ugyan ilyen sokan tehettek is volna ellene hogy ne kelljen nelkuloznie neki vagy a gyermekenek.

Segitsek az olyan csaladokat akik raszorulnak en nem mondom hogy ne! Reszemrol ez csak egy eszrevetel volt amit a fentiekben leirtam.

2018. jan. 1. 19:24
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, tudod mi hiányzik azoknak az embereknek az életéből akik lecsúsznak? A megbecsülés. Csak arra van szükségük. Mert nem mindenki elég erős, hogy anyagilag felemelje magát, és ebben a modern korban ami annyira bürokratikus, hogy már fáj, olyan szintű elhagyatottsága van annak aki gyenge, hogy nagyon. Lefordítom: ez egy kegyetlen világ, gazdaságilag és társadalmilag,. nem véletlenek a problémák, az elégedetlenség, mert ez azt mondja annak akiknek nincs munkája, hogy dögölj meg. Konkrétan. És az is aki lassabb és gyengébb.

Ott találja magát, hogy nem tudta a családját kellően eltartani, sőt magát se, pedig éppen eleget dolgozik. Magyarul azt látja, hogy az erőfeszítése, a fáradozása, amit tisztességesen csinál, értelmetlen, mert teljesen eredménytelen. Arról, hogy mennyire nincsenek megfizetve ezek után beszélni se kell.

Ez hozzájárul erősen a lecsúszásukhoz, az meg ha lecsúsznak még ugye rosszabb ennél is, aki lecsúszott azt pofozni szokták. Minden erejével azon van a rendszer, hogy elnyomja azokat akik gyengébbek, balszerencsések, közben üvöltik a fülükbe, hogy húzd ki onnan magad.

Meg sem próbálnak javítani az életminőségükön? Nem, képzeld, nincs hozzá kompetenciájuk sem, erejük, sem motiváltságuk, és akarat erejük sem. És ez egy olyan állapot, amiből, ebben a közegben gyakran lezüllenek, jellemtelenné züllenek.


"Ne kelljen a gyermeknek/gyermekeknek szegeny korulmenyek kozott felnonie,majd kesobb talan az ilyenekbol lesznek a zulott kamaszok"


nem te vagy az első aki ennyit tud mondani a gyengéknek. Aztán akik alkoholisták lesznek, meg szittyóznak, qrvákodnak, lopnak, és egy sor dolog amit imádunk a szemünkre vetni. Komolyan, tehát, de nem baj, le a kalappal ebbe a hőségben, csak te is kérdezd meg magadtól, meg a társaidtól, ezt szoktam mondani.

Miután ezek általában ilyenek, senki nem tagadhatja, munkakerülők, agresszívak, mosdatlanok stb. Senki nem tagadhatja. De ez elég-e ahhoz, hogy ne vegyük tudomásul, hogy a gyengébbek sorsa nagyrészt a magadra vagy utalva világában, annak ez a sorsa?

Vajon joga van-e pálcát törni mások felett azoknak, akik semmit nem tettek azért, hogy embertársaik ne kényszerüljenek úgy boldogulni, hogy vegetációba süllyednek, és jellemtelenné züllenek?

Mennyivel kerül más elbírálás alá, a bűnösök és a cinkosok vétke? Mert neked is meg nekem is módunkban áll tenni ellene, megtehetjük, hogy nem, de bűnösök közt cinkos aki hallgat.

Elnézést, ez nem szemrehányás, mert az is legitim álláspont amit te képviselsz, sőt, amit én mondok ez egy apró kisebbség állása. Csak az erkölcsi alapra kívánok apellálni.

2018. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!