Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kicsoda Karácsony Gergely?

Kicsoda Karácsony Gergely?

Figyelt kérdés

Ex-LMP-s, jelenleg PM-es politikus, illetve őt akarják a baloldalon miniszterelnök jelöltnek, amit ő nemigen akart elvállalni. Én ennyit tudok róla.

De ki ő? Mit kell tudni róla? Milyen politikus?


2018. jan. 5. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet sokat tudni róla viszonylag keveset szerepel. És természetes hogy nem igen akarta elvállalni mert akkor őt fogják felelősnek tekinteni ha újra buknak egy választást
2018. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ennyit lehet tudni róla. Esetleg még annyit, hogy Zugló polgármestere.
2018. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
A legújabb balek. Aki az MSZP csúcselöltje lesz, az utána gyorsan megy a politikai süllyesztőbe. (Lásd: Mesterházy, Falus, Tóbiás, Botka stb.)
2018. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Zugló polgármestere, a PM már csak Párbeszéd (ezért múltkor kaptam, mert nekem se tűnt fel, hogy eltűnt az M, lehet kiváltak :D )

Ha jól emlékszem talán két éve még egy ilyen minimum jövedelemmel kampányolt ahol mindenkinek a jövedelmét kiegészítenék egy meghatározott szintre és akkor ez lenne a szociális juttatások helyett.

és jól emlékeztem :D [link]

2018. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs nagy jelentősége.


Amúgy meg egyértelmű, hogy nem akarta vállalni. Ki az a bolond aki egy eleve kudarcra ítélt valaminek az élére álljon?

2018. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=UK_hxRehvs8

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=a1ud_71eyu4&t=9s



Jelenleg Ő képes leginkább megszólítani a választókat, hiszen a legnépszerűbb köztük, és egyre ismertebb, bár még nem túlságosan, és ennek halmozott okai vannak:


Egy erősen baloldali politikus(talán ez a legkevésbé ok de ok), erősen szociáldemokrata, Bernie Sanders, Jeremy Corbyn szimpatizáns, sokszor EU kritikus EU párti, ha így érthető; aki korábban a Gyurcsány kormányok, jelenleg az Orbán kormány kritikusa; ugyan jelenleg hajlandó kompromisszumot kötni a DK-val is.


Kevés politikusok egyike aki felismerte azt, hogy csak kompromisszummal lehet kormányt váltani a jelenlegi választójogi keretek között.


Felismeri azt is, amit felismert a jobboldal már 98-ban, csak máshogy értelmezi mint Orbán Viktor.

Hogy az ellenzék, ugyan több szavazatot kapott mint a kormány, de mégis a kormánypárt nyert, mert ők egyben vannak, az ellenzék meg darabokban.


Fontos agendát képvisel: a szörnyű szociális modell kritikusaként kampányol, ami fontos, tekintve, hogy nem évek, de évtizedek óta nem teszi senki.

Antikorrupciós, illetve, hogy mondjam ezt.... anti-neoliberalizmus jellemzi, és anti-neokonzervativizmus, tehát a 201 előtti baloldali kormányokat is kritizálja, és elutasítja, meg a jelenlegit is, ha azt nem jobban.


Ennyit szerintem. Meg amit már írtak, hogy zugló polgármestere, erősen szocdem, Párbeszédes politikus, jelenleg 3 párt közös jelöltje, még 3. De a fentiek fontosabbak szerintem. Na most ez nem agitálás akart lenni, csak kifejezetten úgy gondolom, hogy érdemes ismerni a politikusokat akik idén fontosak lehetnek.

2018. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja amúgy kihagytam, hogy viszont az sem véletlen, hogy a pártja szinte egyáltalán nem tud megszólítani senkit, mint Ő. A meggyőzősség formáját mutatja.
2018. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!