Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az ilyen...

Sulek Péter kérdése:

Mi a véleményetek az ilyen fajta "politikai fanatizmusról"?

Figyelt kérdés

Aki pl egy adott párt tagja 20-30 évig.

Szerintem nincs olyan hogy valaki egyetértsen mindenben egy adott párttal. Mindegyiknek van jó ötlete,meg rossz is.

Ti hogyan vélekedtek azokról az emberekről,aki szerint Orbán Viktor az Isten bármit mond vagy Gyurcsány vagy Vona vagy bármelyik párt? Nem értem ezeket az embereket, valaki segít megérteni ezt a logikát ?


2018. jan. 2. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Elmebetegségről mégis milyen véleményem legyen?
2018. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A jó édes ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem politikai fanatizmus, csupán kényelmetlen a váltás. Minek menjen máshova 4 évenként, ha 15-20 évenként is elég kialakítani a véleményét? Egy csomó felesleges keresgéléstől meg utánajárástól kíméli meg magát az ilyen ember. Míg mások a hét minden napján olvassák a híreket meg elemzik a pártok tevékenységét, ő nyugodtan dolgozhat vagy törődhet a saját dolgával, mert hosszú távra beállította a preferenciáit.

A politikai fanatizmus az az, mikor valaki az utcán is hajlandó lenne verekedni, hogy megvédje a saját igazát. Az ilyen emberekre viszont egyáltalán nem jellemző a hosszú távú elköteleződés - sőt, épp ők szoktak minden választáskor új kedvenc pártot keresni maguknak.

2018. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. jan. 2. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sem értem, ez valamiféle hit lehet náluk.
2018. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A Fidesz és az DK mocsok pártok, mellesleg nem is léteznek 30 éve. A tagságuk jórésze sem tagja ezeknek a mocsok társaságoknak ennyi ideig. A 20-30 év vagy afölötti párttagság csak a valódi elvhűséggel bíró pártokra jellemző, azaz a kommunistákra, mivel ott van lélek és eszme, amihez lehet ragaszkodni. A fasiszta és tőkés pártokban ilyen hosszú "karrier" nem jellemző.
2018. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

'A 20-30 év vagy afölötti párttagság csak a valódi elvhűséggel bíró pártokra jellemző, azaz a kommunistákra, mivel ott van lélek és eszme, amihez lehet ragaszkodni.'


Az eszmét még megértem, de a lélek.....

2018. jan. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5: Nem akarlak elkeseríteni, de a Fidesz már bőven belefér az említett "20-30 évbe".
2018. jan. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sőt, iden már 30 évesek lesznek...
2018. jan. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!